Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bine v-am regasit mamici!

La multe lunite frumoase bulgarasilor sarbatoriti zilele acestea!

La multi ani Ica, Bulinutza si Tonirro!

Ne-am intors de la tara. Din pacate nu a fost totul asa perfect cum imi doream. Alexandru a inceput sa tuseasca rau si l-am bagat pe tratament cu Ambroxol. Ieri l-am schimbat pe Eurespal si Zyrtec. Nu am avut cu mine batista bebelusului si m-am chinuit ingrozior cu mucisorii. A cazut de doua ori din pat. Si la fiecare masa de peste zi a trebuit sa ma “lupt” cu socrul meu care voia sa ii dea sa guste un pic de lapte, un pic de ou, un pic de carnita, un pic de miere de albine si etc…
Am fost ieri la ortoped si avem gips in continuare si ne pregatim pentru tenotomia percutana de tendon ahilean luni 13.08.
Ileana bine ca a-ti scapat de scaunele moi si nu a fost nici un virus.
Iaura multa sanatate Flaviei!
Mady cu cine vrei sa semene fata ca sa ia mult in greutate, daca tu ai un metabolism atat de rapid si esti slaba? Daca e vioaie si mananca bine nu cred ca e o problema stagnarea.
Irina bine ai venit si aici pe DC! Si Alexandru s-a obisnuit sa adoarma leganat in brate in concediu. Eu incerc usor usor sa revenim la programul si tabieturile noastre si poate uita….

Pupici si multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Iaura, multa sanatate Flaviei. Eu i-am dat antibiotic lui Vladut, era mai mic e drept, dar il asezam in locul lui preferat (masa de infasat de regula) si ii dadeam cu seringa, rapid pe gat direct. Eventual dupa incerci sa-i dai ceva suc sau lapte, depinde ca ii place mai mult.

Si noi facem parte din grupul celor care iau prost in greutate, in ultima luna 300 grame, iar la 6 luni am ajuns la 7 kg. La inceput mi-a mancat foarte bine piureul de legume acum vad ca mananca din ce in ce mai prost, insist si reusesc sa-i dau in jur de 100 grame/masa. Cine trece pe la noi pe la usa si ma aude ce sunete scot ca se distreaza intr-un mare fel, asa reusesc sa-l fac sa deschida gura.

Irina, bine ai venit pe forum. Eu il adorm pe Vladut in pat langa mine, fie cu suzeta, fie efectiv il tin langa mine la piept, difera de momentul in care il prind, sunt momente cand il pun in patut si pana merg eu dupa suzeta e adormit, cam rare dar sunt.

Andieelen, la 6 luni fix. La mine a fost mai ok decat inainte, fara durerii, fara stare de irascibilitate. Eu zic sa mergi pregatita cu ce ai nevoie in Bulgaria sa nu ai surprize. Despre faza cu alapatul nu stiu daca e o regula, cunosc mamici care au alaptat exclusiv si la 6 saptamani/3 luni au avut menstruatie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iaura, nu cred ca e cazul sa te invinovatesti pt ca s-a imbolnavit flavia. Radu merge pe jos si mai da sicu limba cateodata. Nu e mereu luna parhetul, mara mai vine incaltata de afara, sau ii baga degetele murdare in gura lui radu.
Oricum nu ii poti tine intr-un glob de sticla. Asta e, trece.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

am facut si noi ieri evaluarea de 6 luni putin inainte: 68 cm si 7120 gr...e bine a zis pediatra spre foarte bine...

iaura sanatate multa multa!

nus cine ma intreba, ca-s dusa rau, rares fac inot la lia manoliu...e fff ok acolo!

alexa ce procedeu e ala?

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Bulinuta Operatie tendon ahilean pentru a permite calcaiului sa coboare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Bulinuta Operatie tendon ahilean pentru a permite calcaiului sa coboare.

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

puiul si pe mama lui sa trecti cu bine peste operatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

salutare si de la noi!

la multi ani sarbatoritilor, sa cresteti mari si sanatosi!
Alexa, vai de capul vostru prin cate ati trecut... tin pumnii sa iasa bine operatia si sa scapati de toate problemele!

la noi nimic nou - eu m-am intors la birou si m-au prins de proaspata, e foarte multa treaba si pana acum, cu toate eforturile mele, n-am reusit sa plec inainte de ora 6. Ajung acasa, ii dau copilei legume, ne mai jucam, face baia, mananca biberon si se culca (asta pe la 9.30-10). Mai apuc si eu sa citesc 2 pagini si pe la 11 trag si eu pe dreapta, pana la 6.30 dimineata cand da mandra trezirea.

Ma bucur macar ca a inceput sa doarma noaptea, nu stiu ce ma faceam daca m-ar mai fi trezit inca...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alexa, ma gandesc cu mare drag la voi si cu o mare speranta de bine pentru puiul tau! Sa dea Dumnezeu sa fie ultima incercare pentru el. Sa fie cu noroc ziua de luni, 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alexa, ma gandesc cu mare drag la voi si cu o mare speranta de bine pentru puiul tau! Sa dea Dumnezeu sa fie ultima incercare pentru el. Sa fie cu noroc ziua de luni, 13.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



Alexa sa dea DD sa fie asa .
Esti o mamica puternica eu nu stiu cum as fi rezistat la atatea incercari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
La multe lunite, Mihai, Andrei Bogdan, Bianca Maria si Catinca Stefania!

Alexa, offf, sper sa fie ultima incercare prin care treceti! Lui Alexandru ii urez multa, multa sanatate, sa nu mai aiba niciodata nevoie de vreo operatie dupa data de 13.08, iar tie iti urez curaj si putere! Si daca te putem ajuta cu ceva, te rog sa strigi, bine?
Ursulet, ce bine ca te lasa Iulia sa dormi toata noaptea, o fi bine? Oricum, si daca nu te lasa, te-ai fi obisnuit, eu deja trec a doua oara prin asa ceva, si, desi sunt foarte rea de somn, am supravietuit. E drept ca mi se pare foarte greu, dar ma consolez cu gandul ca va trece si ca oricum e muuult mai bine decat la primul copil.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput