Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Andielen cred ca depinde dc alaptezi sau nu, dc nu mai alaptezi o sa iti vina.Eu alaptez deci nu mi-a venit.

Fetele le-ati facut vaccin la bebeii la 6 luni ?Pediatra mea a zis ca nu se gaseste vaccinul gratuit si treb sa il cumpar , voi cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Andielen cred ca depinde dc alaptezi sau nu, dc nu mai alaptezi o sa iti vina.Eu alaptez deci nu mi-a venit.

Fetele le-ati facut vaccin la bebeii la 6 luni ?Pediatra mea a zis ca nu se gaseste vaccinul gratuit si treb sa il cumpar , voi cum ati procedat?

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3




Si eu alaptez.

I-am facut lui bebe vaccinul pe 31.07. Si cel gratuit si cel pentru bolile pneumococice. Nu ar trebui sa dea comanda daca nu il gaseste? Mi se pare ciudat sa iti dea raspunsul asta, dar in fine, nu prea stiu cum e cu sistemul asigurarilor de sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Alexandru
- Ligia,Ileana...asha mi=a zis pediatra sa fac...sa incep cu galbenusul de ou si apoi la 7 luni sa introduc pestele...7 luni face sapt viit...
- Irina..frumoasa poveste, te-a binecuvantat Dumnezeu cu 3 copii...chiar daca au mai fost unele probleme, totul a fost bine si cred ca esti fericita...
- Iaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

noi nu am avut probleme cu vaccinu de 6 luni, adica a avut sa-l faca gratuit..
Andielen..mie mi-a venit dupa 6 luni..nu mai alaptam
-Ligia, l-am vazut pe Andreiut la galeria Starurilor pentru Baby Expomuuuult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

i'm in deep shit...are copila streptococ beta hemolitic de tip a (din ex faringian) ,deci trebuie antibiotic ,aka ospen ,so ,nu stiu cum o sa il dau ca vomita tot ce inseamna suspensie ,dar imediat dupa ,isi face greata si pac ,tot din stomac afara,acum i l-am amestecat cu putin lapte si il dau in somn ,sa vedem asa...iar febra i-am scazut-o cu supozitor, aia a fost floare la ureche,nu mai face acum.

matzalic ,la multe lunite !

irina ,bine ai venit si aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

off Iaura..multa sanatate!!sa-i treaca repede..dar de la ce-o fi facand?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

mady, iubita ,ma bucur ca tu esti mai relaxata ,mai ales ca fata nu prea pune pe ea ok, eu as fi pe nicaieri sa nu creasac in greutate de cateva sapt/zile ,si a mea manaca mediu ,uneori mai putin decat a ta si majoritatea dar creste ok ,are acum vreo 8 kile si ceva...nu stiu daca nu ar trebui investigata a ta mai atent sa vezi de ce nu asimileaza ,poate vreo deficienta de vitamine ,desi i-ai dat parca vit.,sau poate asa e ea ,mai mititica si o sa recupereze pe parcurs...dar vad si aud ca e f, energica si precoce ,asa ca nu-i bai mare ...pupam ilincuta mititica si sprintena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

off Iaura..multa sanatate!!sa-i treaca repede..dar de la ce-o fi facand?..


am scris deodata...se ia f. usor streptococul ,din parc/colectivitate ...io-s aia care nu prea sunt exigenta cu treburile aste din pacate ,poate acum o sa fiu mai precauta ,io o dau pe toate hintile ,ea pune mana pe bara si cati copii or mai fi pus mana pe acolo, fata baga mana in gurita dup-aia , las sa puna mana pe ea toti copii si uite asa ...sper sa-mi fie invatatura de minte si sa fiu mai rezervata de-acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

da Iaura...o sa-i mai fac investigatii sapt viit..vreau sa ma duc la Synevo sa-i fac iarasi niste analize...sa-i fac si pt scaun...vitamine ia si acum...knd vad cantarul crede-ma ca nu mai zic nimic..inghit in sec...ea, dupa cum bine spui arata bine, e vioaie...singura problema asta e greutatea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Iaura, aoleu ce nasol! Multa sanatate si un mare pentru Flavia!
Mady, nici noi nu suntem foarte departe de voi la capitolul greutate. A mea a luat 200 de gr in ultima luna, ne laudam cu 6470 de gr. Dar nu ma stresez pentru ca nu pare sa sufere de foame.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput