Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Se poate sa fie si fisura anala, hemoroizi, oricum trebuie neaparat un consult chirurgical, poate si o colonoscopie.Imi cer scuze, nu mai stiu care este diagnosticul tatalui tau, dar cert este ca TREBUIE consult chirurgical.

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Multumesc XIO

Eu sunt autoarea topicului (Ramonella m-a ajutat doar cu un nou capitol), deci tata e cu colangiocarcinom...
Marti cand va veni pentru chimioterapie va face si un control...

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Flavia nu te ingrijora degeaba,poate nu e nimic grav.Stiu cum ma ingrijoram eu cu mami din orice...atata am mai plans pentru orice cadere...ca acum nu mai am lacrimi...
Tin pumnii pe maine sa nu fie nimic grav,si nu va pierdeti speranta,Dumnezeu are un plan pentru fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ai vreo veste?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

VESTI BUNE :)

Sangerarea s-a oprit iar oncologul a zis ca e foarte posibil sa fie niste hemoroizi si crede ca nu e nimic grav...acum tata este la perfuzia cu citostatice..i-a crescut moralul ceea ce e foarte important!!!

Fetelor va multumesc ca sunteti alaturi de mine...conteaza ENORM pentru mine...

Dumnezeu, Maica Domnului si Sfantul Nectarie ne-a ascultat rugaciunile!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Anca tatal tau cum mai este?

L-am pomenit duminica la Sfantul Maslu la Manastirea Cheile Turzii (unde au fost aduce moastele Sfantului Necatrie)...daca merg vineri la Manastirea Nicula il trec din nou la Sfantul Maslu...Dumnezeu face minuni!!!

Dumnezeu sa ne aiba in paza!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma bucur ca este bine
Tata este f bine ,pe 20 mergem la PET si sa vedem at ce si cum ,el se simte f bine .
Multumesc

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Flavia si Anca ma bucur nespus de mult ca taticii vostrii sunt bine.Nu va pierdeti speranta si rugati-va mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Buna seara,
Maine tata va face o alta sedinta de chimioterapie(acum e la noi)...sper sa faca si sa fie bine.. e schimbat la fata, are o culoare pamantie...mi-e atat de greu sa-l privesc in ochi si sa ma prefac ca totul e in regula

El este vegetarian acum nu a mai mancat proteina animala de vreo 2 luni...si zice ca se simte mai bine...am primit niste "medicamente" pentru sustinerea si stimularea sistemului imunitar din Canada de la o verisoara de-a sotului...acolo sunt foarte studiate aceste tratamente alternative si vad ca si pe cutiile unora dintre ele scrie ca sunt studiate de Institutul de Cancerde acolo(asta apropo de celalat subiect care s-a deschis legat de cancer pe care nu am apucat inca sa-l citesc)...Nu stiu cat sunt de miraculaose dar ne-au dat curaj...
Sunt trista...mi-e atat de greu sa deschid subiectul si pe prima pagina sa vad postarea Monicai

Sper sa vin cu vesti bune maine...

Moni, cred ca a venit vremea ca tu sa te rogi acum Lui Dumnezeu pentru noi cei care am ramas aici...avem atata nevoie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia sper sa va ajute medicamentul si totul sa fie bine ,astept sa imi spui cum a fost la chimio.
Si pe mine m-a terminat disparitia Monicai dar sunt sigura ca acolo sus pune o vorba buna pentru noi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am revenit si eu dintr-un mic concediu la mare,care nu era programat anul acesta,dar a zis tata ca mergem cu totii,ca are si el nevoie de putina relaxare :).
De acolo am tot urmarit ce se intampla cu Monica...nu pot sa cred asa ceva...imi pare atat de rau pt copilasii aceia...numai dumnezeu stie de ce face asta...de ce a luat-o si pe mami atat de repede...acum incep sa realizez mai bine...mai ales ca in 16 august ar fi implinit 58 de ani......n-avem ce face...

Anca a fost tatal tau la Pet ct???Cum a iesit???

Flavia asa era si mami,pamantie...si slabuta saraca...offff dar asta cu cateva luni inainte...Ma bucur ca ati reusit sa faceti rost de acel medicament,merita incercat,si mai ales sperat

Mergi la inceput