Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

am dat si eu o tura prin magazine, am vazut camasi albe/bleu de scoala doar la zara 69 sau 89 lei.cele de 69 eram mai grosute. pantaloni draguti tot acolo, nu mai stiu dc erau 89 sau 99.
stiu ca anii trecuti erau multe la h&m, acum nu am vazut nimic, poateor fi la cel din unirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Of, am gresit ora, era 2 noaptea!!!

Care e pontul cu ghiozdanul?

Miri, modelul meu de inalt si subtire necesita dimensiuni speciale iar materialul ala sintetic imi aduce aminte de copilarie
Eu am luat tricouri polo albe, nu ii dau camasa.La zara e 100 camasa, am luat eu tinuta pt botez. Pantaloni, camasa, pantofi, papion, curea o gramada de bani

Mi-am luat si eu rochie de la yokko, sandale de la vicina asortate, abia astept sa le port

Wow Meems LA suna ca un vis, avem si noi America in plan.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Soso, 239 lei??
Fetelor, asa scumpe-s ghiozdanele? Pai eu i-am luat Riannei cu 15 usd...

Ile, am citit si eu povestea nasterii, wow...
Sa ne spuneti cand aveti de gand sa veniti in America!

Noki, LA MULTI ANI fericiti si impliniti si sanatosi si bucurosi alaturi de bufnita ta si de toti cei dragi tie!!!

Leea, sa-ti traiasca Tiana, sa te bucuri de ea si sa-ti inveseleasca viata!

Abia astept poze de la botezurile de sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pt baieti eu cred ca e suficient un rand mai festiv, cu pantaloni de stofa, pt prima zi, poze, vreme buna si in rest blugi negri mati si reiati negri si bleumarin sunt f buni. Purtati cu camasi, helamci, polo-uri, tricouri albe.

Soanso, sa-l poarte sanatoasa Sorana! Bine ai revenit, ce mai faceti voi?

Meems ghiozdanul lui Soso a fost cu tot cu penar echipat, sac de sport, etc plus taxa de transport. Al Nataliei a fost 185 RON doar ghiozdanul, acelasi model Herlitz Compact.

In Romania la 45 RON se gasesc doar ghiozdane fara spate intarit, gen ghiozdanelele de excursii. Si am observat la colegii Silviei ca cele ieftine se si rup f trebuie sa , le cumpare parintii mai multe pe an. Pe Silvia au tinut-o cate 2 ani ghiozdanele. Poate la voi marfa e mai ieftina si mai buna, la noi asta e situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, intr-adevar ghiozdanul care i l-am luat eu Riannei nu e cu spatele tare, si nici n-o sa-l tina mai mult de un an. Insa oricum, lucrurile aici sunt mai ieftine decat in Europa, asta m-am convins pe pielea mea.

Au postat in sfarsit orarul pe site-ul scolii: 8:25-2:06 lunea si martea, 8:25-2:51 miercurea, joia, si vinerea. Bietii copii, mi se par orele foarte lungi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Cami, ce dulce e Sofia!! Mi se pare ca seamana putin pe Daria, insa pe culori mai deschise. Frumusica!

Am trimis si eu in contul comun pozele facute in Vegas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Noki!

soso, de unde ai comandat ghiozdanul? Eu am primit o oferta de la un magazin de birotica, varianta compact neechipat e 243, o sa mai merg si la libraria Alexandria, dar ma indoiesc ca acolo gasesc mai ieftin. Alta varianta nu mai am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Crissy- raspund eu. comanzi online de pe clic k birotica, gasesti site dc scrii legat.Am primit oferta de la metro, penarul care e echipat la ei cu 29 lei, acolo neechipat era tot 29.
la diverta este o oferta ptr ghiozdan echipat cu 39.9 pe site si afisul in magazin era 49.9, l-am vazut pe cel ptr fetite, e dragut, fara intarituri, cred ca merge prin cls3-4.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Crissy, ghiozdane bune au si la diverta, eu din mag lor i-am luat. Anii trecuti si in Kaufland aveau modele decente - pe noi ne-a tinut unul 2 ani de gradinita si de sport. Cel mai rentabil e daca ajungi printr-un magazin mai mare, gen real, metro - sunt modele dragute si accesibile. Pontul CristineiH fusese cu cele gen rucsac sport - sunt modele cu spate si bretele intarite la pret bun.

Hai mai, 200 e mult pentru un ghiozdan, nu trebuie sa tina toata scoala, oricum se vor plictisi de el si se va imbacsi, cat de calitativ ar fi el.

Meems, chiar multe ore in orarul vostru. Vazusem si in evaluarile anului trecut ca sunt multe materii... Sunau interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Intrebare: ce anume trebuie sa contina penarul echipat?

eu ma gandeam la creioane de scris - btw: mecanice sau simple??, de colorat, guma si loc pentru stilou. nicidecum carioci. ma insel ?

Mergi la inceput