Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Da, dar cum au spus si fetele, Quinny e greu. Ca si eu ma uitam la el, dar mi-a spus chiar vanzatoarea ca-i greu si ar fi fost interesul ei sa-l vanda, ca era cel mai scump de-acolo (Sears)
De aia l-am si scos de pe lista, ca vreau super light
Vreau super light, super safe, si nu prea scump. N-am pretentii, nu?

Alma 26+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

almy nu stiu daca la voi se comercializeaza inglesina :http://www.inglesina.com/en/collection/convertible-systems/zippy-free-system

si PegPerego are un model din 2012 la care poti schimba manerele din fata sau spate, nu mai stiu insa exact care dar era mai scump decat Inglesina.

E intra-adevar mai bine sa ai posibilitatea sa-l ai intotdeauna cu fata la tine pe bebe, am simtit si eu lipsul asta cand am trecut la 8 luni la Buggy, trebuia sa ma opresc sa ma du in fata sa vad ce face piticul.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,cum ati dormit?eu sunt treaza de la 5.30.....de atunci ma tot invart..am abandonat...sper sa reusesc sa dorm ai incolo.

eu am facut testul de glucoza in saptamana 12.a iesit super ok.trebuie sa il refac in cateva saptamani......



embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Fetelor, v-am intrecut si la greutate bebe, si la greutate acumulata pe mamica si la cumparatori

Carucior bifat - unul "pe bogatie" cum se zice, am vrut eu musai pe ala, de la firma Stokke
http://www.newkids-online.de/kinderwagen/kombi-kinderwagen/604/stokke-xplory-blue-melange-incl.-babyaufsatz-und-wickeltasche

Scaun masina bifat, cu tot cu sistem isofix, scaunul e fain, ca are 2 pozitii, una in care bebe sta ca in landou, perfect intins, si una inclinata, cum sunt scoicile de masina. Si se poate pune pe cadrul de la carutz
http://www.newkids-online.de/autokindersitze/kindersitze-0-13-kg/386/stokke-izisleep-by-besafe-marine

Sistem Isofix e fain, ca se fixeaza in masina si pe el pui scoica, sta f bine, nu mai trebuie centura
http://www.newkids-online.de/autokindersitze/kindersitze-0-13-kg/382/stokke-izisleep-isofix-base

Am luat tot ce ii trebuie, hainute, body etc pana la 6 luni. Multe am si primit de la finele mele care au nascut 2 fetite in aprilie si de la nasa.

Am luat cadita de la Onda, f buna, cu forma ergonomica si senzor de temp, plus candru de metal.
http://www.tooys.ro/product_info.php?products_id=2031

Pompa san si cantar am primit.

Am cumparat si prosoape baie, paturica (de la Premaman).

Patut doar sa caut unul ca-l plateste mama soacra ... eu nu cu modelul patutului am stres ci cu salteaua, sa ii cumpar una de calitate

Mi-au ramas putine, sterilizator, biberoane, creme gel de baie, spirt etc, forfecuta, chestiile astea mici.

Am dat o caruta de bani dar mi-am dorit neaparat sa le am. Si asa am cheltuit in astia 3 ani o avere pe infertilitate, am zis sa-mi razfatz fetita cu nebunii dinastea

Acum ii fac camera, nu ca as tine-o acolo, o sa fie patutul la noi in dormitor, ci pt toate lucrurile ce le-am luat, ca nu am unde sa le pun.

Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Tratament: Clexane 0.4, Femibion 2, acid folic, Magnerot, Omega 3, CETEBE, Euthyrox 12.5mg

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

MADALINA felicitari pentru achizitii....ce stare de bine iti dau, asa-i?ma bucur pentru tine.e tare fain sa cumperi lucruri pentru pitica, sa te gandesti ca mai avem putin si ne tinem puiul in brate...

embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

stokke e f dragutz.

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Neata doamnelor,

Am intrat repede sa va salut si sa las cativa pentru burtici.
Noi suntem pe ultima suta de metri cu renovarea si alergam sa terminam cumparaturile, asa ca suntem mai mereu contra cronometru. Nici la birou nu e mai multa liniste, asa ca ... Dar de luni, concediu scrie pe noi!
Aseara a reusit si sotul sa il simta pe bb miscand. A fost asa de dragut Sara a inceput sa aiba momente de gelozie, dar sper sa treaca.
Tot de ieri au inceput sa ma chinuie teribil carceii. Eu aveam problema asta si inainte, la soldul drept si numai in anumite momente mai speciale , dar aseara cu greu am reusit sa imi gasesc locul. Ii simteam peste tot, la labele picioarelor, la pulpe, la solduri... cand nu era intr-o parte, era in alta ... Of La Sara n-am avut asa.

Legat de concediu, eu pe Sara, am nascut-o la 41 de spat, deci e important ca la cele 42 de zile sa mai adaugati cateva, pt siguranta. Eu am luat tot concediul dupa nastere. Acum nu stiu cum voi face. Depinde mult de cum ma voi simti.

Iar legat de blugi, tot la Sara am patit-o ca am plecat la tara vineri si era clad de scoteam limba si duminica dimineata n-am mai putut iesi din casa decat cu pulover pe mine pt ca se lasase f frig. Si asta in septembrie, la 30km de Bucuresti, nu la munte. Cand am plecat de la tara ne-am oprit direct la magazin sa cumparam blugi Sunt insa de acord cu Bubu ca acea cusatura de sub burta nu e foarte confortabila. Spre sfarsitul sarcinii nu i-am mai suportat pe mine si purtam doar un sarafan sau o salopeta, si la chestii mai speciale aveam niste pantaloni cu elastic lat sub burta. Acum depinde mult de cum se simte si imbraca fiecare, dar sugestia mea e sa nu va cumparati de acum astfel de haine. Asteptati sa vina frigul si luati atunci ce va trebuie, conform masurii de atunci, caci altfel riscati sa luati ceva ce nu veti putea imbraca.

Gata, fug la munca!

Iulia, mami de Sara Andreea si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Pentru mine Stokke sau Bugaboo sunt carucioare care vor sa arate un anumit statut social, preferate de cei cu cei care conduc Mercedes sau Porsche din acelasi Motiv...sunt frumoase dar prea "fitoase". Nu vreau sa jignesc pe nimeni, sper sa nu se interpreteze asa, mi-am zis doare parerea.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

eu am prietene cu stokke.si nu sunt oameni cu multi bani, au facut un efort ca sa ia carutul asta pt ca e f bun, se strange usor..bb sta cu fata la mama..eu nu am luat pt ca e cam inalt si ma gandeam cand bb are cam 2 ani mai vrea sa se dea jos fara luat in brate

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Buna dimineata burtici
Nici eu nu am prea dormit ca pitica mare s-a cam fatait si a cam chirait azi-noapte si am adormit dupa 2. Azi va fi o zi luuuunga...calduri de nu poti respira.... dar m-am uitat pe net si nu mai dureaza decat 1-2 zile
O sa vad ce fac cu blugii aia. Eu i-as fi luat acum ca de joi vor fi la oferta la Lidl cu doar 40 de lei, ca altfel nici eu n-as da atata pe o pereche de pantaloni care-i port asa putin. O sa ma hotarasc la fata locului si in functie de cum mi se par.
Ce parere aveti despre scutecele refolosibile?www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile" target="_blank">http://www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile La un moment dat eram destul de hotarata sa iau un set.

Si... am schimbat saptamana!!! Avem 27 acum

27 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput