Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

si acum despre noi: avem yeeeeeeeeeeeeeeeeeey
misso are roseola, deja a aparut eruptia deci e boala la sf..mi-a fost f greu zilelle astea cat a avut febra si a fost f f f irascibila si fara pofta de mancare...si a vrut sa o tin numai in brate..
fetele care mai aveti copil, vedeti ca sunt epidemii acum : roseola, enterovirusuri,herpangina ...aveti grija

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ce imi place sa va citesc. Noi nu am luat carucior, din nou am avut noroc cu nepoteii. Pana la 5 luni avem. Eu cred ca puiu mamei o sa fie un pic peste medie de mare asa ca ii schimbam "automobilul" in primavara asa. Despre masina vorbeati... Noi stam foarte aproape de parcul Sebastian asa ca o sa mergem acolo cand suntem singurei. Eu nici nu am carnet si nu o sa trag de carut si copil in taxi pana la alt parc. O sa ne duca tati in alt parc de doua ori pe saptamana. Abia astept sa imi simt puiutul in brate. Uneori imi vine sa imi pup burta asa de drag imi e. Pacat ca nu sunt contorsionista.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Citat:
citat din mesajul lui epopeasca

Scutecele refolosibile sunt varianta moderna a scutecelor pe care ni le puneau noua mamicile Doar ca sunt intro gramada de modele, culori, sortimente, de abia te poti hotari pe care sa le alegi Cel mai bine iesi data iei pachete economice, si avand in vedere cat te costa pampersii/luna, se amortizeaza destul de repede investitia. Plus ca sunt eco (muuult mai putin gunoi care sa polueze), bio, din materiale super pt copii si unele sunt pe marimi de la 3 la 16 kg deci le poti folosi de la nastere pana la olita. Cum am mai spus, greu este sa te hotarasti pe care sa le iei
www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile" target="_blank">http://www.hiphip.ro/collections/pachete-economice-scutece-refolosibile Asta e doar unul din site-urile din Ro care comercializeaza asa ceva. Googaliti si o sa gasiti si altele. Mie asta mi se pare ca are deocamdata cele mai ok oferte la pachete.

27 + si mami de Andreea Luana


Interesanta ideea cu scutecele refolosibile si sunt si frumoase si colorate, dar cred ca eu o sa-i multumesc in fiecare zi celui/celei care a inventat scutecele de unica folosinta!

25+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mami_de2

Neata girls;)
eu sunt nebuna..azi cred ca e canicula in Buc , vor fi 40 de grade cred..si eu m-am apucat de copt vinete si ardei :))) in bucatarie;)) dar nu aveam ce face ac erau deja cumparate si se stafidesc daca le mai tin cateva zile..asadar azi voi sta ca intr-un cuptor..cel putin 2,3 ore..mi-ama dus laptopul cu mine sa le pazesc,asadar sa inceapa apele sa curga!!!!:))))

Onutz si eu m-am uitat la alea Coletto, par si ieftine si par si misto.a.cum sa vad cum se prezinta si in realitate:) snt curioasa si eu de ele;

Mada'ai luat niste chestii wow!! super! felicitari! sutn de calitate , se vede chiar daca sunt mai scumpe! Stokke e si preferatul meu dar e prea o caruta de bani:))

Angiuta,
ms de pont.. da asa am auzit ca e greu 3 Tec-ul off..dar ma gandesc ca eu stau la parter...nu am decat 3 scari de urcat..poate mi-o fi mai usor..eu nu am probleme cu scarile, eu ma gandesc la urcat si coborat din potbajag cand o sa plec cu bebe sg in parc...nu la altceva...dar cred ca ma reorientez grav!!!! si eu le ador pe Quinny si Stokke dar e muuult prea mult pt un carut, sar de 1000 de euro da-le incolo:))e cat toata camera bebelusului!oricum nu conduc un mercedes deci nu o sa le duc lipsa asa tare, vorba Angiutei:))
-am mai gasit 2 carucioare interesante..de data asta doar pe 3 sau 4 roti, si o s acaut si fara roata pivotanta ca m-ati convins ca nu e treaba buna cu ea:))
ati auzit de ele?:
* http://www.bestkids.ro/p-12031-carucior-muum-matrix-light.aspx
* http://www.bestkids.ro/p-9155-carucior-3-in-1-kraft-purple.aspx

Epopeasca eu nu am auzit niciodata de scutece refolosbile, cum sunt? ce se intampla cu ele?
Vreausaninga la 7 luni ce greutate ati avut cand v-ati nascut, daca ai idee? ca citisem ca daca bebe are in jurul a 2 kile atunci de asta se grabeste de obicei;)) insa eu sper sa nu vb de nasteri la 7 luni...sper ca trecem toate de 36 de saptamani!!Doamne ajuta!


24+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png


Am avut in medie 1800-1900gr, care mai mici care mai mari, numai fete toate,poate de asta eram asa grabite si numai pe linie materna! Fratele meu s-a nascut la termen cu greutate normala, asa ca stau linistita! Eu personal am avut 1940 gr, de marimea unei sticle de bere, asa zice mama

25+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

si acum despre noi: avem yeeeeeeeeeeeeeeeeeey
misso are roseola, deja a aparut eruptia deci e boala la sf..mi-a fost f greu zilelle astea cat a avut febra si a fost f f f irascibila si fara pofta de mancare...si a vrut sa o tin numai in brate..
fetele care mai aveti copil, vedeti ca sunt epidemii acum : roseola, enterovirusuri,herpangina ...aveti grija

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu


Felicitari pt Sa fiti sanatoase si frumoase amandoua!


25+
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

scutece de unica folosinta.asa am hotarat..

DOURA felicitari pentru fetita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si la sora ei...

embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

si acum despre noi: avem yeeeeeeeeeeeeeeeeeey
misso are roseola, deja a aparut eruptia deci e boala la sf..mi-a fost f greu zilelle astea cat a avut febra si a fost f f f irascibila si fara pofta de mancare...si a vrut sa o tin numai in brate..
fetele care mai aveti copil, vedeti ca sunt epidemii acum : roseola, enterovirusuri,herpangina ...aveti grija

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu



Felicitari si . Trebuie sa fii foarte fericita! Insanatosire grabnica piticutei.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Madalina spune-mi, te rog cum procedezi cu achizitia caruciorului, pt. ca si eu vreau tot Stokke, dar in Timisoara nu se gaseste decat second. M-am gandit sa comand pe net din Germania, ca e mai ieftin, dar nu stiu cum e cu transportul. Poate imi dai o idee.

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Si eu cred ca tot de unica folosinta vreau scutecele... nu ma vad spaland pampersi ca pe vremea mamei;)) nu cred ca o sa am timp nu de alta...si in plus de ce sa nu recunosc dar e muuult mai comod:P

24+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Hello, burtoase!

Cel mai mic si usor carut pe care l-am gasit pe net:
www.wonderbaby.ro/carucior-ultracompact-pepp-bisque-2012-nuna.html" target="_blank">http://www.wonderbaby.ro/carucior-ultracompact-pepp-bisque-2012-nuna.html
(m-ati starnit si am cercetat si eu nitel)
cele mai tari roti: www.wonderbaby.ro/carucior-x-lander-x-run-2-in-1.html" target="_blank">http://www.wonderbaby.ro/carucior-x-lander-x-run-2-in-1.html
cel mai elegant/vintage: (si logic, cel mai scump): www.wonderbaby.ro/carucior-copii-classica-2012-inglesina.html" target="_blank">http://www.wonderbaby.ro/carucior-copii-classica-2012-inglesina.html

Acu' sa nu ma intrebati ce si cum, ca habar nu am ce-i vom lua don'soarei. Tre sa fie usor, mic, pliabil rapid, bej cu animalute mici mici si dragute, suspensii reglabile, sa aiba de toate si sa fie ieftin. Inca nu l-am gasit

Doura felicitari pentru domnisoara! Ce parere are cea mare?

Legat de scutece, o sa incerc si din cele refolosibile (le ginisem deja pe net) dar si clasicele finetoase in care-am fost si noi tinute. Avand in vedere ca eu nu pot purta decat exclusiv lenjerie 100% bumbac, plasticele determinandu-mi niste eruptii uratele, refuz sa cred ca fi-mea se va simti bine in alea de unica folosinta. In plus, absorbantele imi determinau si ele niste reactii alergice destul de urate, si banuiesc ca textura pampersului este asemanatoare cu a absorbantelor. O sa luam si de-alea, ca deh, comoditatea e la mare rang, dar prin casa o sa fiu extrem de rustica in ceea ce o priveste. Am comandat deja la mama finetul de rigoare, am ochit saltele/invelitori impermeabile, o sa imi faca tot mama o droaie de semi-paturici lavabile (nu prea stiu cum sa va explic, bucati de material textil - preferabil tot finet, pe care le poti pune peste aparatori anti-umezeala, astfel incat sa poti tine copilul chiar si in fundul gol pe ele). Si o sa ma chinui sa o scot din ele cat mai devreme; chit ca am citit ca olita "se preda" de pe la doi ani asa, io o sa fiu capsomana si de cum o vad ca se ridica in cele doua cracane, cum o mut cu fundul pe oala - sper sa-mi si iasa, ca asa planuri fac eu multe, dar parca vad ca demoazela o sa le faca pe toate impotriva mea

V-am zis oare ca mi-am luat mop cu aburi? Pe motiv ca ploada tre sa stea intr-o curatenie impecabila si fara sa folosesc substante de curatenie. Asta asa, ca sa zic ca am luat si eu ceva pentru copil

gogoasa hormonizata

Mergi la inceput