Bulgarasi de ianuarie-februarie 2013!!(cap13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Zi-i sa nu mai tipe ca de la varsta asta bebelul aude deja vocile si mai ales tonalitatile inalte!!
Si Viki, incearca sa nu pui la inima,asa cum tu esti stresata si ingrijorata asa este si el sunt sigura,reactiile exagerate la nimicuri apar de obicei pe un fond de stress foarte mare. Eu ii zic mereu alui meu, frate tu tre sa lasi de la tine eu de la mine ca nu suntem nici eu nici tu perfecti. Plus in ultimul timp cand incepe sa vorbeasca tare ridic din spranceana si ii arat burta ca stresseaza copilul:))
Nu lasati incidentul asta sa va strice sambata e prea copilaresc, discutati eventual desprece sta la baza iesirii asteia nervoase, reacordati-va viorile si bucurati-va de week-end

16+ cu little bubble

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikisor

buna fetelor
mena, buna idee cu intalnirea burticilor!!!
azi eu am avut meci cu al meu dupa o noapte in care am dormit fara sa ma odhinescdin nou toata dimineata am fost destul de ametita si morocanoasa si mai intai s-a luat de mine ca de ce stau in pat??? ca el ma vede bolnava de cate ori ma vede ca stau in pat apoi am hotarat sa mergem la cumparaturi si a inceput sa urle ca disperatul ca am facut dus si ca e apa pe jos in baie si i-am zis sa nu mai urle ca nu s-a intamplat nimic, ca sterg... dar el nu, tipa in continuare... si stie ca asta ma deranjeaza cel mai tare si m-am dus si am sters si bineinteles ca intre timp el s-a bosumflat tot si sta suparat pe mine pentru ca s-a udat la picioruse cand a intrat in baie si i-am zis din nou ca nu era nevoie sa urle, ca nu am omorat pe nimeni, doar dadusem apa pe jos, atata tot, si ca nu era nevoie sa faca ditamai scena si acum nu mai vb cu mine,,, puii mei.. eu nu-i spun nimic cand da el apa pe jos sau lasa toate cele insirate sau e nesimtit etc.... exact asta imi trebuia acum... dupa ce ca sunt praf facuta psihic, sa imi mai faca si el crize de personalitate

17+ cu



Vikisor, asa sunt ei, ciufuti si copilasi care se supara ca nu sunt bagati in seama suficient si se leaga de nimicuri ca sa refuleze. Si al meu e la fel, ca sa ma ajute cu ceva trebuie sa ma rog de el, sa repet, sa ii reamintesc, timp in care sta la televizor si mananca seminte(in weekend). Numai ca dintre noi eu sunt aia care rabufnesc,pentru ca imi pierd rabdarea, si, din pacate, puiul meu a auzit cam toate tonalitatile vocii mele.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ce mai fac fetele? Viki, cum esti? >:d< SCUZE DACA AM FOST DURA DIMINEATA DAR ERAM SI EU SUPARATA PE AL MEU HUSBAND. Pup burtica de fetita . Pupa si baiatu'

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Lidia, am un pic de burtica,persoanele care nu stiu ca-s graviduta,cres ca-s balonata sau am mancat prea mult....dar mie imi place sa o expun [:d],mai ales ca inca nu am haine de gravide,si inainte de sarcina purtam haine mulate,acum le port doar pe cele elastice. La tine cred ca se vede mai mult pt ca esti inalta si slabuta,nu?

Dankutza,eu am facut doar dry test,dar cu analize minime,am platit doar 225 lei pe acest test,ma asteptam sa fiu taxata dublu,dar spre surprinderea mea placuta am platit doar o data,chiar daca s-a facut pt ambii bebici. Apropo,am facut la medsana analiza si morfo de trim 1.

Aseara am fost la eco, si am vazut puiutii,mi-a zis ca,cantaresc 150 gr si 163 gr, sunt asa de incantata,dar mi-a zis ca placentele sunt jos si ating colul,sper sa se ridice mai tarziu,am inteles ca nu-i problema...mai merg peste 2 sapt iar la eco.

Si mie mi-ar place sa ne vedem cu toatele si cu picii, ar fi super , sa dea Domnu sa ajungem cu bine pana acolo si sa fie toata lumea sanatoasa, la toate fetele

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diancic2002

Lidia, am un pic de burtica,persoanele care nu stiu ca-s graviduta,cres ca-s balonata sau am mancat prea mult....dar mie imi place sa o expun [:d],mai ales ca inca nu am haine de gravide,si inainte de sarcina purtam haine mulate,acum le port doar pe cele elastice. La tine cred ca se vede mai mult pt ca esti inalta si slabuta,nu?

Dankutza,eu am facut doar dry test,dar cu analize minime,am platit doar 225 lei pe acest test,ma asteptam sa fiu taxata dublu,dar spre surprinderea mea placuta am platit doar o data,chiar daca s-a facut pt ambii bebici. Apropo,am facut la medsana analiza si morfo de trim 1.

Aseara am fost la eco, si am vazut puiutii,mi-a zis ca,cantaresc 150 gr si 163 gr, sunt asa de incantata,dar mi-a zis ca placentele sunt jos si ating colul,sper sa se ridice mai tarziu,am inteles ca nu-i problema...mai merg peste 2 sapt iar la eco.

Si mie mi-ar place sa ne vedem cu toatele si cu picii, ar fi super , sa dea Domnu sa ajungem cu bine pana acolo si sa fie toata lumea sanatoasa, la toate fetele

16+


Diancic, esti o mami foarte norocoasa. Doi puiuti e de vis.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Of fetele, credeam ca numai eu am meciuri cu jumatatoiul. Despre treburile casnice nimic de zis, si-a asumat singur totul, ma protejeaza f. mult, il apreciez pt asta.
In schimb, nu stiu ce l-a apucat, vrea schimbari capitale, vrea sa ne mutam, ca nu mai suporta galagia din bloc, ca nu se mai simte bine aici, ca nu-l inteleg si nu tin cont de el.
I-am zis ca chiar nu-i momentul de schimbari, am nevoie de liniste si stabilitate acum. Din pacate si bebele meu a auzit "tonalitati" si am si .

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Multumesc Mena ,sa stii ca toate suntem norocoase,numai prin faptul ca asteptam macar cate un bebic si putem da viata. Asta e adevaratul miracol

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

multumesc mult fetelor mena, sunt mai bine, multumesc pana la urma ieri s-a calmat... a dormit o ora si cand s-a trezit era fresh si iubaret isi daduse seama ca a dat cu bata in balta si toata ziua a incercat sa recupereze... a rabdat inclusiv cat mi-am cumparat un sutien fara sarme nou ca ale mele toate au sarme si singurul care imi era mai comod, m-a frecat vineri intr-o parte de mi-a lasat semn asa incat abia mi-am gasit sutien fara sarme
si eu i-am bagat pe seara faza ca bebelina aude acum si nu vreau sa ii cunoasca vocea ridicata ci pe cea de alint... si a ramas un pic blocat si ma intreaba: sigur aude? si eu: dap. vrei sa iti arat unde scrie? si el: nu, te cred!
ioana, sa stii ca si asta e o pregatire a tatalui pentru venirea bebelinului.. probabil incearca sa ii ofere tot ce poate mai bun si asta e solutia lui al meu a renuntat de buna voie si nesilit de nimeni la un calculator pe care si-l instalase in camera lui bebe ca sa se joace (nu stiu cum se numesc jocurile...) si a venit cu diferite idei de mutari de mobila prin casa si faza cea mai tare e ca din cand in cand desface caruciorul pe care l-am primit si il plimba un pic prin casa si il pune apoi la loc... cica vrea sa isi aduca aminte cum se desface si se pliaza
oricum am auzit ca la un moment dat o sa ne apuce si pe noi perioada de "nesting" cand pregatim casa pentru venirea bebelinului

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

viki, ma bucur ca pana la urma si-a dat seama ca nu e frumos cum se comporta.

ioana, sa stii ca jumatatoiul tau cam are dreptate: daca nu va simtiti bine unde stati, sau nu sunt conditii prielnice pentru un bebe, acum e momentul sa va mutati... Parerea mea

mena, hai ca mai facut sa rad . Sa stii ca iti dau dreptate, barbatii sunt ca niste copii mai mari. Cat ii deranjeaza ceva, nu au curajul sa spuna si se iau de diverse chestii care nu au legatura cu subiectul .


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Vikisor, Majia .
Nu m-am gandit pana acum ca jumatatoiul se pregateste in felul asta pt bebe, dar e posibil. Problema e ca nici nu mi-a expus lucrurile intr-un fel convingator, m-a "lovit" cu problema la 7 dimineata de am ramas fara cuvinte. La noi e intr-adevar galagie in fata blocului vara in unele seri, se strange pustime (probabil ca in multe alte parti), dar nu m-am gandit niciodata ca il deranjeaza atat. In schimb, oamenii din bloc sunt pasnici, civilizati.

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput