FIV cu Dr. Dragos Albu 64

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Arabika, inca un pic de rabdare... iti tinem pumnii

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Arabika,e de la nidareeeeee,fii optimista
fetele
Arabella,visand la 2prin FIV 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

arabika ramani ZEN, poate fi de bine, sau nu. pana nu vezi negru pe alb rezultatul de la beta toate sunt presupuneri, iar stresul e exact ceea ce nu iti trebuie. Tin pumnii sa fie varinata " de bine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

arabika, vorba fetelor, poate fi nidarea!!!
tin pumnii si te asteptam cu un beta baban!!!

---------------------------------------------------------------------------
2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabika87 spune:

fetelor ieri am sangerat am luat 4 capsule duphastone odata 1 uscosin si 1 no spa forte. sangerarea s-a oprit nu am avut dureri. acuma iau doar dupastone 2 capsule la 6 ore. e cineva dintre voi care a patit asa? era mai bine daca nu sangeram. trebuie sa specific ca nu am avut cheaguri. MACAR UNU SA SE FI PRINS SPER! va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

arabika eu personal nu am patit, dar sunt pe forum fete care au avut sangerari in sarcina si pana la urma a fost ok. la tine inca nu se stie daca e sarcina (e cam tarziu pt nidare acum) asa ca astept la fel de nerabdatoare ca tine rezultatul de maine. sa te duci la prima ora si sa ceri in regim de urgenta. in 2-3 ore e gata. duphaston asa am luat si eu la sarcina naturala. tin pumnii !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

arabika, eu am avut pete maronii in ziua 11 dupa ET. In ziua 13 au aparut pete rozalii. Fac beta in urgenta si iese 45. Primesc tratament de sustinere.
dupa o saptamana imi apar iar petele maronii. in saptamana 6 am un cosmar: apar sangerari de-a dreptul... si totusi... sarcina a ramas cu mine.
dupa cum vezi, lucrurile nu sunt mereu ca par a fi!
tinem pumnii pentru un beta mare!!!

doamne luptatoare


mami de Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabika87 spune:

vreau sa mor numai pot sunt distrusa fizic si mai ales psihic, nu mai rezist fetelor, stau si ma tot gandesc cu ce oare am gresit in viata asta de nu vrea dumnezeu sa am si eu un copil. sunt terminata nu mai pot nici sa vb parca am un mare nod in gat. stau si ma tot gandesc la ce am gresit ne-am grabit oare cu fivul? el are OLIGOTERATOZOOSPERMIE, forme normale 4%. trebuia sa mai fi stat macar cateva luni poate i se imbunatatea si lui spermograma. si cand ma gandesc ca nu mai am nici banii sa mai fac o incercare sunt distrusa total[b] VA ROG DIN SUFLET CELE CARE AU AVUT PROBLEME CU INFERTILITATEA MASCULINA POATE STITI MAI BINE CE SA FAC ,POATE EXISTA VREUN TRATAMENT MAI BUN DECAT SPERMOTREND .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

arabika imi pare tare rau. stiu ca e un moment greu, ati pierdut o batalie, prima de genul asta, dar razboiul inca nu s-a terminat. nu ati gresit cu nimic. nici o clinica in lumea asta nu garanteaza succes 100% la FIV. sansele sunt de 35%, media de succes este cam de 3 proceduri la un cuplu pt a obtine o sarcina. sunt si cazuri fericite care reusesc din prima si cazuri care incearca de ani de zile. sunt pe forum fete care au facut 6-7-9 FIV-uri si inca stau pe baricade, stiu fete care au renuntat dup ani si ani de tratamente si incercari si au ales alte variante. nu trebuie sa disperi, esti inca tanara, ai timp destul si multe oportunitati.

pt problema sotului ai discutat cu fetele si baietii de la topicul de OATS ? stiu ca tannoo, veteranul, a incercat fel de fel de tratamente. el avea oligoastenoteratozoospermie severa si acum are un baietel obtinut din al 3-lea FIV. Uite aici.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172520&whichpage=7


azi poti sa plangi cat vrei tu beta ala nenorocit, dar de maine, gata, capul sus si cu curaj inainte. crede-ma, asa cum bine zis si o "colega de suferinta" de pe aici, in viata asta exista lucruri mult mai grave decat un beta negativ. eu am ajuns sa ma uit la valoare aia si sa zic "iar tu ?!?" si pe urma sa imi continui treaba. nu imi pot permite sa imi las neuronul sa o ia pe campii doar de la atat lucru. asa ca, hai, capul sus. nu e un capat de lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Arabika, imi pare rau...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput