Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui UcaBooboo

Ana maria: acid folic ii dau 1mg/zi, i-am luat capsule ce contin fix 1mg de praf, pe care i-l dau cu mancarea!
Mai fetelor, astazi lui David i-au iesit niste punctulete rosii pe corp. nu sunt multe si nu sunt vezicule, par cumva sub piele. Febra sau alte simptome nu are! Ce sa fie?! L-am bagat la regim azi, numai lapte si piure de mar, gandindu-ma ca poate fi de la mancare, desi nu i-am introdus nimc nou....Ati patit ceva de genul?!

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)



Da ,Biancai ii ies des bubite de-alea din cauza caldurii, daca nu are alte simptome,deci nu fi ingrijorata , normal ar trebui sa treaca de la sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Ucabooo dupa ce am trimis mesajul am citit si am vazut ca ti-au raspuns si fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerilian, ligia cred ca va referiti la dr ciubotaru de la infosan

ica si eu iti recomand la fel...e cea mai buna se pare ptr copilasi

ursulet eu am de sticla. e mai dificil e adevarat dar e mai sigur. si la rares tot asa am avut de pe la 6 luni!

lady nu stiu cum faci fata cu asa putin somn

sunt chiauna, nus ce am de cateva zile ma simt rau...ma duc la culcare
va pup si o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ica, asta cu ochii mari m-a dat gata...Robert are cei mai frumosi ochisori pe care i-am vazut eu...Habar nu am ce sa zic...as fi vrut sa mergi la dr. Cojocaru de la Infosan. E cea mai tare la copii.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


pai si pe mine m-a dat gata pt ca eu radeam cand mi-a zis si mai aveam putin si ii spuneam si "multumesc"

ma rog...cred ca s-a lamurit pana la urma ...sper
si asta e o dr f buna tot pe oftalmo-pediatrie si dr in stiinte nu-stiu-de-care...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

uffff...uite ce citesc eu. acuma, daca stau sa ma gandesc, parca mai citisem ca biberoanele de plastic nu sunt ok, dar cine si-a mai adus aminte cand am cumparat biberoane...
http://www.desprecopii.com/info-id-2110-nm-Atentie-Biberoanele-pentru-bebelusi-pot-fi-periculoase.htm

voi ce biberoane folositi?

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


dr browns de sticla. dar am spart vreo cateva ..asta e dazavantajul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Lady, asa tarziu le culci pe fete? Eu nu depasesc ora 22. Si atunci mi se pare tarziu.. De obicei e 9:30 :)

Ileana, sarurile de hidratare de la humana nu sunt acelasi lucru cu hidrasec. Hidrasec e pt diaree, nu si hidratare. Sarurile humana sunt pt hidratare nu si diaree

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


si noi la 21.30-22 maxim somn..pana la 6.30-7.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Lady, asa tarziu le culci pe fete? Eu nu depasesc ora 22. Si atunci mi se pare tarziu.. De obicei e 9:30 :)



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Alexa adoarme la 21.30, in parc.in mei-tai.acasa doar o pun in pat..ii mai dau un pic sa suga.ele baie fac pe la 18.00, inainte sa iesim afara.seara, cand ne intoarcem Rebecca doar picioarele, mainile, fata si dintii mai are de spalat!

Rebecca mai devreme de 22.40-23.00 nu adoarme.voi umbla la programul ei, insa o mai las un pic.pana incepe gradi mai este.bine ca ea e oricum odihnita...doarme in zilele bune si 3 ore jumatate-la amiaza.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

acum nu te gandi ca adoarme fix la 23.00 in fiecare seara.adoarme in jurul orei 23.00. poate fi 22.30...etc.depinde cat de repede plecam din parc...si cat de obosita e...deobicei seara vrea leagan...utza adica.dimineata are nisip, tobogan, jucarii...alergat,desenat..urcat in toate de prin parc....si daca doarme mult la pranz, se trezeste la 08.00 deobicei...nu o pot culca de la 20.00.e vara-mi-e mila de ea...cand e racoare afara...io s-o tin la icubator(in casa).

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Aerlilian ma bucur ca nu i-a iesit nimic la analize micutului, sper sa-si revina cat mai repede.
Ica pana la urma pe covor va ajunge si donsoara, daca din pat se arunca atunci o pun direct jos sa nu mai fie nevoita sa se tot arunce
Amelia imi pare rau pentru sotul tau sper totusi sa nu fie nimic grav.
Anca ce mai faceti?
Sunt incantata ca mi-a venit decizia pentru indemnizatie dupa atata timp sper sa imi intre banii luna aceasta.



Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)


Dc la mine te referi , nu prea facem mare lucru...Am ajuns in sfarsit la pediatra la 5 luni jumate. Avem 7800 si a zis ca e bine...Am intrebat despre transpiratia talpitzelor si a palmutzelor si dc ar trebui sa ii fac ceva analize pt lipsa de calciu si a zis ca fetitza e foarte bine si arata f bine si ca mami adica eu ar trebui sa isi faca analize ca prea e panicoasa A zis-o frumos si zambind, deci nu m-am suparat! A zis sa mai insist cu legumele si sa ii dau mar cu biscuite si dupa 6 luni sa introduc oul si carnitza. Si ca vorbim mai multe la 6 luni, la vaccin.

Si azi a papat bine piure de morcov cu tzelina. Cartof i-am dat zilele trecute si nu i-a placut. Voi incerca si cartoful dulce.

sanatate la bbii bolnaviori si capul sus mamici!
felicitari fetelor care ati inceput serv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Da, lady, ziceam in ideea in care asa iti terminai si tu treaba mai devreme si apucai mai mult somn :))

Mergi la inceput