Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Multumim fetelor pentru urarile de ieri, uram si noi cu intarziere: la mult ani Bulinuta si la multi ani Toni!

Nu prea mai am vreme sa scriu desi citesc totul, Vladut doarme tot cate o jumatate de ora si de mult ori se intampla ca doua somnuri din 3 sa fie afara, asa ca mai ramane o jumatate de ora in care trebuie sa fac multe.

Lady, foarte fain program aveti, incarcat dar frumos.

Off..de azi dimineata scriu la mesajul asta si iaca a venit pranzul si nu am terminat.

am intrebat si pe facebook, dar intreb si aici: Sunt bulgarasi care primesc cereale? Ma gandesc sa-i introduc si eu ca se terzeste din ce in ce mai devreme, nu cred ca mai e suficient lapticul seara. Nu stiu ce sa aleg, m-ar interesa cele care se prepara cu lapte. Oare trebuie si alte tetine?

Amelia, imi pare rau ca nu aveti parte de concediu linistit, e bine ca macar sofezi si tu ca altfel ce ati fi facut pe acolo.



Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot



Suzieq i-am dat eu cereale de la Milupa care se prepara cu lapte sau apa , eu cu apa le-am facut pt ca inca alaptez , i-a placut dar sa stii ca de trezit tot s-a trezit o data spre dimineata... asa ca nu stiu ce sa zic , cred ca tot toti e baza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

am vrut sa scriu"tzitzi e baza", i le-am dat cu lingurita NU cu biberonul si se prepara de o consistenta mai zemoasa ca sa poate sa pape si sa si il vrea, eu asa l-am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La mine nu e pb ca se trezeste, in ultima perioada asa se foieste ca se trezeste de cateva ori pe noapte, problema e ca dimineata pe la 5-6 e rupt de foame, nici nu apuc sa ma ridic din pat ca urla si daca ii dau apa/ceai pana vin cu laptele suge tot :). Clar copilul nu se satura cum trebuie si sa ma trezesc la 4 sa-i dau lapte nu mai am putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

salutari si de la mine


Rebeca a facut boala gat-maini-picioare pe care probabil o va lua si Natalia. Deci, se amana cu mult orice forma de diversificare. Probabil ca pe la 7 luni o sa incep si eu ceva.

Ca de obicei, sunt superaglomerata.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


e diferita de boala "gura-mana-picior"?
sau e aceeasi?

sanatate!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

salutari si de la mine


Rebeca a facut boala gat-maini-picioare pe care probabil o va lua si Natalia. Deci, se amana cu mult orice forma de diversificare. Probabil ca pe la 7 luni o sa incep si eu ceva.

Ca de obicei, sunt superaglomerata.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


e diferita de boala "gura-mana-picior"?
sau e aceeasi?

sanatate!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



fix aceeasi, doar ca unii ii zic cu gura, altii cu gat.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu i-a iesit nimic baiatului la analize...asadar nu salmonela, nu e-coli sau alte bazaconii. Ramane sa am rabdare...Dar sunt optimista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

salutari si de la mine


Rebeca a facut boala gat-maini-picioare pe care probabil o va lua si Natalia. Deci, se amana cu mult orice forma de diversificare. Probabil ca pe la 7 luni o sa incep si eu ceva.

Ca de obicei, sunt superaglomerata.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


e diferita de boala "gura-mana-picior"?
sau e aceeasi?

sanatate!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



fix aceeasi, doar ca unii ii zic cu gura, altii cu gat.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


ce boala e asta? cum se manifesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Doamne fetelor cu 2 copii ce de energie aveti, eu cateodata sunt terminata cu un copil apai cu 2 deasta ma mai gandesc cu al doilea bb.
Lady esti o draguta ref. la ardeiul copt si eu ma gandeam si o sa-i dau cand o sa mai fac pentru noi.
Aerlilian imi pare bine ca Tudor e mai bine bulgarasul (nu pe maini) apropo de pupatul pe maini eu cui ii spun se uita tot crucis la mine dar asta e...
Eu dupa 2 cazaturi din pat am pus embargo pe patul nostru, nu mai are voie si gata, ori in scoica, ori in scaunul de masa ori in patut. Crezand ca toate variantele sunt safe azi o pun pe bubulina in patut si merg sa ma spal pe dinti, cat putea dura... si cand ma intorc sa intepenesc, era in picioare in patut chiuia, nu stiu cum s-a ridicat, ca am vrut sa o urmaresc si nu s-a mai ridicat, imi e frica ca o sa cada si de acolo asa ca pica si varianta patutului. Voi in ce ii mai tineti pe bebei?



Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)


pe jos sau in tarc.
i-am pus o patura si un cearceaf peste covor si acolo sta.
cand stau langa el il tin pe canapea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

salutari si de la mine

Se pare ca Natalia e singura nediversificata. Am zis ca incep pe la 5 luni jumate, dar mai intai trebuia sa rezolvam cu kk - facea cam la 3 zile si nu era ok, ea fiind pe LP. Deci am incercat cate 1 lingurita de suc/piure de fructe: la mar a facut reactie (ma asteptam, ca si Rebe a facut), caisa nu a vrut sa o guste, piersica sa zic ca a gustat 2 lingurite. In plan era sa introduc cereale la masa de dupa-amiza, iar dupa vaccinul de 6 luni sa incep cu o masa de legume si la final o masa de fructe. Ghinion! Acum e suspecta de infectie urinara (e aproape sigur), Rebeca a facut boala gat-maini-picioare pe care probabil o va lua si Natalia. Deci, se amana cu mult orice forma de diversificare. Probabil ca pe la 7 luni o sa incep si eu ceva.

Ca de obicei, sunt superaglomerata.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


offf...sanatate micutelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Aerlilian ma bucur ca nu i-a iesit nimic la analize micutului, sper sa-si revina cat mai repede.
Ica pana la urma pe covor va ajunge si donsoara, daca din pat se arunca atunci o pun direct jos sa nu mai fie nevoita sa se tot arunce
Amelia imi pare rau pentru sotul tau sper totusi sa nu fie nimic grav.
Anca ce mai faceti?
Sunt incantata ca mi-a venit decizia pentru indemnizatie dupa atata timp sper sa imi intre banii luna aceasta.



Mergi la inceput