Ponta a plagiat! (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

P.S.: apelativele astea, care sunt des vehiculate pe-aici, "basist", "pupinbasist" (whatever that means) etc., vi se par a fi vreo exprimare eleganta si care arata respect pentru interlocutori (oricare ar fi ei)?


nu e deloc eleganta dar pe mine personal nu ma afecteaza pentru simplul motiv ca pe mine orice apelativ cu legatura la numele Basescu ma onoreaza pana in prezent.

nu acelasi lucru as putea sa spun daca cineva m-ar face "USL-ista", "pupinpontista" sau "copy-paste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Mda, adica in viata ta personala/profesionala poti fi un plagiator dovedit, un hot, iar in viata publica un prim-ministru cinstit si competent... Cu alte cuvinte, viata personala si cea publica sunt doua universuri paralele, doua planuri care nu se intrepatrund. "Optimist" fel de a vedea lucrurile!


Tu esti divortata si eu iti sunt sefa, da? Si ma apuc sa-ti fac evaluarea profesionala bazandu-ma pe aceasta informatie pretioasa: statutul tau matrimonial.

In ce lume aberanta e chestia asta ok??????????????????


nu e ok asa cum prezinti tu lucrurile, dar daca auzi ca isi lasa nevasta pe patul de moarte si se muta la amanta ? iti produce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

un pic de can-can sau otv, la alegere, uite ce gasim la o prima googluiala.

http://stiri.acasa.ro/politica-126/ponta-a-pierdut-tot-copilul-nevasta-banii-si-amanta-74559.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Cora, dar e absolut clar ca Ponta a plagiat, si inca extrem de grosolan, asa incat nu stiu care e rostul acelui "daca" in fraza ta "Ponta trebuie pedepsit daca a gresit in vreun fel in privinta lucrarii de doctorat". Lucrarile exista pe Internet, sunt puse "in oglinda", si plagiatul este evident. Si atunci?


E "clar" nu e suficient.
Actionand pe acest principiu, inculpatii ar fi aruncati direct in inchisoare, fara proces, ca doar e clar, X a fost gasit langa trupul sangerand al lui Y. Si mai era si un cutit in zona...
Daca comisiile / instantele abilitate confirma plagiatul, sa i se intample ceea ce spune legea. Si lui Kovesi la fel. Si tuturor celorlalti in situatii similare.

Citat:
Oricum, tie ti se pare ca sustinatorii lui Basescu nu pot fi deloc obiectivi, iar mie mi se pare ca fix aceeasi "tara" o au si sustinatorii USL, care sunt atat de oribiti de ura lor pentru Basescu incat inghit absolut toate derapajele (putin spus) intamplate in ultimul timp, ba mai mult, le si aproba, sau le explica nonsalant cu "da' si ailalti au facut".


Eu nu aprob derapaje. Ceea ce se intampla in Romania acum este perfect constitutional. S-a scris o gramada pe tema asta, nu mai insist. In opinia mea nu e nimic in neregula cu starea de lucruri actuala.

Citat:
Uite eu una nu sunt deloc o fana a lui Basescu, am remarcat si la el multe... neconformitati, sa zicem, si din partea mea poate sa plece. Insa ma simt efectiv ingrozita vazand cata distrugere a putut provoca intr-un timp extrem de scurt "cel mai cinstit" si "mai competent" guvern pe care l-a avut Romania vreodata. Sunt ingrozita cand vad atata disperare, se arunca in lupta tot felul de mijloace, care mai de care mai josnice si mai riscante, tot felul de minciuni, manipulari, abuzuri grave, pentru a castiga CU ORICE PRET. Nu mai exista nici macar o aparenta a legalitatii si a guvernarii pentru interesul public, facem praf bruma de economie, imaginea externa si credibilitatea, facem praf totul ca sa iasa asa cum vrem noi. Si asta pentru a proteja interesele unor oameni care au pus pe butuci Romania si care vor sa scape de justitie (ba, daca se poate, sa-si continue nestingheriti afacerile). Disperarea asta ma ingrozeste (si cred si eu ca disperarea e enorma cand iti stau deasupra capului cativa ani la puscarie, mai ales daca e vorba despre multi ani).


Ai putea sa-mi dai exemple de "economie facuta praf", "abuzuri", "distrugere"?
Eu am auzit ca se va lua masura platii TVA la incasarea facturii - o gura de aer binevenita pt intreprinzatori, ca pensiile (ma rog, procente) luate abuziv de regimul Basescu-Boc vor fi inapoiate pensionarilor, ca TVA-ul la alimente va fi redus, ca au fost deja demascate lanturile de coruptie de la conducerea ANAF, samd. Tu nu ai auzit de lucrurile astea?
Cat despre imaginea externa, fii pe pace, e ok. Se alarmeaza doar "prietenii" PDListilor, furtuna intr-un pahar cu apa.

Citat:
Asa ca nu cred ca aveti dreptate, ca referendumul este (doar) pentru a ne exprima parerea despre Basescu. E doar un (prim) pas, unul dintre mijloacele folosite pentru atingerea unui scop mai important (ca deh, scopul scuza mijloacele, asta e evident in politica) si judecand dupa felul in care s-a facut acest pas, mi-e teama ca nu ne putem astepta la nimic bun pe viitor. Deci eu nu pot sa fac o distinctie intre referendumul pentru demiterea lui Basescu si guvernul Ponta/presedintele interimar si potentialul presedinte Crin Antonescu. Oricum un lucru e clar: factura pentru tot ce se intampla si ce se va intampla o platim tot noi, "fraierii".


Eu pot sa fac distinctia foarte bine.
Ba chiar ma gandesc (cu sila, e drept), ca s-ar putea sa dam din lac in put daca Basescu e demis iar MRU candideaza si e ales. Am avea un regim gen Putin - Medvedev care s-ar succeda intr-o veselie la "carma" tarii.
Insa da, pentru mine Basescu nu mai are ce cauta la Cotroceni, e chestie de verticalitate morala si politica.

Citat:
De-asta eu nu ii pot intelege pe cei care sustin USL, indiferent ce fac reprezentantii lui. Pot sa inteleg ca oamenii sunt dezgustati de Basescu, ca nu-l mai vor, dar nu pot sa inteleg ca justifica si legitimeaza ORICE, doar din ura fata de Basescu. Si mi se pare ciudat sa se pretinda obiectivitate de la sustinatorii lui Basescu (logic, daca il sustin, e clar ca nu il vad asa cum il vezi tu, un las, manelist, pervers, tupeist etc.), atata timp cat pretinsii neutri nu dovedesc niciun fel de obiectivitate fata de actiunile USL. Macar sustinatorii lui Basescu sunt sinceri si recunosc ca s-au plasat de o anumita parte a baricadei, pe cand ceilalti nu-si recunosc deschis apartenenta, doar infiereaza cu manie proletara... neutra. Si spun ca infiereaza pentru ca limbajul este, de multe ori, extrem de virulent, si pe ici-pe colo depaseste limitele bunului-simt (dupa parerea mea).


Eu nu sustin USL-ul in sensul ca sunt membra a uniunii sau mai stiu eu ce. Unele aspecte din ideologia lor imi sunt pe plac, altele nu.
Insa mi-am format opinia despre Basescu si, spre deosebire de el, n-o mai re-evaluez.

Citat:
Cat despre discutia legata de meserii, sunt de acord ca toate meseriile sunt ok, atata timp cat sunt facute serios si cu responsabilitate. Din pacate aceste doua concepte nu se pot aplica sub nicio forma unuia care fura (includem si furtul intelectual aici) si altuia care nici macar nu-si da silinta sa ajunga la serviciu (sub 3% prezenta, ce sa mai discutam).


Conceptele de seriozitate si responsabilitate pot fi aplicate unuia care incendiaza zeci de nave iar apoi modfica instalatia de la bordul navei sale ca sa scape de consecinte? Sau unuia care isi da singur o casa, dandu-se "homeless" dupa ce in prealabil isi donase fosta casa fiicei sale? Si exemplele pot continua.


coracora uite aici ce spune Neagu Djuvara - despre Crin Antonescu si Victor Ponta
uite cine sunt adevaratii comunisti in ecuatie


http://www.youtube.com/watch?v=Rf2cKqhqunA

sau il contrazici si pe Neagu Djuvara? stii tu mai bine cum stau lucrurile nu?

conducatorii USL si PNL SUNT COMUNISTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Cora, dar e absolut clar ca Ponta a plagiat, si inca extrem de grosolan, asa incat nu stiu care e rostul acelui "daca" in fraza ta "Ponta trebuie pedepsit daca a gresit in vreun fel in privinta lucrarii de doctorat". Lucrarile exista pe Internet, sunt puse "in oglinda", si plagiatul este evident. Si atunci?


E "clar" nu e suficient.
Actionand pe acest principiu, inculpatii ar fi aruncati direct in inchisoare, fara proces, ca doar e clar, X a fost gasit langa trupul sangerand al lui Y. Si mai era si un cutit in zona...
Daca comisiile / instantele abilitate confirma plagiatul, sa i se intample ceea ce spune legea. Si lui Kovesi la fel. Si tuturor celorlalti in situatii similare.

Citat:
Oricum, tie ti se pare ca sustinatorii lui Basescu nu pot fi deloc obiectivi, iar mie mi se pare ca fix aceeasi "tara" o au si sustinatorii USL, care sunt atat de oribiti de ura lor pentru Basescu incat inghit absolut toate derapajele (putin spus) intamplate in ultimul timp, ba mai mult, le si aproba, sau le explica nonsalant cu "da' si ailalti au facut".


Eu nu aprob derapaje. Ceea ce se intampla in Romania acum este perfect constitutional. S-a scris o gramada pe tema asta, nu mai insist. In opinia mea nu e nimic in neregula cu starea de lucruri actuala.

Citat:
Uite eu una nu sunt deloc o fana a lui Basescu, am remarcat si la el multe... neconformitati, sa zicem, si din partea mea poate sa plece. Insa ma simt efectiv ingrozita vazand cata distrugere a putut provoca intr-un timp extrem de scurt "cel mai cinstit" si "mai competent" guvern pe care l-a avut Romania vreodata. Sunt ingrozita cand vad atata disperare, se arunca in lupta tot felul de mijloace, care mai de care mai josnice si mai riscante, tot felul de minciuni, manipulari, abuzuri grave, pentru a castiga CU ORICE PRET. Nu mai exista nici macar o aparenta a legalitatii si a guvernarii pentru interesul public, facem praf bruma de economie, imaginea externa si credibilitatea, facem praf totul ca sa iasa asa cum vrem noi. Si asta pentru a proteja interesele unor oameni care au pus pe butuci Romania si care vor sa scape de justitie (ba, daca se poate, sa-si continue nestingheriti afacerile). Disperarea asta ma ingrozeste (si cred si eu ca disperarea e enorma cand iti stau deasupra capului cativa ani la puscarie, mai ales daca e vorba despre multi ani).


Ai putea sa-mi dai exemple de "economie facuta praf", "abuzuri", "distrugere"?
Eu am auzit ca se va lua masura platii TVA la incasarea facturii - o gura de aer binevenita pt intreprinzatori, ca pensiile (ma rog, procente) luate abuziv de regimul Basescu-Boc vor fi inapoiate pensionarilor, ca TVA-ul la alimente va fi redus, ca au fost deja demascate lanturile de coruptie de la conducerea ANAF, samd. Tu nu ai auzit de lucrurile astea?
Cat despre imaginea externa, fii pe pace, e ok. Se alarmeaza doar "prietenii" PDListilor, furtuna intr-un pahar cu apa.

Citat:
Asa ca nu cred ca aveti dreptate, ca referendumul este (doar) pentru a ne exprima parerea despre Basescu. E doar un (prim) pas, unul dintre mijloacele folosite pentru atingerea unui scop mai important (ca deh, scopul scuza mijloacele, asta e evident in politica) si judecand dupa felul in care s-a facut acest pas, mi-e teama ca nu ne putem astepta la nimic bun pe viitor. Deci eu nu pot sa fac o distinctie intre referendumul pentru demiterea lui Basescu si guvernul Ponta/presedintele interimar si potentialul presedinte Crin Antonescu. Oricum un lucru e clar: factura pentru tot ce se intampla si ce se va intampla o platim tot noi, "fraierii".


Eu pot sa fac distinctia foarte bine.
Ba chiar ma gandesc (cu sila, e drept), ca s-ar putea sa dam din lac in put daca Basescu e demis iar MRU candideaza si e ales. Am avea un regim gen Putin - Medvedev care s-ar succeda intr-o veselie la "carma" tarii.
Insa da, pentru mine Basescu nu mai are ce cauta la Cotroceni, e chestie de verticalitate morala si politica.

Citat:
De-asta eu nu ii pot intelege pe cei care sustin USL, indiferent ce fac reprezentantii lui. Pot sa inteleg ca oamenii sunt dezgustati de Basescu, ca nu-l mai vor, dar nu pot sa inteleg ca justifica si legitimeaza ORICE, doar din ura fata de Basescu. Si mi se pare ciudat sa se pretinda obiectivitate de la sustinatorii lui Basescu (logic, daca il sustin, e clar ca nu il vad asa cum il vezi tu, un las, manelist, pervers, tupeist etc.), atata timp cat pretinsii neutri nu dovedesc niciun fel de obiectivitate fata de actiunile USL. Macar sustinatorii lui Basescu sunt sinceri si recunosc ca s-au plasat de o anumita parte a baricadei, pe cand ceilalti nu-si recunosc deschis apartenenta, doar infiereaza cu manie proletara... neutra. Si spun ca infiereaza pentru ca limbajul este, de multe ori, extrem de virulent, si pe ici-pe colo depaseste limitele bunului-simt (dupa parerea mea).


Eu nu sustin USL-ul in sensul ca sunt membra a uniunii sau mai stiu eu ce. Unele aspecte din ideologia lor imi sunt pe plac, altele nu.
Insa mi-am format opinia despre Basescu si, spre deosebire de el, n-o mai re-evaluez.

Citat:
Cat despre discutia legata de meserii, sunt de acord ca toate meseriile sunt ok, atata timp cat sunt facute serios si cu responsabilitate. Din pacate aceste doua concepte nu se pot aplica sub nicio forma unuia care fura (includem si furtul intelectual aici) si altuia care nici macar nu-si da silinta sa ajunga la serviciu (sub 3% prezenta, ce sa mai discutam).


Conceptele de seriozitate si responsabilitate pot fi aplicate unuia care incendiaza zeci de nave iar apoi modfica instalatia de la bordul navei sale ca sa scape de consecinte? Sau unuia care isi da singur o casa, dandu-se "homeless" dupa ce in prealabil isi donase fosta casa fiicei sale? Si exemplele pot continua.


Eh, daca tie ti se pare totul perfect constitutional si nu vezi decat "o furtuna intr-un pahar cu apa", e clar ca viziunile noastre sunt radical diferite, asa incat nu stiu daca are rost sa continuam discutia pe tema asta...

Cat despre economie, acest subiect neimportant, nesemnificativ, acest amanunt care nu-i retine pe guvernanti de la treburile politice, se confrunta zilele astea cu niste "mici" fluctuatii ale cursului (sa vezi ce fericiti sunt cei care au rate in euro!), cu o instabilitate maxima, cu un dezinteres aproape total, cu taieri de investitii si pierderi de investitori (ce sa aducem noi investitori, cand si putini care erau aici pleaca), cu schimbari nenumarate ale Codului Fiscal (o fericire pentru oamenii de afaceri) etc.

Sunt de acord ca plata TVA la incasarea facturii e binevenita (desi, trebuie remarcat ca aceasta masura priveste doar firmele cu o cifra de afaceri mai mica de 500.000 eur/an si doar operatiunile facute prin virament bancar), insa deocamdata este doar o intentie. La fel si micsorarea TVA-ului la alimente, e la stadiul de intentie (si iar trebuie sa remarcam detaliile - TVA-ul se va plati in cuantum "normal" de 24% si apoi din acesta se va rambursa de catre stat 15% - ramane de vazut ce va iesi, stiut fiind cum a facut dintotdeauna statul rambursarile de TVA).

Ce vreau sa spun e ca s-au anuntat cateva masuri care ar fi binevenite, dar deocamdata nu e foarte clar cand si cum se vor aplica. In schimb e foarte clar ca in acest moment instabilitatea politica, sociala, legislativa, fiscala, lipsa de predictibilitate, de credibilitate si imaginea proasta in plan extern dauneaza foarte mult firavei noastre economii. Prin natura jobului am de-a face cu foarte multi oameni de afaceri, cu diversi executivi de nivel inalt din companii mari, si de asemenea si cu oameni din companii mici si mijlocii, si toti sunt ingroziti de ce se intampla si de lipsa de interes, de viziune, de strategie si de coerenta a guvernului fata de economie (nu ca ar fi o trasatura care se regaseste doar la acest guvern, numai ca acum instabilitatea este la niste cote uriase, cum nu cred ca am mai intalnit in viata mea de adult si de "om al muncii").

Deci eu vad zilnic, direct, reactii de stupoare si teama in mediul de afaceri. Si daca nu ma crezi pe mine, poti citi diverse analize si discutii pe tema asta in Ziarul Financiar, de pilda.

Cat despre sila ta fata de MRU, si eu o resimt fata de Antonescu (si fata de Ponta, Nastase, Voiculescu, Voicu, Iliescu, Hrebenciuc, Dragnea etc. - lista e foarte lunga). Nu ma dau in vant dupa MRU si nu as vrea sa fiu nevoita sa-l votez, dar o s-o fac daca va trebui sa aleg intre el si Antonescu.

Iar cu exemplele legate de casa lui Basescu, putem gasi oricand contra-exemple cu duiumul si in cealalta tabara, unele sunt notorii, altele mai putin cunoscute. Oricum eu nu am nimic impotriva ca Basescu sa plateasca pentru toate ilegalitatile comise, dar in aceeasi masura trebuie sa plateasca toti. Din pacate nu exista niciunul "alb" din punctul asta de vedere, al obtinerii de diverse... foloase necuvenite, indiferent de partid. Cu incendierea navelor nu stiu despre ce e vorba, dar, cum spuneam, faptul ca Basescu a facut niste lucruri reprobabile (pentru care e normal sa fie tras la raspundere) nu-i exonereaza pe ceilalti. Si indiferent ce au facut unii si altii, eu nu pot avea incredere intr-un lenes, intr-un mincinos, intr-un om care pur si simplu si-a "boicotat" (ca tot e la moda cuvantul, si in cazul asta se potriveste, avand in vedere "inversunarea" in a absenta) jobul, intr-o forma fara fond care nu a produs nimic in viata publica decat crize de isterie, si care a devenit un paravan al "puscariabililor" si chiar al infractorilor condamnati (= Crin Antonescu).

Dupa cum se vede, sunt ceva diferente "ireconciliabile" intre viziunile noastre, pentru ca ceea ce mi se pare mie inacceptabil si contra statului de drept tie ti se pare perfect constitutional. In fond, fiecare are dreptul la o parere, insa e ciudat cand ajungem sa reprosam altora aceleasi lucruri pe care le facem si noi.

P.S.: sa mai spun ca acum ceva vreme am fost inscrisa in Partidul Liberal? Eram tanara si naiva si credeam ca o sa schimb lumea. Si ma gandisem, in prostia mea, ca as putea incepe cu schimbarea asta in politica. Mi-a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

un pic de can-can sau otv, la alegere, uite ce gasim la o prima googluiala.

http://stiri.acasa.ro/politica-126/ponta-a-pierdut-tot-copilul-nevasta-banii-si-amanta-74559.html



ma intreb ce trebuie sa mai faca omul asta ca sa nu il mai sustina nimeni, sau cel putin sa le fie rusine sustinatorilor lui cu el!
incredibil!
coracora ce zici, un tip de caracter nu?


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Salcia, punctez 3 idei din mesajul tau si ma retrag din discutie. Eu am spus ce aveam de spus.
1. Daca inteleg bine, niciodata nu e momentul potrivit pentru o suspendare a presedintelui; indiferent cum ai face-o tot iti creste cursul euro sau alte minuni de gen. In opinia mea asta e un risc pe care Romania trebuie sa si-l asume; exact ca in perioada in care Basescu cerea tarii sa stranga din dinti (in timp ce el se imbogatea) pe timpul crizei. Vor trece si vremurile astea tulburi.
2. La fel ca toti sustinatorii lui Basescu, nu te poti detasa de "ce fac altii", "ce zic altii", etc. Nu il poti analiza obiectiv pe Basescu in singularitatea lui. Asta e o mare "scapare" a discursului tau cu atat mai mult cu cat duminica la referendum nu vei gasi pe buletinul de vot decat numele lui.
3. Spui ca intentiile guvernului Ponta sunt laudabile. Atunci da-le si sansa de-a le pune in practica, asa mi s-ar parea corect. Lumea deja il ridica in slavi pe MRU (zau daca pricep de ce) dupa ... cate saptamani / luni de guvernare in care n-a facut nimic...? Cica MRU e o mare personalitate..... Ok. Asa o fi. Atunci hai sa le acordam si astora de-acum sansa de-a face ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
3. Spui ca intentiile guvernului Ponta sunt laudabile. Atunci da-le si sansa de-a le pune in practica, asa mi s-ar parea corect.

Au avut aproape trei luni sansa sa le puna in practica! Rezultatul celor trei luni de gestiune a economiei: prabusirea leului si a tuturor prognozelor economice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Cora, cateva observatii (tot pe puncte):
1. Nu sunt o sustinatoare a lui Basescu, cum spuneam, din punctul meu de vedere poate sa plece, sa fie judecat pentru ilegalitatile comise etc. Dar intr-adevar, cum spuneai tu, nu ma pot detasa de "altii", caci problema mea este ce se intampla dupa toata aceasta nebunie (sau chiar in timpul ei).

2. Tot din punctul meu de vedere, USL a dovedit in 2 luni ca a depasit toate limitele (in sens negativ) si toate "performantele" atinse in proasta gestionare a statului de catre guvernarile anterioare, astfel incat nu pot avea incredere in ei. Uite, prin primavara-asa, chiar il analizam pe Ponta si ma gandeam ca pare sa se mai fi cizelat, ca se distanteaza de isteriile lui Crin, incepusem sa-l vad cu alti ochi, sa consider ca poate fi un politician "valabil" (cu toata oroarea mea fata de PSD). Dupa ce a ajuns seful guvernului, impresia asta s-a schimbat total, din pacate.

3. Sigur ca sunt si initiative bune, dar sunt putine, neclare, nu stim cand si cum se vor pune in practica. In timp ce instabilitatea, fluctuatiile cursului si diminuarea investitiilor/spaima investitorilor si greutatile de care are parte mediul de afaceri zilele astea sunt cat se poate de reale. Din pacate impresia mea este ca nimic nu conteaza, decat sa-l "dam jos" pe Basescu, cu orice pret, chiar daca in jur totul se duce de rapa. Nu pot fi convinsa de bunele intentii ale USL prin cateva mici gesturi care se vor concretiza candva, cumva, in timp ce acum traim in haos. Ma conving insa ca disperarea lor este de fapt disperarea celor din umbra, care vor sa acopere tot felul de mismasuri si dosare. Deci nu vreau sa le dau o sansa (Voiculescu, Voicu, Patriciu sau Nastase merita alte sanse oare?!).

Din pacate insa in momentul asta chiar nu stiu cui as putea/vrea sa-i acord o sansa. Ca sanse s-au tot dat unora si altora, si pana la urma toti s-au preocupat strict de buzunarele si interesele proprii, intr-un dispret total fata de interesul public, fata de cetateni, fata de lege, fata de orice.

P.S.: eu am o problema cu MRU, il vad prea apropiat de latura ortodox-legionara din PDL (ca sa zic asa), si nu am incredere in el. Insa, daca voi fi nevoita sa aleg intre el si Antonescu, o sa aleg iar raul cel mai mic, in opinia mea, bineinteles (se pare ca asta e blestemul nostru, sa fim siliti sa alegem mereu raul cel mai mic, nicidecum binele, mare sau mic sau cum o fi).

Mergi la inceput