Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aham, am inteles,sar'na de raspunsuri
ileana cum faci combinatia mar copt cu morcov? io i-am dat azi mar copt simplu si nu pot sa zic ca s-a topit dupa el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

offf, cand cred ca suntem bine si papam mai bine vine alta:a facut flavia rosu in gat ,dupa 3 zile de febra pana la 39 ,asadar nu prea mai papa ,dar nu e chiar ca si cand avea herpangina, io sper sa treaca mai repede asta ,i-am recoltat si scaun si exudat faringian ,maine avem rezultatele ,am incercat si urina ,cu punguta speciala ,nu am reusit cu 2 pungi ,se deslipesc ,tot mai bine e cu metoda mea arhaica...avem ca si trat. panadol(asta pt. ca nurofenul il vomita)si sumetrolim.

lexi ,m-am tot gandit la voi cu febra voastra ...cand i-au aparut ei bubitele ,ca tre sa aiba ceva bubite in roseola, nu?
e greu sa nici nu doarma ,te inteleg perfect ,mai ales ca tu si muncesti,of .sa le teaca la toti problemele astea, ca sunt prea micuti pt. atatea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgi, pai..cat se poate de simplu. Am facut combinatia pt regimul de diaree, adica mar copt si morcov fiert bagate la blender. Pai nici nu e obligatoriu sa-i placa...au si ei gusturile si preferintele lor, ca si noi...Eu n-am sa pot manca in viata mea sorici de porc, pe cand altii se topesc dupa el... Nu dispera, sigur e pretioasa si selectiva fata ta si va alege ce-i mai bun pt ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Natalia
- fetelor, io pasez totul la blender,inclusiv ceapa, albitura..tot....si ii place la nebunie...acum nu stiu ce sa fac...sapta trecuta a fost prima sapt cu galbenus de oua..sapt asat tre sa-i dau juma...oare pot sa-i introduc si carnea?sau tre sa astept pana ajung la un ou intreg?
- lexifetita....o sa treaca repede...
- gianina...stai linistita mamico, nu te stresa din cauza unor asa zise doamne care actioneaza fara sa gandeasca...
- Irina bine ai venit
- lady
- Ileana...ce bine ca Tudor e mai bine...pup baitzelul
- Ilinca mea a inceput de vreo saptamana si ceva sa stea cu picioarele in gurita..asa mult ii mai place..
- altesa-vacanta placuta sa aveti...ce frumos e cand pregatesti bagajele sa pleci in vacanta
-Ica-pupbaitzelu frumos..nu cred ca e nimic care sa te ingrijoreze...are niste ochisori mari si frumosi si atat...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

lexi ,m-am tot gandit la voi cu febra voastra ...cand i-au aparut ei bubitele ,ca tre sa aiba ceva bubite in roseola, nu?




mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



Iaura, da, e plina de bubite. A avut febra marti, miercuri si joi. Vineri nu a avut febra dar nu-i aparusera nici bubitele. Eruptia a aparut abia sambata, era pliiina. De ieri dupa-masa au inceput sa se mai estompeze si speram sa-i treaca de tot intr-o zi doua. Si mai sper ca pe urma sa revina la programul de somn pe care-l avea inainte...
Multa sanatate Flaviei, offf, de unde a mai cules si rosul in gat?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, nu cred ca e obligatoriu sa astepti pana-i dai un ou intreg. Important e sa respecti regula celor 4 zile de asteptare dupa ce ai introdus ceva nou, apoi cand bagi si carnita, sa alternezi o zi de carnita si una de ou. Ma bucur din suflet ca mananca frumoasa ta. A mai luat in greutate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ah Ileana...nu a mai luat...tot 6400 grame are...de pe 13 iulie...mai astept putin si ii mai fac un set de analize...ea arata bine...e vioaie......sa vedem...pai atunci asha fac...cred ca sapt viit ii dau si carnita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

ah Ileana...nu a mai luat...tot 6400 grame are...de pe 13 iulie...mai astept putin si ii mai fac un set de analize...ea arata bine...e vioaie......sa vedem...pai atunci asha fac...cred ca sapt viit ii dau si carnita...




dar de ce incepi intai cu oul si nu u proteina din carne? asa ti-a zis pediatra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

sunt la capatul puterilor ,fiica-mea nu vomita doar nurofenul ci tot ce inseamna suspensie...asta inseamna ca doamne fereste daca mai are nevoie de ceva o sa i le dau injectabil ...m-am certat si cu sotul ,nu ma intelege si sustine in cazuri din-astea cum ar trebui si sunt pe nicaieri ,doar fata ce ma mai tine pe linia de plutire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Iaura, poate a avut o pasa proasta... mai incearca o data. Si Robert a vomitat in jet la nurofen, dar panadolul e ok.
Sara, parca m-ai mai linistit.
Ileana pup bursucul mancacios... Hihi stiam eu ca o sa revina repede.
Lexi eu primele 3 luni ma duceam din 3 in 3 ore la bucatarie sa fac biberoane si pana ma intorceam el se trezea de-a binelea si eu la fel.Dupa 3 luni m-am desteptat si imi iau termosul si rezerva de lp in dormitor. Asa ca ia-ti cat mai repede termos ca sa apuci si tu sa dormi ca banuiesc ca la servici nu te duci doar ca sa fi prezenta, mai trebuie sa si muncesti.


Mergi la inceput