Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Popescule, frumoase poze

Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Mai fetelor, m-am uitat nitel pe lista noastra, sunt atat de multe fete din Odisee care nu au mai trecut pe aici de foarte mult timp! Nu vorbesc de cele de care stim ca sunt in vacanta, insa Gina,valicutza,silviad, si multe fete care erau active candva la inceput - si de care nu mai stim mai nimic..

hello, gagigi, pe unde sunteti, burticile?

24 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Bubu eu nu ma recunosc cat poftesc acum si cat mananceu care abia ciuguleam cate ceva,niciodata nu m-am ridicat de la masa full.Eu cred ca bobul meu seamana cu tati mancacios si pofticiosNici eu nu ma abtin de la mancare acum, insa de cateva zile am cam sarit calul la dulciuriMai ma amagesc cu cate o lingura de miere si il pacalesc

Onutz si pe al meu baiat tot Lucian il va chema,numai ca noi vrem si Stefan si asa o sa ii zicem

21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara! sau Buna dimineata!
desi la mine e seara ,noi abia ne-am trezit suntem mai puturosi in ultima vreme dar suntem bine ,crestem mari si totul decurge bine,Doamne ajuta!
Bubu sunt aici eu v-am citit pe scurt din cind in cind de pe Ipad dar in ultimul timp Nu am scris pe net,am devenit foarte sensibila si cind vad o fata care are ceva probleme dau in plins ,cred ca e din cauza hormonilor.Si la Tv daca vad ceva pur si simplu la fel mi-se intimpla,sunt foarte sensibila la anumite stari de tristete sau chiar de fericire.Nu inteleg de ce am uneori stari din astea desi eu am o viata foarte linistita,calma chiar fara stres
In fine astea nu sunt nimica,mai e putin,au mai ramas citeva saptamani,mie i-mi pare ca a trecut repede toata perioada pina acuma si sper ca la fel sa treaca si restul saptamanilor...chiar e frumosa fiecare zi in parte in graviditate,ceva unic
Onutz caruciorul e frumos,e chiar superb acuma nu stiu daca si sotul are ceva de zis ,al meu nu ,ce mie i-mi place no coment
Eu am pt bebelin am ales caruciorul de la avatar de la firma Gesslein,3in1 cu scoica tot de la ei care se poate pune si ea pe rotile caruciorului,totul complect cu geanta si umbreluta 960€.Pe mine ma incintat acest model 2012 find foarte usor de dezmontat in 2 clicuri ,este foarte usor la mers si sa-l pun in porbagaj la masina...in plus ocupa foarte putin loc in masina i-mi ramine loc si de cumparaturi linga el.
In rest pup toata gravidutele si ma dus sa citesc un pic in urma ,va scriu maine mai multe,pt ca maine merg impreuna cu sotul sa vada si el modele de mobila ,vedem la care ramanem una dintre cele 3 modele.
O seara frumoasa sa aveti

Looana +25Flor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

fetelor cand cautati carut ganditi-va bine de tot...sa fie usor,sa intre in lifta sau metrou sau daca folositi vreun alt mijloc de transport ..sa se plieze usor , daca cumva e mai mare(ca graco al meu) sa aiba parti demontabile...la noi cu un click scoti rotile...f important mi se pare si sa fie cu ''2 fete'', adica sa se poata monta cu fata spre voi sau spre directia de mers..ideal e sa luati set scoica si carut si eventual landou daca vi se pare necesar..

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna seara,lunga mi s-a parut ziua de azi........si e abia luni...si nu prea am stat..am spalat hainitele irinei,ca n-a daca m-am apucat de dimineata doar nu era sa le las acolo pana miercuri...cu sarbatorile fiecare cum crede.daca realizam mai repede nu spalam, ca asa am fost crescuta.bunica mea era foarte credincioasa si nu ne lasa sa facem nimic.e.dumnezeu sa o odihneasca.cand va veni pitica, o sa se schimbe lucrurile, normal, ca daca e nevoie sa spal o voi face.atat ca azi n-a fost musai...a trecut..s-au si uscat, le-am taiat etichetele,le-am impaturat, le-am aranjat in dulap. mai am sa le calc...sunt asa de mici ca nu ma mai satur de ele...

BUBU si la tine e luni?

ALMY o sa pun poza cu caruciorul, dar stai sa-l cumpar...putintica rabdare, sa vina sotul...noi facem totul in doi....

LOGAM gandeste-te la binele copilului si incearca sa te linistesti. e greu dar te vei descurca.cand ai moralul la pamanat, sau mai jos intra aici sa te descarci si noi suntem alaturi de tine. te incurajam virtual...

EPOPESCU blugi cu burtica nu am, in schimb am 3 pantaloni de gravida si sunt super comozi...partea de burtica e din bumbac si burtica e rasfatata...ma incanta...

eu daca poftesc ceva nu stau sa ma gandesc de doua ori...mai ales ca am glucoza foarte mica si mai am caderi de zahar...mananc orice, dar putin...

am butonat tv-ul azi la greu...nu am reusit sa dorm la amiaza...poate maine ..ma simt obosita caci nu prea ma odihnesc noaptea...




embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Angelique sunt in aceeasi situatie. Face pustiul un scandal daca nu mananc imediat ce mi se face foame... Plus ca poftesc la orice, la tot. Mai putin la pui. Si mananc mult mult, ma sperii si eu de cat pot sa mananc. Am inceput sa iau in greutate si eu. Am +2 kg acum [:D si m-am decis sa nu ma abtin la nimic...nici nu stiu cum as putea-o face...

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Joi am si eu testul de glicemie, desi pofte de dulce nu prea am, mai ales de cand ma oblig sa mananc multe fructe, isi ia organismul zaharul din ele. Mai degraba vreau ciocolata amaruie, dar asta e de la tensiunea mea mica...
Dar la fel zic si eu: ti-e pofta....baga! Daca nici gravida sa nu-ti satisfaci poftele, atunci cand?

Eu zic ca un Travel system e cel mai convenabil la pret, fiindca daca le iei separat (si car seat e musai sa iei) platesti mai mult. Dar daca mi-o place la nebunie un carut si tre' sa iau car seat-ul separat, l-oi lua pana la urma, asta e...
Mai greu de gasit la noi cu "2 fetze", adica 2 directii de mers, slaba tare piata de carucioare aici, si am fost si in magazine de renume, nimic!

Eu am luat tot ce trebuie de nou-nascut, ca pentru peste 3 luni aveam. Si cand le scoteam de la uscator imi venea sa le pup, asa dulcele si mici sunt!

Alma 26+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Almy
tare draguta faza cu pupaceala, o inteleg din plin, efectiv ti se topeste inima cand iei o miniatura din aia in mana si stii ca nuuu, nu e de papusi, acolo o sa fie un bebe-bebele pe care il asteptam cu atata dor, drag, nerabdare si curiozitate!

Sa stii ca sunt carucioare din alea si la noi, cu doua fetze, cum ai zis, si-a luat prietena aceea a carei galushcutza are acum aproape 3 luni...Cred ca e Queeny, insa nu sunt sigura, o sa ma uit cand vin sambata pe la noi cu bubulina, ca ea sta super comfortabil acolo..si exact asa e, cand am fost la ziua Canadei, cu ei, au intors pustoaica cu fata la ei, ca incepuse sa bata vantul, dar au intors numai nebunia aia, nu carutul..


24 + cu Nicholas

Mergi la inceput