Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ileana, multa sanatate lui Tudor!pana am vazut eu sa citesc si raspund, deja descoperisei ce are.tot la un virus ma gandeam si eu.sarurile de laHUMANA sunt foarte bune!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitzuza


Fetelor am facut o boacana, am pus ceva poze de la botezul lui Andrei pe picassa dar din pacate una este separat nu in albumul lui. Cum fac sa o sterg sau sa o mut in album?
va pup

mamica fericita a lui Andrei


fotografiile mele/nume album...ce nume i-ai pus tu/Organizati

in organizati dai click pe:

mutare...apoi bifezi noul album unde vrei sa muti

sau

stergere...si se sterge

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ileana tine regimul si va fi ok, asa se mai intampla, mai au recaderi...important e sa tina regimul, si lapte de soia! pupici si sanatate!

multumesc pentru urarile de ieri, sunteti niste dragute

La multe lunite Toma!

adc tot la eforie stiu si eu ca sunt super doctori!

lexi...nici nu stiu ce sa zic: la rares nu am avut deloc probleme cudintii, nici febra, nici plans, nici scaune moi...in schimb filip deja plange neconsolat de cateva noptii incoace...ieri a avut 7 scaune...i-am dat pruna e adevarat

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Sunt foarte bucuroasa ca azi Eva a papat supica din biberon! Stiu ca e mai bine cu linguritza dar asha nu o papa...Si dupa masa cand am mers la sala a ramas cu tanti Vio si i-am lasat sa ii dea pe la 18.30 un bolutz de piure de morcov cu dovlecel, numa' asa sa mai piarda vremea eram sigura ca nu va papa. Cand am venit acasa, surpriza, papase tot bolutzul!!!



Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)




vezi ca a rasarit soarele si pe strada ta?

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Eee, cand am masat-o cu calgel, am simtit dintisorul. Azi sper sa se mai linisteasca. I-a iesit primul dintisor mai tarziu cu vreo 2 saptamani fata de Maria.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara





Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

ei bine tin sa va anunt ca mandra mea a cazut azi noapte din patul nostru in timp ce eu, bineinteles, dormeam. este a doua oara cand ea cade din pat in timp ce dorm, asa ca, de acum, va dormi numai in patul ei. imi era usor sa ii dau tzitzi si sa adorm imediat, insa de acum schimbam foaia. e cam ciudat cum o aud cand se trezeste noaptea, insa cand se rostogoleste de parcurge jumatate de pat nu o aud. ei bine, asta sa-mi fie invatatura deminte. partea cea mai tare este ca ea tot mai dormea... a dat sa se trezeasca, dar m pus-o imediat la san... dupa ce m-am asigurat ca doarme bine am aprins lumina si am pipait-o bine, i-am verificat si ochii, am mai pazit-o putin si am adormit din nou...
sa nu uit... LML bulgarasilor de ieri:
Kariss de Mar_ysa, Codrin de andieelen,
si de astazi:
Robert de Ica, Antonia de Nicole, Tudor de Letitia


mami fericita de Ariana (05.02.2012)


am patit-o si noi de doua ori.

am scos patutul, am mutat paturile (al meu unde dorm cu ea si al Rebeccai-single) inalte pozitii incamera.acum nu mai e pe mijloc, doarme la perete.de mine nu poate trece

si gata.rezolvat problema-in beneficiul tuturor!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian


Permiteti-mi sa va dau un sfat: cu riscul de a parea mult prea pretioase, nu mai lasati pe nimeni sa se joace cu manutele copilasilor sau sa-i pupe pe manute.E ingrozitor de periculos pentru sanatatea lorchiar daca aparent pare un gest inofensiv...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


asta-i regula de baza(de aur), Ileana-nu pupat, nu pus mana.nici eu nu o fac daca nu ma spal, in prealabil!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

ursulet draga... ai tot timpul din lume sa slabesti. gandeste-te ca acum esti, in primul rand mama si trebuie sa fii sanatoasa pentru bebelul tau. de asemenea, gandeste-te prin ce modificari a trecut corpul tau in ultimele 12 luni. nimeni nu se asteapta sa fii trasa prin inel dupa o sarcina. fiecare avem metabolismul propriu si structura genetica pe masura. nu te deprima ca mai rau faci... ai sa vezi ca timpul le rezolva pe toate si va veni si momentul in care vei incepe sa tinzi catre silueta avuta!

mami fericita de Ariana (05.02.2012)


Subscriu.Majoritatea suntem asa.Nu toate trecem printr-o sarcina si nastere, fara urme.Roaga-te pentru sanatate si intelegere.Astea conteaza...restul tin de ego!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Amelia, chiar ma gandeam la tine azi dimineata...tu ai patit-o si mai rau, ai mai fost nevoita sa stai si in spital cu el...Nici nu vreau sa ma gandesc! Stii ce imagine imi revine obsesiv? Fii-miu la mine in brate, in liftul de la blocul nostru, dand cu manutele ba in peretii cabinei, ba in oglinda...Iti dai seama cat de infect poate fi un astfel de loc? Si pana sa reactionezi, copilul a pus deja mana...Sau un leagan din parc, special pt copii care nu stau inca singuri in sezut.Cate manute ating acel leaga...Si ce poti face mai mult pe moment decat sa-l stergi pe maini cu niste servetele umede? Exista solutii din acelea dezinfectante pt maini care sa fie safe si pt ei?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


dezinfectant http://www.bioteca.ro/cosmetice-naturale/piele-fina/dezinfectant-bio-de-maini-pt-bebelus-si-mami

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

voi folositi ceva impotriva tantarilor in casa sau afara? noi avem raid night&day si evit sa-l folosesc cand este mandra in camera, insa nu prea reusesc... ma tem ca are insecticid si cine stie cum ii va afecta pe viitor
de asemenea, cum reactioneaza piticii vostri la inteaturile de tanari? la noi face niste bube mari si zona din jur se intreste, iar fiecare bubita tine foarte mult pana ce dispare...


mami fericita de Ariana (05.02.2012)


Zanzano-Chicco.au 0+, 6+....iar in casa ii poti pune dispozitiv cu ultrasunete pentru noapte.

incearca si pune-ti plase de tantari la geamuri.e cel mai ok.dai cu pastila/aerisesti...si gata.plasele impiedica insectele sa intre!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput