Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

La multi ani Bulinutza si Toni!
La multe lunite Toma si Maria Elisa!!!
Multumim si noi pt urari avem 7 luni, trece prea repede timpul!!!

Gianina m-ai facut sa rad de patania ta vino aici unde poti fi tu naturala, vino la mama sa te pupe

Lady sa ai o revedere frumoasa! Mi se pare incredibil ce povestesti... Imi e greu sa il inteleg pe tatal tau, dar nu sunt eu in masura sa judec pe nimeni. Te pup

Sara nu mananca piureurile de fructe decat daca sunt ff fine, le dau prin blender sa pe razatoarea de sticla, apoi prin strecuratoare doar asa le accepta. Nu cred ca e vorba de obisnuinta, ci de preferinta copilului.
Noi alternam blw cu piureutele. Ce nu mananca piure ii dau ei bucatele.
Ii place sa rontaie jumatati de prune si pepene rosu. Legumele le arunca mai mult pe jos. Pana acum i-am dat carne numai de la copanele, sunt mai bogate in fier decat pieptul. Ieri s-a repezit si a apucat copanul din farfurie, dar i l-am luat de teama sa nu se inece. Carnea o faramitez eu si i-o dau asa, ii place simpla, nu amestecata in piure.
De 2 zile ii dau si iaurt, ii place mult. I-am luat lapte ecologic si vreau sa ii fac eu iaurtul in casa dar pana acum nu am avut timp

Ica eu am vazut copii cu buftalmie (ochi mari din cauze patologice) si crede-ma ca nu aratau ca Robert. Cred ca s-a grabit dr cu observatia asta... I-a masurat diametrul corneean? Sau a evaluat asa, din "ochi"?

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng


Nu, n-a mai masurat nimic... A fost prima constatare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Lady, tinem pumnii sa iasa bine intalnirea!

Ligia, scump doamna, scump, dincolo era mai ieftin
Daca ma aude sotul ca iau cartof dulce cu 16 lei cand pe cei normali mi-i da mama gratis de la tara, clar zice ca sunt dusa, dar m-ati facut curioasa, trebuie sa incerc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Sara, si eu am observat ca David mananca piureurile fine mai bine (inclusiv cele de fructe), i le dau prin strecuratoare pana se duce la scoala, numai el sa manance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Suzieq, de pe care amazon ai comandat aparatul? eu am incercat pe cel din uk si zice ca Romania nu e destinatie eligibila, la nemti nu ma descurc cu limba, sunt varza, ce mai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cicineata

Lady, tinem pumnii sa iasa bine intalnirea!

Ligia, scump doamna, scump, dincolo era mai ieftin
Daca ma aude sotul ca iau cartof dulce cu 16 lei cand pe cei normali mi-i da mama gratis de la tara, clar zice ca sunt dusa, dar m-ati facut curioasa, trebuie sa incerc si eu.



sa sti k sunt ff dulci au gust de dovleac copt Andrei e mare fan cartof dulce ..

appp sormea a gasit la billa floreasca cu 9.90 si mi-a luat un kg adik doar 2:):))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Citat:
citat din mesajul lui cicineata

Suzieq, de pe care amazon ai comandat aparatul? eu am incercat pe cel din uk si zice ca Romania nu e destinatie eligibila, la nemti nu ma descurc cu limba, sunt varza, ce mai..


http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1344070258&sr=8-16

asta l-am ciomandat si a ajuns intr-o saptamana, cred ca gasesti si pe ceva site de la noi la 495 roni, eventual ne spune Georgia, am impresia ca ea a luat din tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinamit spune:

buna ziua
mai primiti o mamica in clubul vostru?
dupa nenumarate incercari am reusit intr-un final sa imi fac cont. sunt irina mitrofan de pe facebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Salutare!

Lady felicitari pt gestul tau! Si eu sunt la Buzau...de fapt intr-un sat la 50 km...ieri am fost la oras.
Mai stam pana marti aici si apoi revenim pt vreo 2 saptamani la Bucuresti! B vrea sa mai revenim aici dar o sa vedem.
Cu diversificarea mergem bine....papa piureute bine, cele de legume le rade efectiv...125-150 g aprox iar cu fructele e mare bataie de cap. Cred ca nu ii plac cele acrisoare...la inceput papa cam 50 g dar de vreo sapt le refuza categoric. Ieri am reusit sa ii pun para super dulce cu o lgt de cereale si a papat bine...azi am adaugat si putina banana si a luat cateva lgt...o sa vedem noi. In disperare cand s-a constipat neacceptand para, pruna, pepene i-am stors o mandarina si a supt suculetul din bibe...chiar i-a placut....aveam citricele in plan pe la 8 luni dar asta e.

Revin ca tipa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Adela, Cristian
- eu pana acum nu am facut nimic la cuptor...legumele le fierb si le pasez, iar fructele crude..am zis ca incerc si sa-i dau mar copt...k poate asha ii place..dar e o caldura de nu-mi vine sa mai coc nimic...
- ladyce mult timp a trecut pana sa-ti vezi tatal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Fetele ,saptamana asta nu am avut timp de nimic,de luni tot fac bagaje,zici ca stau o luna la mare nu 10 zile.

De citit v-am citit dar nu mai stiu cui vroiam sa-i spun si ce!


Abia astept sa ajung dar parca mie si tema ca nu stiu cum se va comporta copilul.


Daca va arat o poza cu cate bagaje am ati spune ca sunt dusa

Mergi la inceput