Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitzuza

Ana-La multi ani ptr dubla aniversare sa fiti sanotosi si fericiti cu totii.


mamica fericita a lui Andrei

Multumesc pt toate urarile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, de la un an la doi mai ia vreo 2-3 kile.

Radu are 9100 si 71 cm, azi la 7 luni. A luat doar 300 gr luna asta, dar a si mancat prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

In loc sa ma bucur ca mananca si e sanatos, eu ma tot gandesc la obezitate desi mi s-a spus ca nu e cazul...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

dc cauti probleme acolo unde nu exista?

iti trimit o imbratisare mare-mare

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Altesa: apropo de ce ziceai tu cu pediatrul, sa va zic si eu una buna! Pe la inceputuri, adica david avea aproape o luna, imi zice una dintre pediatre ca sa nu fac baie copilului ca e neigienic, ca sa ii fac numai dus. Sa ne bagam cu el sub dus si sa ne spalam acolo la gramada ati auzit ceva mai hilar?! Si lista poate continua.... Eu lui David ii dau apa peste zi, dar maxim 50-100 ml in 24 de ore...ca se intampla sa mai bea si noaptea. M-ai facut sa rad de ce zice sotul tau...ca laptele tau ii face rau dk ii dai noaptea....barbatii astia! Offf e asa de important alaptatul si atat de greu uneori, incat numai asta nu vrem sa auzim!

Nicole: eu am mai zis, mi se par ok borcanelele DM babylove. Sunt bio, nu au sare, zahar sau alte porcarii, dar cel mai bine ce faci tu acasa cand se poate. Acum nu o fi foc nici daca ii dai borcanel cand si cand!

Aerlilian: sa iti traiasca dolofanelul! Sa fie sanatos, nu te mai ingrijora ca nu e grasun, am multe prietene care au bebei tot pe la 10 kg si tot la 6-7 luni. Asa ca....o sa fie fit, relax! David e la liga mijlcie, avem 8 kg la 7 luni. Dar sunt multumita, tinand cont ca l-am nascut la 2500 g.

Fetele care ati inceput diversificarea: aveti vreo sursa de legume/ fructe bio? Da pe bune bio! Ca moor de nervi cand vad ce e in piata! Nu am gasit mere romanesti! Poate nici nu o fi sezonul inca...dar macar acolo, unu urat, viermos si mic....nimik!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Intru repede sa va spun: Tabara adversa trebuie informata pt ca tanti Vio e mama prietenului cumnatei mele (sora sotului) si oricum vor afla. Eu sunt fata fina si vreau sa afle de la noi. Poate voi si rade in sinea mea cand ii va anunta sotul si o sa le vad fetzele. Atata satisfactie merit si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Uca mere romanesti chiar nu ai cum sa gasesti acum. Cel putin la mine la tara abia incepeau sa se coaca alea varatice...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Felicitari Ileana pt bebe mare mare!!!
Dr-Anca - Welcome back!
Mihaela _ sper ca vei reusi sa intri mai des sa ne zici de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Flavia, Radu Stefan,Ilinca Stefania, Stefan Ioan!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Anca_cls - felicitari ca te-ai apucat de sala/aerobic (n-am retinut la ce te duci exact)

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



Aerobic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fetelor, Dumnezeu ma pedepseste pt ca ma plang fara sa fie cazul. Tudor cred ca a facut o reactie la vaccin. A facut un pic de febra si am rezolvat-o cu eferalgan, dar a avut si 6 scaune in cursul zilei/serii de consistenta normala. Acum, la ora 4 a facut diareic...O fi de la vaccin? Cum sa procedez cu hrana lui? Sa-i mai dau piersica? Sa exclud ceva din legume?

Mergi la inceput