Bulgarasi de ianuarie-februarie 2013!!(cap13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

Dankuta multumesc pentru incurajari, sper sa ai dreptate

Carmen 14+ cu
UM 24-04-2012; DPN 24-01-2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Stiti la ce ma gandeam? Ca poate ar fi dragut sa ne vedem for real prin octombrie, sa ne impartasim gandurile si impresiile. Macar cele care suntem in Bucuresti daca celelalte nu pot. Sa facem o gasca mare de burtici . Apoi o gasca mare de carucioare cand vine pustimea .

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Lemon sign apare atunci cand capul bebelusului este usor turtit , are o forma de lamaie . Da mi-a aratat . Dar pe pozele de la eco de morfologie de sem I se vede perfect normal capul !Nu mai stiu ce sa cred . Pe de alta parte coloana se vedea intacta azi la eco !Poate a fost doar o eroare a ecografului .
Multumesc ca sunteti alaturi de mine !Inca nu i-am spus sotului si nu o sa-i spun pana la ecografie de saptamana viitoare . El cedeaza mai repede ca mine ! Ar fi distrus !

www.gradinacris.blogspot.com
18 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cris am citit pe un site american ca depinde de unghiul ecografiei, asa apar erorile.

+18s Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

cris : fii optimista ..te vei duce la un eco performant si acolo e alta treaba ... unde anume te.ai hotarat sa te duci ? ti-ai facut la hadi ?

eu azi am fost la medic ... mi-a facut eco si l-am rugat sa-mi faca si o poza cu bebe sa o arat si sotului ... a zis ca e ok..de maine am concediu 2 saptamani shi sunt mult mai linistita .. l-am intrebat de restrictzii si alte cele .mi-a zis ca e ok si sa merg la mare ..si munte si baie in piscinutza ...

de intzepaturi jos : a zis ca sunt ok ..se mareste uterul se intinde musculatura ... sa iau no spa daca simt f tare .

ma duc dupa concediu sa-mi dea trimitere la analizele de trimestru 2 ... adik la 19 saptamani si un piculetz

- ar fi f ok sa ne intalnim ..noi din bucuresti ca presupun ca pt celelalte burtici e peste mana ... cand o sa fim cu bebeii .. puteam merge la munte undeva ..ca doar prindem vara cand sunt deja" marishori " ...:) .

blue te asteptam cu vesti de la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ar fi minunata o ieseala asa cu pustimea . La Vila Bran au o gramada de activitati si de locuri de joaca pentru copii, animalute si piscina. A si pat separat pentru prunc in camera. Asta e o varianta.

Intrebare: cum stati cu durerile de spate? Eu m-am saturat de intrebarea ce o sa faci mai incolo. Simt ca mi se dizloca mijlocul. Nu am avut niciodata dureri atat de puternice de spate. Le am mai ales seara cand ma pun in pat dar si la munca daca nu apuc sa ma ridic macar o data pe ora de pe scaun.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_15 spune:

bubbleguum: si aici (in Olanda) e la moda treaba cu fun eco - si m-am programat deja.. :). dupa 18 august o sa pot sa-ti povestesc cum e :). tot atunci speram sa aflam si ce culoare de carucior sa cumparam.
pentru constipatie: eu merg pe retzeta babeasca cu prune uscate: las la inmuiat 4-5 prune uscate de seara pana dimineata intr-un pahar de apa si le mananc a doua zi pe stomacul gol, cu tot cu apa in care au stat. pe mine ma ajuta

Ralu 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mena, frumoasa idea cu intilnirea. Eu nu pot sa vin, ca-s prea departe, dar sa faceti poze pt mine, da?

re durerea de spate: pe mine m-a ajutat in prima sarcina sa stau in 4 labe. Copilul imi apasa pe nervul sciatic de credeam ca mor si am sonticait jumatate de sarcina. In plus imi ajuta o pozitie de Qi Gong, poate o gasesti pe undeva: stat in picioare, cu genunchii un pic indoiti (cauta pozitia initiala de Qi Gong) si apoi rotit usor din bazin (fara sa misti picioarele).

Blue, ce frumos ca s-a miscat baietelul!

Cris, offff! Mai fa un eco la un aparat f bun, mie la unul mai prost (sau sa fii fost doctorul prost? ca era in spital ...si i-am tot schimbat) nu mi-a vazut un hematom de peste 3 cm, pe care urmatoarea doctorita l-a vazut imediat la alt aparat. In plus ai luat atita Acid Folic!!! Eu zic ca va fii cu bine .

Re vergeturi: eu cele mai urite le-am facut pe pulpe in fata, exact la baza picior-bazin. Alea nu mi-au trecut! Eram f slaba cind am inceput sarcina asa ca pielea mea a fost supusa unui stres imens. Eu zic ca cele care nu sunteti prea slabe aveti un avantaj aici...

Mie imi merge azi DC extrem de prost, dureaza minute pina se incaraca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Mena, frumoasa idea cu intilnirea. Eu nu pot sa vin, ca-s prea departe, dar sa faceti poze pt mine, da?

re durerea de spate: pe mine m-a ajutat in prima sarcina sa stau in 4 labe. Copilul imi apasa pe nervul sciatic de credeam ca mor si am sonticait jumatate de sarcina. In plus imi ajuta o pozitie de Qi Gong, poate o gasesti pe undeva: stat in picioare, cu genunchii un pic indoiti (cauta pozitia initiala de Qi Gong) si apoi rotit usor din bazin (fara sa misti picioarele).

------------------
Still looking for pieces of heaven...



Multumesc de pont, o sa incerc varianta de 4 labe :D .

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

buna fetelor
mena, buna idee cu intalnirea burticilor!!!
azi eu am avut meci cu al meu dupa o noapte in care am dormit fara sa ma odhinescdin nou toata dimineata am fost destul de ametita si morocanoasa si mai intai s-a luat de mine ca de ce stau in pat??? ca el ma vede bolnava de cate ori ma vede ca stau in pat apoi am hotarat sa mergem la cumparaturi si a inceput sa urle ca disperatul ca am facut dus si ca e apa pe jos in baie si i-am zis sa nu mai urle ca nu s-a intamplat nimic, ca sterg... dar el nu, tipa in continuare... si stie ca asta ma deranjeaza cel mai tare si m-am dus si am sters si bineinteles ca intre timp el s-a bosumflat tot si sta suparat pe mine pentru ca s-a udat la picioruse cand a intrat in baie si i-am zis din nou ca nu era nevoie sa urle, ca nu am omorat pe nimeni, doar dadusem apa pe jos, atata tot, si ca nu era nevoie sa faca ditamai scena si acum nu mai vb cu mine,,, puii mei.. eu nu-i spun nimic cand da el apa pe jos sau lasa toate cele insirate sau e nesimtit etc.... exact asta imi trebuia acum... dupa ce ca sunt praf facuta psihic, sa imi mai faca si el crize de personalitate

17+ cu

Mergi la inceput