Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *440*

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mada, io-s nitel ingrijorata de faza cu colul, desi pe net am gasit ca protocolul prin tari straine e ca la col intre 25-30mm sa se monitorizeze gravida o data la 2-3 saptamini si sa i se recomande sa nu faca f mult efort; sub 25 mm se monitorizeaza saptaminal, si abia sub15mm parca protocolul recomanda repaos la pat. Ma rog, ideea ar fi ca teoretic, nu se mai lungeste de-acum, nu poate decit stagna sau sa se scurteze si mai mult. Ieri, nu stiu de ce, am avut o zi nasoala, am avut contractii si peste noapte, nu stiu ce a fost; azi dupa prinz am revenit la starea normala, desi am stat in picioare si am bagajit pina acum.
Sa-mi spui si mie te rog, just in case, care-i faza cu uscosinul, pt ca mie no-spa de 40 mg 1cp/3 ori pe zi mi se pare frectie....

Daca e deschis sau nu (colul adica) nu mi-a zis nimic, dar cred ca daca era deschis imi recomanda sa nu plec in concediu... Ma rog, ce-o fi o fi ! In fond pe Ilinca am dus-o aproape 10 saptamini cu dilatatie 2-3 cm si col sters (e drept, la pat...)

Ma duc sa ma rog de copil sa lase in plata Domnului "micile genii" in seara asta si sa vina la patut, ca-s frinta...

PS Monn, azi sa stii ca am unghii albastru electrizant si mov, una asa, una asa deci cred ca te-am luat !



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pisigri, felicitari pt... Bolek! Ti-am zis ca io mai stiu un cuplu de surori Ilinca si Catinca, nici nu-mi pot inchipui alt nume de-sora-de-ilinca.

Scuze pt azi, mi s-a inchis telefonul, am ramas baterie pana pe la 6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Mada, io-s nitel ingrijorata de faza cu colul, desi pe net am gasit ca protocolul prin tari straine e ca la col intre 25-30mm sa se monitorizeze gravida o data la 2-3 saptamini si sa i se recomande sa nu faca f mult efort; sub 25 mm se monitorizeaza saptaminal, si abia sub15mm parca protocolul recomanda repaos la pat. Ma rog, ideea ar fi ca teoretic, nu se mai lungeste de-acum, nu poate decit stagna sau sa se scurteze si mai mult. Ieri, nu stiu de ce, am avut o zi nasoala, am avut contractii si peste noapte, nu stiu ce a fost; azi dupa prinz am revenit la starea normala, desi am stat in picioare si am bagajit pina acum.
Sa-mi spui si mie te rog, just in case, care-i faza cu uscosinul, pt ca mie no-spa de 40 mg 1cp/3 ori pe zi mi se pare frectie....

Daca e deschis sau nu (colul adica) nu mi-a zis nimic, dar cred ca daca era deschis imi recomanda sa nu plec in concediu... Ma rog, ce-o fi o fi ! In fond pe Ilinca am dus-o aproape 10 saptamini cu dilatatie 2-3 cm si col sters (e drept, la pat...)

Ma duc sa ma rog de copil sa lase in plata Domnului "micile genii" in seara asta si sa vina la patut, ca-s frinta...

PS Monn, azi sa stii ca am unghii albastru electrizant si mov, una asa, una asa deci cred ca te-am luat !


Aaaaaa, inseamna ca tre sa-mi fac si eu unghiile... macar portocalii!

Cafea cu lapte e bine?

Asa, cu colul: nu-sh ce sa zic. Eu vad ca nu "mai suport" deloc masina. Nici prin Bucuresti nu-mi prieste sa ma fatzai prea mult. Joia trecuta am avut un episod... de-a dreptul neplacut. De-atunci stau aproape doar in pat, doar ceva activitati casnice , dar si alea asa... cu puturoshenie.

Eu iau No-spa de 80mg. Uscosinul ad fundum nu-l suport, asa ca iau scobutil pe gura 20mg *3/zi. Vaz ca si eu am inceput sa ma trezesc noaptea cu contractii.



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 12+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

buna dimi
Bianca imi pare rau pentru tatal tau; indiferent de relatii... tot dureros e. Sa ai grija de mama ta
Pisigri felicitari pentru fetitaaaaaaaaaa!!!! uau, 2 surioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ha, ce tare. In filmuletul de reclama "Ce-si doresc femeile" care e sus pe pagina, la minutul 2:16 sunt imagini cu surioara mea frumoasa!!!! (in maternitate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Salutare,

Am ajuns si eu acasa. Aseara. A fost greu. Greu de tot. Chiara daca am suferit din cauza lui, tot tatal meu a fost. Bun, rau- a fost el. Dar ne-a iubit. Cel mai mult il iubea pe Vladimir.

Uof, nu vreau sa va intristez. Sincer, nici nu stiu ce simt. Am niste sentimente pe care nu le pot descrie. Dar stiu sigur ca MI-E DOR. O sa imi fie dor de el!

Va multumesc pentru gandurile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Salutare,

Am ajuns si eu acasa. Aseara. A fost greu. Greu de tot. Chiara daca am suferit din cauza lui, tot tatal meu a fost. Bun, rau- a fost el. Dar ne-a iubit. Cel mai mult il iubea pe Vladimir.

Uof, nu vreau sa va intristez. Sincer, nici nu stiu ce simt. Am niste sentimente pe care nu le pot descrie. Dar stiu sigur ca MI-E DOR. O sa imi fie dor de el!

Va multumesc pentru gandurile bune!




Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 12+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bianca


Las



va doresc o zi cum o doriti!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, incet, te obisnuiesti sa traiesti "fara", desi dorul este intr-o neverending crestere. In cazul meu, "fara" asta e ciudat pentru ca are corespondenta numai cu "partea fizica". "Altfel", intr-un mod pe care nu stiu sa-l explic, mama e mereu cu mine.
Te imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Bianca, cunosc sentimentul, acum cateva luni am pierdut-o pe bunica..., condoleante si Dumenzeu sa-l ierte!

Andiaroro, i-a trecut "la maladie" Anastasiei? Vacanta placuta va uram!


Ma bucur mult de vestile bune cu Iulia! Si indreptam in continuare gandurile bune spre ea si sa se faca bine!



Eu am avut o perioada tare tumultuoasa, cu servici surmenant, vestea ca trebuie sa ma mut (baba la care stau nu-i de acord si cu Ianis+Dan in apartamentul ei, desi 4 camere+balcon sunt arhisuficiente pentru 3 persoane dupa parerea mea), asa ca seara dupa servici vizionam apartamente, cu chirii criminale in Munchen (2 camere la 800-1000 euro ce ne permitem noi, nu ne accepta ei, cica 60-70 metri patrati sunt ganditi doar pentru o singura persoana, iar cele cu 3 camere incep de la 1350-1500 EUR/luna)

In fine, am fost intr-un week-end la Bruxelles la prietena mea, a fost foarte frumos, ne-am facut de cap ca fetele.

Acum abia ce ne-am intors toti 3 (eu+Ianis+Dan) de la mare, gasca mare si faina compusa din 7 adulti si 2 copii, ne-am distrat.

Peste 2 zile plecam cu masina in Germania.... Si am o inima asa de grea..., daca era Franta de ex. era mult mai usor, si oamenii sunt altfel, si limba e mai usoara, si nici nu sint ca nemtii paraciosi ca la Gestapo...

Cine stie, poate peste cateva luni cand vom veni de Craciun acasa, voi gandi altfel daca lui Dan+Ianis le place... Dar eu ma si stresez din cauza lor, cum va fi, cum se vor adapta etc...


Pupici!






Mergi la inceput