Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki sarut mana de sfaturi.La cine ai ajuns Burnei,Ulici sau Jianu?Azi il duc si daca e ceva mai cer o parere.Imi pare rau ca nu ati ajuns la mare.Sa termini repede de munca si astept mesajul tau ca te- ai relaxat si esti pe plaja la soare.
Strumph dupa ce o vei intarca vei vedea ca e un alt copil fara treziri noaptea decat daca apar dintisorii si durerile sunt mari.Crede- ma e altceva.Si la noi era la fel cu nspe mii de treziri pe noapte de dorul tzitzicii.
Pisko incearca mami si cu reductor si vezi ce iese,plus sfaturile mamicilor care au trecut prin asta.
STRUMPH pt cand vrei sa intarci sa iti iei din tarA LA CANINUM sunt homeopate pt intarcare si dostinex sunt alte pastile,sa nu cumva sa te chinuiesti rau.F frumoase pozele,e superba piscoats ta
Cami ai citit pe sarite,te mananc.Ti- am scris de 2 ori ce a zid orlistul curatat nas de 2 ori pe zi dimineata si seara ca e mult praf in Buc si sa nu mai ajunga in urechi
Alexina,eu am avut crema cu factor 50 de la Mustela si spray de la Rocher Posay tot cu factor 50 si Rares s- a bronzat fara arsuri,dar nu il dadeam de
dim ci atunci cand consideram eu.Wow si eu am avut dnp 4 martie.Ce frumos!Dor de voi.
Nu mai stiu ce am citit,printul doarme si eu am zis sa vad ce faceti.
MIKI abia astept sa imi scrii la cine ai fost,te rog din suflet

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !!!

Fetelor, noi nu prea mai reusim sa intram pe forum...vara asta avem ceva mai multa activitate si timpul zboara.
Sambata plecam la Milano la surorile mele si de la ele ,miercuri plecam direct la aeroport pt a ateriza in Romanicaaaaaa. Abiaaaa asteptam!
Alergam acum cat se poate pt cadouri, cumparaturi, acte, bagaje si nu in ultimul rand relaxare maxim zi de zi la piscina .

Madutza, abia asteptam sa vad pozele... sunteti o familie tare frumoasa si mi-au placut foarte mult absolut toate pozele. Sincer iti spun ca parca urechiusele Catalinei au inceput sa capete o alta forma ,in senusul bun si este o minunatie. Ce sa mai spun de Cristinel cel mega minunat care ma face fericita ori de cate ori il vad. Este febletea mea la categoria varstei lui . Tu ai slabit mult mami si arati ffff bine. Tinerica, frumusica.

Andreea, puuup mult scumpa mea si sper ca ai iesit din starea monotona de ieri. Un pup imens pentru Rares cel superb si pt mamicuta lui.

Va pup pe toate...fug ca nu ma lasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare!

Am sosit si noi in miez de noapte din CO. V-am citit....revin cu impresii mai pe seara sau maine! Pupici!

p.s. a fost minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta mi- am adus aminte ca voiam sa imi explici si mie pas cu pas cum sa il invat pe Rares sa pape cu lingurita ca am ramas impresionata cand am vazut- o pr Cata.Noi papam singurei,dar cu manuta si asta cand il las,la ciorba nu il las ca isi baga mainile pana la cot,e o placere pt el sa se balacessca in bolul de ciorba sau supa

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ALLY drum bun mami si spor la cumparaturi.Ce face printul meu , inoata?
Am uitat sa va spun ca oriunde merg cu Rares nu se poate sa nu ne spuna cineva cat e de frumos.Si ieri la dr,era o dr in varsta si cam acra,dar stiu ca e f buna de 2 ori mi- a zis cat e de frumos.Nu ca e al meu si seamana cu ma- sa,dar e frumos.Cracra vb voastra

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hi hi andreea la fel patim si noi cra cra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am dormit iarasi o gramada.....sa vedem la noapte cine mai doarme....

catank bine ai revenit!
ally drum bun sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Miki sarut mana de sfaturi.La cine ai ajuns Burnei,Ulici sau Jianu?Azi il duc si daca e ceva mai cer o parere.Imi pare rau ca nu ati ajuns la mare.Sa termini repede de munca si astept mesajul tau ca te- ai relaxat si esti pe plaja la soare.
Strumph dupa ce o vei intarca vei vedea ca e un alt copil fara treziri noaptea decat daca apar dintisorii si durerile sunt mari.Crede- ma e altceva.Si la noi era la fel cu nspe mii de treziri pe noapte de dorul tzitzicii.
Pisko incearca mami si cu reductor si vezi ce iese,plus sfaturile mamicilor care au trecut prin asta.
STRUMPH pt cand vrei sa intarci sa iti iei din tarA LA CANINUM sunt homeopate pt intarcare si dostinex sunt alte pastile,sa nu cumva sa te chinuiesti rau.F frumoase pozele,e superba piscoats ta
Cami ai citit pe sarite,te mananc.Ti- am scris de 2 ori ce a zid orlistul curatat nas de 2 ori pe zi dimineata si seara ca e mult praf in Buc si sa nu mai ajunga in urechi
Alexina,eu am avut crema cu factor 50 de la Mustela si spray de la Rocher Posay tot cu factor 50 si Rares s- a bronzat fara arsuri,dar nu il dadeam de
dim ci atunci cand consideram eu.Wow si eu am avut dnp 4 martie.Ce frumos!Dor de voi.
Nu mai stiu ce am citit,printul doarme si eu am zis sa vad ce faceti.
MIKI abia astept sa imi scrii la cine ai fost,te rog din suflet

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




la Jianu si m-a uns la suflet fiecare explicatie pe care mi-a dat-o..

apropo, eu toma necredinciosu am insistat f mult, altu cred ca ma dadea afara pe usa..si a avut rabdare si mi-a explicat ca la prosti, cu poze din carti..
si in final, cand eu tot insistam ca ce as putea sa fac totusi pt el..kineto, vreun sport ceva care sa ajute..asa frumos mi-a spus ca pt copil pana la 5-6 ani cel mai bun sport e joaca
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki,ati fost la Regina Maria? Daca da, fie imi scrii aici,fie da- mi un pm te rog dinsuflet si spune-mi cat a fost consultatia.Multumesc inca o data.pupici

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

eu rontai niste pufarine pana se face papica. sper sa nu-mi stric foamea Anastasia doarme, a adormit pe drum in carut.

cami bine ai revenit. n-ai mai ajuns prin Brasov, nu? ce super era daca ne vedeam. duminica noi am ajuns tarziu acasa, am fost la iarba verde, poate ai vazut mesajul meu. nici nu stiu daca ne mai puteam vedea atunci. data viitoare cand vii trebuie sa facem planul dinainte

bb_yasmi daa, este bine ca l-ai tinut departe de dulciuri, o sa pape el destule... Anastasia este topita dupa dulciuri, am observat cu pufarinele, ar manca toata punga de 500 gr eu am evitat sa-i dau, mai incolo poate. prajituri de casa si placinte ii dau.

madutza sunt super pozele de la mare arati asa bine copilasii sunt asa scumpi, ce s-au balacit, ce s-au jucat in nispi.... ma bucur ca te-ai relaxat si ti-a priit concediul. deci tu ii trezeai dimineata...asa ma gandeam si eu, ca altfel ce fac, ajung la plaja la 10, cand incepe sa fie caldura mare

strumphitza dar acum de ce s-o trezi asa? ca de la dintisori nu, asa-i? dormi cu ea intr-o noapte, poate vrea sa fii langa ea...sau i-o fi foame? cand se trezeste noaptea ii dai ceva? apa sau san? cred ca este tare nasol cu oboseala, incearca sa dormi la pranz cu ea, macar mai recuperezi din somn

toate mamicile.

Mergi la inceput