Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo inca nu a facut PET ,abia pe 4 sept este programat.
Bine ca ati fost plecati v-ati mai relaxat putin

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Tata a trecut cu bine si peste a10a sedinta de chimioterapie...Are hemoglobina scazuta 10 si nu prea stium din ce cauza? el zice ca nu mai sangereaza...

Atunci cand mananca la primele inghitituri are senzatia ca nu poate sa ingita si se inneaca, apoi dupa primele inghitituri e OK si poate manca...oare ce sa fie?

In 3 sep are si el RMN. E atat de important pentru psihicul lui (in primul rand) sa se vada o imbunatatire dupa chimio...cred ca ar ceda psihic daca Doamne fereste i-ar spune cineva ca nu e mai bine...mi-e atat de frica de RMN -ul acesta, ca de multe ori ma gandesc ca mai bine nu l-ar face...

Anca vom avea emotii in acelasi timp eu in 3 tu in 4...Doamne ajuta sa fie bine!

Ramona tu cum mai esti? Tatal tau ?



are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia stiu ce inseamna emeotia dinnaintea RMN-ului ,o sa fie bine

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iultonnik spune:

M-ati ingrozit....dar m-ati si ajutat enorm...Iulian sunt si tatal meu a fost diagnosticat in urma RMN-ului (acum 2 zile) cu colangiocarcinom centrohilar .... nu am apucat sa citesc kiar tot pt ca sunt intre drumuri de lucru/spital etc....si urmeaza sa recuperez cititul pe parcurs.....ai mei (aidca mama impreuna cu tata) vor pleca luni la Cluj unde au programare la dr.Eniu Dan unde vor merge cu toate analizele si investigatiile si vom vedea ce ne va zice si acolo desi dupa tot ce am apucat pe graba sa citesc e extrem de grea situatia....si nu ma asteptam...totul a fost ca un traznet vinerea trecuta si-a facut niste banale analiza....pt ca nu mai facuse de vreo 3 ani....si acum aflu ca are "klatskin" sau cum se numeste....nu stiu ce vom face, cum vom proceda ce ne vor zice si la cluj.....cu atat mai mult cu cat lui i-am spus ca are o formatiune tumorala dar l-am incurajt ca poate fi si benigna mai ales ca sta cam prost cu moralul!.....mi-am notat cateva linkuri puse de voi si voi urmari indeaproape topicul....by the way....mi-ati putea recomanda si un alt medic?.....adica noi locuim in Resita si ne-au indrumat la cluj....la dr.Eniu....voi unde ati fot pt investigatii ?1...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Iulian imi pare rau ca treceti prin asa ceva...desi cancerul e o boala f grava,nu incetati sa sperati si nu va pierdeti credinta.Desi noi am sperat pana in ultimul moment...cand nu s-a mai putut face nimic,cred cu tarie ca pot exista minuni.
Despre Eniu dan,iti pot spune ca e unul dintre cei mai buni doctori,el a operat-o si pe mama prima data,si am auzit numai pareri bune despre el.Am inteles ca e un super om si iti da speranta.Asa ca nu cautati alt doctor,ca sunteti pe maini bune.
Multa sanatate!

Fetelor ce mai fac taticii vostri?Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Iulian imi pare rau ,dar Dumnezeu este mare si face minuni.
Ramo,tata este bine si asteptam PET-CT-ul

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dona01 spune:

Anca ma bucur ca tatal tau este bine. Am si eu o intrebare: cand se face PET -CT?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dona multumesc.
PET se poate face oricand,noi il facem acum dupa ce teoretic a incheiat tratamentul.Uite un link si poate gasesti raspuns la intrebarile tale.
http://euromedic.ro/servicii/petct.aspx noi aici o sa mergem.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dona01 spune:

Multumesc mult Anca. Noi abia am inceput tratamentul si nu ne-a spus nimeni nimic de PET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pentru PET se face dosar cu scrisoare medicala de la medicul oncolog,intrebati medicul daca este nevoie s afaceti.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput