Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Ana maria: acid folic ii dau 1mg/zi, i-am luat capsule ce contin fix 1mg de praf, pe care i-l dau cu mancarea!
Mai fetelor, astazi lui David i-au iesit niste punctulete rosii pe corp. nu sunt multe si nu sunt vezicule, par cumva sub piele. Febra sau alte simptome nu are! Ce sa fie?! L-am bagat la regim azi, numai lapte si piure de mar, gandindu-ma ca poate fi de la mancare, desi nu i-am introdus nimc nou....Ati patit ceva de genul?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

noi astazi am fost la control la oftalmologie.
poate va aduceti aminte ca v-am povestit ca robert are pe pleoapa superioare o umflatura, care initial s-a crezut a fi hemangiom, acum nu mai este.
asa ca am ajuns la un al 2lea control la un alt oftalmolog care ne-a consultat si ne-a programat la interventie pe 28 august. adica o sa-i faca anestezie cu masca si ii va intoarce pleoapa ca sa vada ce este dedesubt...am fost intrebata daca sunt de acord. am zis ca sunt, dar acum sunt cam in dubii...bine mai am timp pana atunci sa ma documentez...dar voi ce ziceti?...adica ma refer la partea cu anestezia. nu e cam mic pt asta? dar a zis ca-i va face anestezie ca sa nu-l traumatizeze...presupun ca nu-i placut sa-ti intoarca pleoapa.

si..inca ceva...cand l-a vazut mi-a zis ca are ochii mari. initial am zis ca-i compliment- ce tampita sunt- si apoi am realizat ca asta ar fi o problema...oare ce o insemna ca daca are ochii mari? in plus cred ca la noi asta e mostenire de familie....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui UcaBooboo

Ana maria: acid folic ii dau 1mg/zi, i-am luat capsule ce contin fix 1mg de praf, pe care i-l dau cu mancarea!
Mai fetelor, astazi lui David i-au iesit niste punctulete rosii pe corp. nu sunt multe si nu sunt vezicule, par cumva sub piele. Febra sau alte simptome nu are! Ce sa fie?! L-am bagat la regim azi, numai lapte si piure de mar, gandindu-ma ca poate fi de la mancare, desi nu i-am introdus nimc nou....Ati patit ceva de genul?!

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)


si eu am ajuns intr-o zi cu robert la urgenta pediatrie tot pt niste bubite, iar doctorita de acolo mi-a explicat asa: daca este boala infectioasa atunci prima data face febra, apoi erupe...
iar mie mi-a spus ca cele pe care le avea el erau de la caldura, dar...copii sunt diferiti, asa ca intreaba pediatra ca sa stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Da...pai am vb cunpediatra azi si tot ceva de genul a zis...caldura sau mancare! pupicei draga mea si mersi de raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, asta cu ochii mari m-a dat gata...Robert are cei mai frumosi ochisori pe care i-am vazut eu...Habar nu am ce sa zic...as fi vrut sa mergi la dr. Cojocaru de la Infosan. E cea mai tare la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Lady, asa tarziu le culci pe fete? Eu nu depasesc ora 22. Si atunci mi se pare tarziu.. De obicei e 9:30 :)

Ileana, sarurile de hidratare de la humana nu sunt acelasi lucru cu hidrasec. Hidrasec e pt diaree, nu si hidratare. Sarurile humana sunt pt hidratare nu si diaree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

uffff...uite ce citesc eu. acuma, daca stau sa ma gandesc, parca mai citisem ca biberoanele de plastic nu sunt ok, dar cine si-a mai adus aminte cand am cumparat biberoane...
http://www.desprecopii.com/info-id-2110-nm-Atentie-Biberoanele-pentru-bebelusi-pot-fi-periculoase.htm

voi ce biberoane folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

noi astazi am fost la control la oftalmologie.
poate va aduceti aminte ca v-am povestit ca robert are pe pleoapa superioare o umflatura, care initial s-a crezut a fi hemangiom, acum nu mai este.
asa ca am ajuns la un al 2lea control la un alt oftalmolog care ne-a consultat si ne-a programat la interventie pe 28 august. adica o sa-i faca anestezie cu masca si ii va intoarce pleoapa ca sa vada ce este dedesubt...am fost intrebata daca sunt de acord. am zis ca sunt, dar acum sunt cam in dubii...bine mai am timp pana atunci sa ma documentez...dar voi ce ziceti?...adica ma refer la partea cu anestezia. nu e cam mic pt asta? dar a zis ca-i va face anestezie ca sa nu-l traumatizeze...presupun ca nu-i placut sa-ti intoarca pleoapa.

si..inca ceva...cand l-a vazut mi-a zis ca are ochii mari. initial am zis ca-i compliment- ce tampita sunt- si apoi am realizat ca asta ar fi o problema...oare ce o insemna ca daca are ochii mari? in plus cred ca la noi asta e mostenire de familie....


Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


cu anestezia nu-mi dau cu parerea ca nu stiu nimic pe tema asta, dar cu ochii mari e tare... nu ti-a explicat care ar fi problema sa aiba copilul ochii mari? nu de alta, dar l-am vazut pe Robert si da, are ochii mari (si foarte frumosi ) dar nu mi s-au parut exagerat de mari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

apropo de boala de care spuneati mai devreme, tocmai am citit ceva si pe FB, se pare ca e la moda vara asta. sa speram ca nici un bulgaras n-o sa trebuiasca sa experimenteze asa ceva..
http://www.sfaturimedicale.ro/boala-mana-picior-gura.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ileana ma bucur nespus pentru rezultat
Ica dr Cojocaru -Infosan

Mergi la inceput