Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Lavi de belea sunteti cu aparatele foto, propun sa ii tai alocatia lui V. pana la concurenta sumei, sa vezi ce are grija apoi de el.
Lavi am gresit, 2 treninguri am in plan.
azi am fost prin Cora ca mi s-a pus pe acel stilou, nu au pelikan in oferta.am ajuns acasa,am vazut penarul si ghiozdanul, de acord cu guru Lavi ca nu gasesti ceva bun la banii astia.
ma tot uit la ghiozdan vreau inapoi la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ne-am intors si noi din Las Vegas aseara, am petrecut foarte bine! E un oras atat de plin de viata, unde nu se doarme, toata lumea petrece. Sambata seara am fost la concert Celine Dion, a fost foarte frumos! Cam scurt (90 min), insa femeia asta are o voce fantastica! Noi aveam bilete sus de tot la balcon (le-am luat pe cele mai ieftine, ca si alea au fost cam scumpe) si dupa vreo 10 minute de concert, cum tot ne susoteam noi acolo in romaneste ca eram un grup mai mare, vine unul din usieri si ne bate pe umar si ne spune pe romaneste: „am 6 locuri goale jos de tot, langa scena” Asa ca noi am ajuns acolo, gratie unui roman prietenos. I-am tot multumit, ne-a spus ca am avut noroc ca suntem romani

Acum dorm pe mine la servici, si ma gandesc ce trebuie sa-i mai iau Riannei pentru scoala... Ea incepe de maine intr-o saptamana.

Miri, Lavi, Maria – sa va fie de bine vacantele si umblarile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ne-am intors si noi din Las Vegas aseara, am petrecut foarte bine! E un oras atat de plin de viata, unde nu se doarme, toata lumea petrece. Sambata seara am fost la concert Celine Dion, a fost foarte frumos! Cam scurt (90 min), insa femeia asta are o voce fantastica! Noi aveam bilete sus de tot la balcon (le-am luat pe cele mai ieftine, ca si alea au fost cam scumpe) si dupa vreo 10 minute de concert, cum tot ne susoteam noi acolo in romaneste ca eram un grup mai mare, vine unul din usieri si ne bate pe umar si ne spune pe romaneste: „am 6 locuri goale jos de tot, langa scena” Asa ca noi am ajuns acolo, gratie unui roman prietenos. I-am tot multumit, ne-a spus ca am avut noroc ca suntem romani

Acum dorm pe mine la servici, si ma gandesc ce trebuie sa-i mai iau Riannei pentru scoala... Ea incepe de maine intr-o saptamana.

Miri, Lavi, Maria – sa va fie de bine vacantele si umblarile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Noutati pe email
Sambata ne crestinam
Bun venit plimbaretelor
Pt V ii fac e comanda niste pantaloni de scoala, asa intentionez
Pregatiri de scoala de sapt viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Iata-ma online la ora asta, citind povestea Ilenutzei.
Super aventura ai avut si tu cu nasterea, bravo ca ai reusit sa nasti natural, pacat ca dr nu te-a incurajat.
Cu foamea te inteleg perfect, eu am dat comanda la Virgil de gratar zdravan de porc plus cartofi prajiti plus salata plus prajitura, nascusem la 6, s-a prezentat cu ele pe la pranz, pana atunci a trebuit sa supravietuiesc cu biscuitii pe care ii aveam la mine pt travaliu :).

Cami, vaiiii ce dulcica e nepotica voastra!!! Sa va traiasca!

Meems sa va fie de bine Las Vegas-ul si mai ales concertul lui Celine Dion pt care te invidiez la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ilenutza, wow, stiu ca ai muncit la bebelina Irina! Si toata lumea spune ca a treia nastere e floare la ureche. M-am crispat cand am vazut ca povestea a inceput intr-o dimineata, seara peripetii si scrii acolo ca la 14.30 s-a ingrosat gluma :P. Sigur era 2 noaptea!
Sa va bucurati de bebelina, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa!
Cum e ca temperament?

Si petrecere frumoasa la botez!

Meems, super! V-am admirat si in pozele live .

Lavi, spor la pregatiri, sa fiti frumosi si veseli la botez si vacanta placuta mai departe!
si faceti ceva si cu ap foto, de-abia astept sa va mai vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

noroc ca ma trage forumul de maneca, uitam de ziua lui Noki.

Noki un mare LA MULTI ANI!, Sa traiesti, sa-ntineresti, doua fete sa cresti si multi copii sa nasesti!
n-am gasit alta rima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Ile la noi la scoala erau 75 lei pantalonii, materialul indoielnic, merita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Noki habauca vesela ce esti!
La multe vacante frumoase de acum incolo si lamukti ani fericiti cu o familie cat mai mare!

eu am fost ieri pe la Anne Bebe sa cumpar costumas de botez pentru finutul fina-mii care n-a gasit nimic misto in zona de resedinta :) si am constatat ca aveau si uniforme, i-am luat Nataliei un sarafan 80 ron si o fusta 50 ron ambele din raiat 95% bbc si 5% elastan. Aveau niste costume frumoase de baieti cu sacou la 290 sau 250 ron, scumpe mi s-au parut. I-am mai luat Nataliei sapt trecute si 2 camasi de la Zara si mai de mult vreo 2 puloverase si o bluza alba plus un trening si cam atat, restul o sa poarte ramase de la Silvia, e pacat sa arunc banii ( si hainele in stare buna).

Silvia nu s-a inghesuit sa-i cumpar nimic, nu i-au placut sarafanele si fustele, nici camasile de la Zara, sunt curioasa cu ce se va imbraca. cu ce mai are prin dulap probabil ca ea nu mai creste asa alert ca Nati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

La multi ani Noki , multa sanatate si multe bucurii, sa ramai mereu la fel de vesela.

Azi a sosit ghiozdanul Soranei, am cumparat herlitz compact din cel echipat cu penar si set de creioane colorate, a fost 239 cu tot cu transport, calitatea este net superioara fata de ce am vazut prin magazine, multumesc Laviniei pt pont.Am facut o alegere buna iar fiimea e bucuroasa abia asteapta sa inceapa scoala:)).





Mergi la inceput