Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Va pup dragele mele!
Aerlilian cat ma bucur ca sunteti mai bine! Sa o tineti tot asa si sa nu ma vina nici un virus la stomacelul lui Tudor
Noi de azi am inceput sa luam fier, acidfolic si B6. Am facut hemoleucograma si a iesit anemie feripriva! Se pare ca era de asteptat, ca el este hranit la san si dupa 6 luni nu mai are de unde sa isi a fierul...bla, bla! Simptome nu a avut, adika nicicum nu pare anemic, are o energieee! Asa ca dupa 6 luni e bine sa faceti analize la bb, ca nu se stie!
Cu tezirile stam la fel, de 2-3 ori/noapte...dar nu ca sa manace. Mai bea apa, mai cauta suzeta..dastea! Ai vostrii dorm cu sezeta in gura noaptea? Ca pe mine ma exaspereaza.....
Eu pana acum nu i-am dat deloc suc de fructe,,daras vrea sa ii dau ca sa ii dizoov fierul in el? Sa ii fac de mere? De citrice nu prea as vrea ca im e ca il irita la fund.
Mai aveam sa va zic o gramada..dar e tarziu si acu se trezeste juniorul. Va pupacim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Ursulet cred ca Iulia si-a dat seama ca trebuie sa fi odihnita la servici si s-a hotarat sa fie fetita cuminte si ascultatoare si sa doarma toata noaptea.

Ileana bravo! Ma bucur ca isi revine Tudor.

Georgia si noi tot cana cu cioc avem si se descurca sa bea din ea. cateodata ii mai curge pe langa gurita, dar il incurajez tot timpul s-o foloseasca. Am incercat si cu o cana cu pai, dar inca nu s-a prins cum functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc din suflet pentru gandurile bune, dar habar nu am ce sa va zic...peste noapte nu a mai avut scaun, dar de la ora 6 pana acum a facut de trei ori. De doua ori normal, inchegat si a treia oara iar...apa. O fi prea curand sa se intremeze total? Dr zicea ca voi vedea efectul antibioticului cam in 48 de ore. Astazi la 10 ar fi doza de 48 ore. Mi-e teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Salutari de la mare! A fost relativ ok drumul, in jur de 800 km cu bebe la bord, aproape fara oprire, noroc cu sfanta "tzitzi".

Desi copiii sunt cuminti, am un semi invalid langa mine, sotul s-a lovit la genunchi si vreau nu vreau cred ca vom vizita o sectie de ortopedie in Constanta. La inceput am crezut ca exagereaza, el fiind un mare "vaitacios", dar cred ca de data asta e mai nasol decat am crezut eu.
Lali, Ghiulten, ma puteti ajuta cu o idee unde sa mergem sa il vada cineva? Avem GPS cu noi si cred ca ne-am descurca fara pb cu navigarea.

Noroc cu Bia - mama mea - care e tot cu noi in Eforie sud dar cazata in alta parte.

In rest copiii se bucura la maxim, conditiile de cazare sunt ok, imi faceam griji deoarece abia dupa ce am rezervat am citit o parere mega negativa despre vila, dar care s-a dovedit f subiectiva , chiar e totul ok.

O zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adc, pai cel mai bine va duceti in eforie la sanatoriu. Cred ca-s cei mai buni din cta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Spitalul de Ortopedie, Traumatologie si Recuperare medicala - Eforie Sud


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui UcaBooboo

Va pup dragele mele!
Aerlilian cat ma bucur ca sunteti mai bine! Sa o tineti tot asa si sa nu ma vina nici un virus la stomacelul lui Tudor
Noi de azi am inceput sa luam fier, acidfolic si B6. Am facut hemoleucograma si a iesit anemie feripriva! Se pare ca era de asteptat, ca el este hranit la san si dupa 6 luni nu mai are de unde sa isi a fierul...bla, bla! Simptome nu a avut, adika nicicum nu pare anemic, are o energieee! Asa ca dupa 6 luni e bine sa faceti analize la bb, ca nu se stie!
Cu tezirile stam la fel, de 2-3 ori/noapte...dar nu ca sa manace. Mai bea apa, mai cauta suzeta..dastea! Ai vostrii dorm cu sezeta in gura noaptea? Ca pe mine ma exaspereaza.....
Eu pana acum nu i-am dat deloc suc de fructe,,daras vrea sa ii dau ca sa ii dizoov fierul in el? Sa ii fac de mere? De citrice nu prea as vrea ca im e ca il irita la fund.
Mai aveam sa va zic o gramada..dar e tarziu si acu se trezeste juniorul. Va pupacim


Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)


si noua ne-a dat Acid folic si fier
cum ii dai acidul folic , ce cantitate pe zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multe lunite, Toma!
Aerlilian, Doamne ajuta sa fie totul bine si sa scapi de emotii!
Uca, ce bine ca i-ai facut analizele, asa ai putut depista problema din timp! Aici daca i-as pomeni pediatrei de asa ceva, s-ar uita la mine ca la nebuni. Imi aduc aminte cat a trebuit sa insist pentru o trimitere la analize pt Maria acum vreo 2 ani in urma, daca nu am alergat si pe la pediatru si pe la medicul de familie, doar-doar si pana la urma mi-a dat medicul de familie trimitere la analize numai ca sa scape de mine... Suzeta o ia si fii-mea in timp ce doarme, numai ca o scapa cand somnul e mai profund. De trezit se trezeste oricum noaptea de nenumarate ori (chiar nu as putea sa va spun de cate ori, pierd sirul de fiecare data) si nu din cauza suzetei, pur si simplu asa e ea. Nu trebuie sa semene cineva si cu sora-sa?
In rest, raportam a doua noapte cu temperatura, incep sa ma ingrijorez, oare cate zile dureaza temperatura cauzata de dintisori? Ca sa nu mai spun ca a inceput sa aiba si diaree, tot de la asta... Sunt speriata pentru ca la Maria nu am avut astfel de probleme, nu stiu ce sa cred si ce sa zic. Dupa-masa mergem la pediatra.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Ileana, continui cu regimul lui bebe, da?
Bulinuta, LA Multi Ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Ileana, ce lapte mananca bebe, eu i-as da Milupa HN25, sunt mititei si au flora foarte sensibila.

Mergi la inceput