Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Flavia, Radu Stefan,Ilinca Stefania, Stefan Ioan
Ileana,eu zic sa stai linistita...Tudor nu e obez si nici nu va fi...faptul ca mananca e tare bine...baietzel cuminte si papacios...ce n-as da sa pape si Ilincuta mea asha piureul de fructe...apropo de luat in greutate...avea 6330 grame pe 13 iulie...acu are 6200 si ceva de grame...ea nici macar nu a luat in greutate.nu mai stiu ce sa zic...
Anca- la multi ani pt Sara
- eu de ieri sunt purtatoare de ochelari...acum vad si eu k lumeanici nu ma gandeam ca pot sa vad mai bine de atat...cu ochelarii astia si blocurile alea naspa de la Auchan le vad frumoase:))))))acu tre sa ma obisnuiesc....ca medicu a zis sa le port permanent:((
Altesa , mama draga, schimba pediatra...vezi poate ajungi prin Bucuresti cand ai timp pentru controale......
Alexa-pup baiatu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc din suflet de incurajari! Ligia, m-ai vazut tu pe mine "sensibila"? Cum sa ma supar? Doar ca iti spuneam de ingrijorarea mea...Dar daca voi ziceti toate sa stau linistita...o sa stau!
Letitia, nici lui Tudor al meu nu-i place apa...nici macar ceiut, ca sa fie mai aromat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, precis cu ochelarii astia, la un moment dat o sa-mi faci un machiaj de diva, sa par cu cel putin 10 ani mai tanara... Si Ilincuta, draga de ea, cu cine sa semene? Pentru cine nu stie, Mady arata ca biscuitele in dunga si nu exagerez deloc! Este cea mai slaba femeie pe care am vazut-o eu dupa nastere. Si multe dintre voi pot confirma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Va multumesc din suflet de incurajari! Ligia, m-ai vazut tu pe mine "sensibila"? Cum sa ma supar? Doar ca iti spuneam de ingrijorarea mea...Dar daca voi ziceti toate sa stau linistita...o sa stau!
Letitia, nici lui Tudor al meu nu-i place apa...nici macar ceiut, ca sa fie mai aromat...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



pai sa stai linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

pe mine a inceput sa ma enerveze reclama la Always ..cred k o sa-mi iau OB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hihihi..las ca revin eu in forta cu kilogramele:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara dragelor si week end placut si racoros tuturor!!
Ana-La multi ani ptr dubla aniversare sa fiti sanotosi si fericiti cu totii.
Lady-noi luam fier si Calciu dupa ce am facut hemoleucograma-avem un mic inceput de anemie.
Sunt tare bucuroasa ca a inceput si Andrei sa pepe destul de bine.Ii fac supica de morcov, radacina de patrunjel si pastarnac si un pic de cartofior,pasam bine si cu cateva pic de lamaie iese un deliciu.Azi am experimentat iaurtul facut de mine -un adevarat festin, parca mi-e si frica sa ma bucur.
Felicitari fetelor cu bebei maricei.Eu zic sa nu va faceti un stres din asta oricum nu se pune problema de obezitate la copii pana la 1 an. Cand incep sa mearga si consuma altfel energia.
Altesa fetele au dreptate -schimba dr.asa cum se spune ca cel mai bun dr. este trenul spre Bucuresti
Pupici si concrediu placut celor care pleaca la munte si la mare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

o lectura interesanta despre sistemul de invatamant, merita 10 minute din timpul vostru!

http://www.contributors.ro/dezbatere/nimeni-nu-s-a-nascut-adult-despre-invatamantul-obligatoriu/#.UBJXglTIZAM.facebook

noi plecam la munte, asa ca va urez un weekend linistit si racoros!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

VA pe toate!

Ileana stai linistita, ce idee e asta cu obez?

Adc discutia cu mar si biscuite se referea la formula clasica de mar ras cu biscuiti "populari", care sunt plini de zahar, afanatori si alte nebunii.
Strabunica lui Alexandru a fost o dulcica (cum e ea de obicei) si m-a intrebat: "Dar ceva mai consistent nu pui in pireutele astea?"

Mady sa inteleg ca ti-ai facut curaj si ai ajuns la dr oftalmolog, bravo!
Dr Anca La multi ani pentru Sara! Digera bine carnita?

Are cineva idee cam cate ore pot sta cu bebicu in salina, avand in vedere ca mergem ptr preventie nu tratament?????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian
In loc sa ma bucur ca mananca si e sanatos, eu ma tot gandesc la obezitate desi mi s-a spus ca nu e cazul...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Asteapta numai sa plece in picioare, ca se topesc kg de nu-ti vine sa crezi. Stai linistita, Ileana, doar n-o sa-l tii flamand! Cand citesc postarile astea, ma vad pe mine la Darius, toata lumea imi zicea ca e prea gras

Mergi la inceput