Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, fetele

Almy, nu, n-ai pretentii, nici eu n-am
Mada, felicitari pentru achizitii, f frumoase
Eu sunt indragostita de stokke si inglesina (nu oricare, cel retro ), daca as avea posibilitatea as cumpara stokke, mi se pare perfect, tocmai pentru ca au alt design si am inteles ca este si o marca f buna.


Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Neata fetele

Va invit la o cafea. Eu iar n-am putut sa dorm. De cateva zile ma trezesc peste noapte ca ma dor picioarele si le simt reci. Tot le masez si nimic. Asa ca ma cam tin treaza si adorm abia spre dimineata.

Logan Multa putere sa treci peste. Si daca bunica coliilor se ofera sa te ajute, tu ce o sa faci? Zic si eu, ca nu cunosc situatia, dar bunicii daca vor sa fie aproape de copii nu cred ca i-ar oprii nici el, nici tu. pe burtica sa stea samburelul bine.

Epopeasca Eu zic sa iti ei blugii, mai ales daca o sa-i mai porti si dupa. E iarna, o sa avem nevoie sa protejam si burtica dupa ce vom naste.

Bunu Eu inca nu am pantaloni de gravide. Mai intru inca in doua perechi, nu ma strang si e ok. Inca sper sa imi gasesc salopeta pe care a avuto la Bia. Si poate imi mai iau o pereche de nadragi de toamna.

Angeliq Si eu pro cu dulce. Da mie imi place mai mult dimineasa. Painica cu gem sau miere si ceai sau lapte. Cateodata seara, dupa cina, o prajitura. As face eu in casa, da e prea cald sa mai dau si drumul la cuptor.

Mada Sa stapaneasca sanatoasa pitica tot ce i-ati luat.


Nicoleta 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Mai fetelor, m-am uitat nitel pe lista noastra, sunt atat de multe fete din Odisee care nu au mai trecut pe aici de foarte mult timp! Nu vorbesc de cele de care stim ca sunt in vacanta, insa Gina,valicutza,silviad, si multe fete care erau active candva la inceput - si de care nu mai stim mai nimic..

hello, gagigi, pe unde sunteti, burticile?

24 + cu Nicholas



eu sunt pe aici, va citesc zilnic printre picaturi la servici, dar nu prea reusesc sa si raspund, suntem bine , burtica creste, obosita ca nici eu nu pot sa dorm noaptea, de la 4 nu mai pot sa adorm..abia astept sa treaca caldurile astea , saptamana viitoare trebuie sa fac si eu vaccinul rh , in rest cam atat..si noi am cumparat cateva lucrusoare pt bebe , body-uri, salopetele , costumase..dar mai avem de luat destule ...

http://lmtf.lilypie.com/2PQCp3.png
27+ de si mami de Dienutza 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Buna dimi! Ce harnicute ati fost, fetelor. Va invit la o decofeinizata
Eu am uitat complet ca ieri a fost sarbatoare si am facut ceva treaba pe acasa,dar,ma rog, eu nu sunt foarte bisericoasa,nici de sapat in gradina n-am sapat,asa ca.....De fapt cand va veni bebe cred ca nici nu voi stii pe ce lume sunt, d-apoi de zile de sarbatoare.
Oau ce de carucioare! Sunt asa frumoase toate ca acum chiar nu mai stiu ce vreau.Travel system mi se pare cel mai potrivit si cu roti mari, de preferinta gonflabile, pt ca la noi in oras unde nu-i pavaj sunt trotuare bombardate de cei de la gaz sau apa-canal.
Looana caruciorul ales de tine arat intr-un mare fel. Sa-l folositi sanatosi!
mada81linafelicitari pentru alegeri, foarte tare stokke.
Logamstai cumintica si vei vedea ca totul va fi bine si bebe va veni sanatos la timp.Cat despre fost,lasa-l in trecut si concentreaza-te pe viitor,ai doua fiinte minunate care au nevoie de tine.
Mami_de2imi place planul tau de cumparaturi si sunt de acord cu tine ca la fetite gasesti o varietate mult mai mare de hainute,dar nici flacaii nostri nu vor fi mai prejos.
epopeasca daca nu suporti materialul de jeans incearca niste pantaloni din tercot sau alt material lejer.Eu mi-am luat 2 astfel de perechi de pantaloni si ma simt foarte bine in ele.Pt oct imi voi lua si o pereche de jeans, am vazut la H&M destul de draguti.
Felicitari pt 27 saptamani, sanatate multa pe mai departe.

Cat despre prenatal, dr mi-a zis scurt: Mai vedem! La mine e problema cu viteza cu care ne-am dorit multi din fam. mea, si eu inclusiv, sa vedem lumea la 7 luniDar printisorul meu mi-a promis ca o sa fie scorpion!

Si eu am pofta, dar de muraturi multe, multe ahhh si mustar! weird!

la toata lumea, eu ma inrtorc la treaba!


25+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata girls;)
eu sunt nebuna..azi cred ca e canicula in Buc , vor fi 40 de grade cred..si eu m-am apucat de copt vinete si ardei :))) in bucatarie;)) dar nu aveam ce face ac erau deja cumparate si se stafidesc daca le mai tin cateva zile..asadar azi voi sta ca intr-un cuptor..cel putin 2,3 ore..mi-ama dus laptopul cu mine sa le pazesc,asadar sa inceapa apele sa curga!!!!:))))

Onutz si eu m-am uitat la alea Coletto, par si ieftine si par si misto.a.cum sa vad cum se prezinta si in realitate:) snt curioasa si eu de ele;
Mada'ai luat niste chestii wow!! super! felicitari! sutn de calitate , se vede chiar daca sunt mai scumpe! Stokke e si preferatul meu dar e prea o caruta de bani:))

Angiuta,
ms de pont.. da asa am auzit ca e greu 3 Tec-ul off..dar ma gandesc ca eu stau la parter...nu am decat 3 scari de urcat..poate mi-o fi mai usor..eu nu am probleme cu scarile, eu ma gandesc la urcat si coborat din potbajag cand o sa plec cu bebe sg in parc...nu la altceva...dar cred ca ma reorientez grav!!!! si eu le ador pe Quinny si Stokke dar e muuult prea mult pt un carut, sar de 1000 de euro da-le incolo:))e cat toata camera bebelusului!oricum nu conduc un mercedes deci nu o sa le duc lipsa asa tare, vorba Angiutei:))
-am mai gasit 2 carucioare interesante..de data asta doar pe 3 sau 4 roti, si o s acaut si fara roata pivotanta ca m-ati convins ca nu e treaba buna cu ea:))
ati auzit de ele?:
* http://www.bestkids.ro/p-12031-carucior-muum-matrix-light.aspx
* http://www.bestkids.ro/p-9155-carucior-3-in-1-kraft-purple.aspx

Epopeasca eu nu am auzit niciodata de scutece refolosbile, cum sunt? ce se intampla cu ele?
Vreausaninga la 7 luni ce greutate ati avut cand v-ati nascut, daca ai idee? ca citisem ca daca bebe are in jurul a 2 kile atunci de asta se grabeste de obicei;)) insa eu sper sa nu vb de nasteri la 7 luni...sper ca trecem toate de 36 de saptamani!!Doamne ajuta!


24+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

scutece refolosibile adica se spala..eu am avut ceva prietene care au luat dar nu au fost prea multumite, tin umezeala si va dati seama cat spalati in primele luni...pana pe la 3 luni schimbati cam 8 scutece pe zi...eu o sa iau tot huggies , cu bumbac organic...f fine si lasa pielea sa respire..fara lotiuni ca alte scutece ..
mami de 2 , 12 kg wowowww e greu rau de tot...


<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Scutecele refolosibile sunt varianta moderna a scutecelor pe care ni le puneau noua mamicile Doar ca sunt intro gramada de modele, culori, sortimente, de abia te poti hotari pe care sa le alegi Cel mai bine iesi data iei pachete economice, si avand in vedere cat te costa pampersii/luna, se amortizeaza destul de repede investitia. Plus ca sunt eco (muuult mai putin gunoi care sa polueze), bio, din materiale super pt copii si unele sunt pe marimi de la 3 la 16 kg deci le poti folosi de la nastere pana la olita. Cum am mai spus, greu este sa te hotarasti pe care sa le iei
www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile" target="_blank">http://www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile Asta e doar unul din site-urile din Ro care comercializeaza asa ceva. Googaliti si o sa gasiti si altele. Mie asta mi se pare ca are deocamdata cele mai ok oferte la pachete.

27 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

mami Ca sa scapi mai repede, baga vinetele la cuptor. Eu pun o foaie de copt sau aluminiu si le mai intorc odata. Se fac foarte bine. Cat se coc vinetele, poti face deasupra ardeii si scapi mai repede. Spor la copt.

Imi plac carucioarele toate de care ati vorbit. Noi inca nu ne-am gandit sa luam mai nimic. Tragem tare sa terminam casa ca sa ne mutam. Dupa, vom vedea. Si stau sa ma gandesc cat de mult mi-ar folosi carutul, avand in vedere ca vom face naveta Calugareni-Bucururesti in fiecare zi, si invers, iar la soacramea nu stiu daca voi avea loc sa las carutul. Dar ma bate ideea sa imi iau un warp sau sa o pun pe soacramea sa imi faca unul. Si ar fi mult mai comod decat sa car 5 etaje carutul daca nu merge liftul.



Nicoleta 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Eu am postat despre scutecele refolosibile, dar nu am folosit niciodata. Asta era si ideea, sa ne dam cu parerea, ca eu ma entuziasmasem si eram gata sa-mi comand un set sa le testez.
Doura, acum am gasit si eu Huggies pe net, ca la mine in oras nu-s. Cred ca de-alea o sa-mi comand pt inceput

27 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipraty spune:

Neata fetelor, cat ati scris!

Onutz , multumesc de explicatii, pare destul de rezonabil doctorul tau cu 10 zile, 3 saptamani era chiar prea mult in plus. Sper sa reusesc si eu.
A luat in considerare data probabila conform ultimei menstruatii sau cea ecografica? La noi e diferenta de 1 saptamana.
La prima sarcina am mers la serviciu pana mi-a spus doctorul sa nu ma mai ridic din pat, eram aproape in luna a 9-a. Acum insa vreau sa petrec putin timp cu baietelul inainte sa vina bebe 2. Inca nu stim ce va fi, abia asteptam sa aflam.

Cat despre pantaloni, eu am avut o salopeta mai groasa, foarte utila si placuta, nu m-a strans si nici n-am avut grija sa-mi tot ridic pantalonii. Am mai avut o pereche de blugi subtiri la care am renuntat repede ca imi tot alunecau de pe burtica si nu ma simteam bine in ei.

Va pup !

Mergi la inceput