Hai Dana! Bravo Ned, Michelle, Pusi, Valy! (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Fetelor,
Intru scurt sa va spun ca am nascut si eu.

Minunea noastra, Sara Ioana, a venit pe lume sambata, 21 iulie, cezariana la 38 sapt. 4 zile, 3.300 gr., 54 cm.

Suntem acasa de miercuri, ne chinuim cu alaptatul, avem deja si colici...e greu, dar e f. frumos.
Felicitari si mamicutelor care au nascut zilele acestea, si bafta celor care urmeaza sa nasca.

Ma apuc sa citec din urma.
O sa pun si poze pe picasa.





38+ Sara


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mesaj de la Vali
ASTAZI, 30.07.2012 S-A NASCUT MINUNEA NOASTRA SARA MARIA RISTEA, 2900 KG, NOTA 9

FELICITARI!
Dumnezeu si Maica Domnului sa o ocroteasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Pusi, Valy, felicitari pt. bebeline! Bebelusi cuminti si sanatosi va doresc!

Noi mergem la controlul de 6 saptamani, la dr. Poate fac si eco daca nu are treaba prea multa ecografista. Sper sa fie totul bine .

Va pup, ne auzim mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

FELICITARI PUSI. BINE AI VENIT SARA IOANA. SA CRESTI MARE SI FRUMOASA.




BRAVO VALY. BINE AI VENIT SARA MARIA. SA FII SANATOASA, FRUMOASA, NOROCOASA.



Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Porumbita - la mine s-au vazut efectele cu Hepathrombinul dupa 2 zile de folosit intens (dusuri reci si apoi Hepathrombin). Nu s-a retras dar macar nu ma mai doare.


s-a micsorat si la mine mult si de 2 zile iar nu mai doare
insa eu vreau sa dispara de tot
imi "sta" pe creier

Citat:
citat din mesajul lui Fleurdelise
- mai beti ceai de lactatie, pana cand se recomanda. Eu zic ca am lapte destul dar nu pot aprecia cantitatea, ma mulg lejer 100ml si apoi suge si bb. Dar nu vreau doamne fereste sa fac ceva sa se reduca lactatia, am baut ceai din ziua 0.


pana spre 6 luni ma gandeam sa beau

Citat:

-ce fel de tetine folositi la bibe,
silicon sau latex. Am trecut la silicon si poate e doar o impresie dar inghite parca mai putin aer si impicit mai rar colici

am un sg biberon si o sg tetina de la avent; nu stiu de care e

Citat:

-lactatele mancate de mama care alapteaza, pro si contra? M. Bilic zice ca alimentul esential al mamei e laptele de vaca, altii ca lactatele dau colici si bubite la bebei

eu nu beau lapte (decat in cafea) nu il suport
insa mananc iaurt/branza sau beau sana/kefir zilnic

Citat:

- a,si vreau o cura de slabit ca stagnez cu kg si vreau sa ma fac bela si un pic mai supla luna asta. stiu ca s-a mai vb de asta...m-ar interesa idei de meniuri zilnice.


pai poate ne zic Biribu si Dianami cum au adaptat dieta DUNKAN si RINA?


freedelia incvredibil ce per grea ai si tu.... multa multa sanatate sotului si tie nervi tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Multumim de cafea mamicilor matinale. se pare ca incepeti sa va obisnuiti cu programul de noapte, sunteti chiar active.

Delia cum mai esti? Sotul tau este mai bine?

Ada mult succes cu Nectarel acasa. trebuie sa fie foarte greu pentru tine, te duci la serviciu cu program normal?

Kimmy ati ajuns acasa?

Aruba incearca sa schimbi protectiile de san, poate vrea unele mai subtiri sau mai mici etc. sau pozitia de alaptat. Michelle a pus un link cu cateva pozitii interesante de alaptat.

Eu am avut inca o noapte cumplita din cauza caldurii, cum se descurca bebelusii voastrii, ati dat drumul la aerul conditionat?



Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

maria azi noapte am dormit cu aerul dat drumu; e pe hol dar e f puternic si receste si sufrageria+cele 2 dormitoare (la baiat tinem usa doar crapata ca e mai aproape dormitorul lui de hol si s-ar face frig rau dc usa ar fi larg deschisa, asa e numai bine)


mai ziceti de restaurante de botez am trecut pe lista picadilly si "Casa Alsy" salon Hera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria0408

Eu am avut inca o noapte cumplita din cauza caldurii, cum se descurca bebelusii voastrii, ati dat drumul la aerul conditionat?



Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu


Si noi dormim cu A/C dat drumul , il am in sufragerie il setez pe 23 grade si este tocmai bine in dormitor , eu i-am dat drumul de cand am venit de la spital si este ok .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Pusi ,Valy,felicitari!!!

Frumos nume Sara,mi l-am dorit si eu acum 5 ani inainte sa apara fi-miu,cind speram la fata.
Dar poate o sa am o nora cu numele asta,cine stie.

Miha,tu urmezi...asteptam mesaj!


Porumbita,eu am slabit cu Weight Wachers dupa Lucas si tare bine mi-a fost...e cea mai echilibrata dieta,dupa parerea mea.Mananci de toate,doar cantitati mai mici.

Maria,uitasem sa-ti multumesc pentru incurajari...dar se pare ca al meu se lasa greu convins.



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



40+ sapt

Mergi la inceput