FIV cu Dr. Dragos Albu 64

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Liza felicitari din tot sufletul!

Eu sunt varza tatal meu nu evolueaza bine deocamdata.
Pretuiti viata alaturi de cei dragi! Nu vreau sa va intristez, dimpotriva vreau ca voi sa realizati valoarea vietii!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

liza yuhuuu !!!! pupici columbianul micut
rlk multa putere pentru voi si mai ales tatalui tau. si eu am invat intr-un mod destul de dur lectia asta cu pretuitul si acum ma cam dau cu capul de pereti ca a fost cam tarziu. iti doresc ca lucrurile sa evolueze spre bine cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Felicitari pt inimioara Liza,sa creasca mare si sanatoasa
toate fetele

Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

salutare fetele!
liza felicitari pt micuta inimioara....sa se faca mare si sanatos/oasa!!!
rlk multa sanatate tatalui tau!iti tinem pumnii sa fie totul bine!
eu am ajuns acum acasa la cta dupa laparoscopia de ieri si ce sa va spun fetelor, ati avut dreptate 100%! m-am internat la 7.30, operatia a inceput pe la 10.00 si s-a treminat in jur de 11.00, cand m-am trezit a fost o jumatate de ora mai nasoala ca tremuram din toate incheieturile si aveam o mega jena de la sonda dar i-am rugat sa o scoata, m-am dus la baie primele 2 dati insotita si apoi singura, la 12 eram deja in salon super ok si constienta.nu am avut nevoie de nici un calmant sau alte medicamente. am o mica jena cand ma misc dar suportabila, aaa si o durere mica in umeri de la gaz. rezultatul laparoscopiei: trompa stanga cu hidrosalpinx scoasa, trompa dreapta permeabila. nu pot sa cred ca am o trompa permeabila?!!! mi-a zis dr A sa nu ma bazez ca nu e musai sa fie si functionala dar totusi, e ceva! si acum bineinteles ca stau si ma gandesc, oare oi putea si natural cu trompa asta?oare s-o fi intamplat si in trecut si mi-o fi stricat hidrosalpinxul ploile? fiv-ul tot il fac dar pana atunci oare sa profit si de sotzior?sau imi fac sperante desarte?? hai ca v-am zapacit, m-am zapacit si pe mine
gagici care urmeaza sa faceti laparoscopie curaj, e floare la ureche!

---------------------------------------------------------------------------
2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Liza felicitari! Sa fiti sanatosi, tu si bebe - si sotul plimbaret Din pacate, Medlife nu-i chiar clinica perfecta (am si eu de dat niste bile negre), dar inimioara pe care ai vazut-o merita tot efortul si te va face sa uiti de toate neplacerile intalnite.

Rlk multa sanatate tatalui tau, iar tie putere sa-i fii alaturi.

Cri ce bine ca ai scapat usor cu laparo! Sa dea Domnul sa fie bine de acum incolo si.. poate (cine stie!) sa vina bebe fara FIV

Fetelor vine weekendul!


-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

elbereth, liza subscriu si eu la bilele negre pt medlife. nu ca as vrea sa fiu carcotasa, tratamentul pe care l-am primit eu a fost ok, m-am simtit super bine acolo, nimic de reprosat personalului DAR, in rezerva cu mine a mai fost o domnisoara care, luand anticonceptionale a ramas insarcinata. nu si-a dat seama decat la 10 saptamani cand s-a dus la doctor pt ca facea pipi des si credea ca a facut vreo infectie urinara. cand colo surpriza, sarcina! si nu orice fel de sarcina, GEMENI! iar ea a decis sa faca avort pt ca inca nu este casatorita cu prietenul ei desi stau impreuna bla bla. concluzia, eu nu o invinuiesc pe aceasta domnisoara pentru alegerea facuta, nici nu-i port pica, DAR oare este deontologic si moraliceste vorbind, corect sa ma puna pe mine (si imi stiau istoricul) in aceeasi rezerva cu ea? ca nu pot sa zic ca mi-a picat bine!

---------------------------------------------------------------------------
2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, multumesc pt urari
Cri, bine ca ai scapat de laparo, te mai linistesti un pic. Iar de sotz poti sa profiti oricum nu strica...
Va pup pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana frumos si racoros (daca se poate)


ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cri ma bucur ca ai trecut usor peste laparo. eu zic sa profiti cu nonsalanta de sotior, nu se stie niciodata de unde sare bebelul.
uite ca mai aud un caz de sarcina multipla peste AC - am si eu o prietena care la 41 de ani a ramas cu tripleti. cam neplacut ca ai stat cu ea in rezerva, poate ca lor nu le-a trecut prin cap, pe tine te-au internat pt laparo, nu au luat in calcul tot istoricul. e bine sa spunem cand avem nemultumiri in speranta ca vor tine cont macar in viitor.
week-end placut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabika87 spune:

fetelor eu sunt in a 11 zi dupa ET, azi am avut niste firicele maronii, o fi ciclu? sunt f suparata nu mai am speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

arabika chiar ma intrebam ce mai faci. Stai cuminte, ia tratamentul in continuare. Pana nu faci beta, n-ai de unde sa stii sigur ce se intampla. Trebuie sa pastrezi optimismul si speranta!


-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput