No Comment!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Nu-i nimic ca in curind nu va mai avea cine sa dea avize.
Ca nu vor mai exista nici CC, ANI, DNA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Concret si juridic, Cosntitutia si avizul consultativ al CCR si decizia CCR care a validat suspendarea presedintelui
http://www.ccr.ro/deciziitotal/pdf/ro/2012/D0730_12.pdf



inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Fals. CCR nu a validat ci a raspuns ca datorita modificarilor legii efectuat de USL in iulie desi are competenta (se poate exprima cu privire la constitutionalitate) nu mai are efect adica orice raspuns ar da acest raspuns nu mai are nici o valoare ca si efect juridic.
A mai precizat ca daca Parlamentul decide ca o fapta comisa de un Presedinte oricare ar fi aceasta fapta ar fi grava nimeni nu poate sa vina si sa spuna ca nu este asa deoarece legile au fost de asa maniera modificate incat ceea ce decide Parlamentul este definitiv si irevocabil.
Pe scurt daca eu parlamentul prin majoritate decid ca Presedintele X in data Y s-a scarpinat in fund (scuzati duritatea exprimarii) si scarpinandu-se a prejudiciat grav imaginea Romaniei si este o fapta grava pot sa incep oricand demersurile de suspendare a presedintelui X neexistand nici o cale legala prin care sa fie intrerupt un astfel de proces, neexistand nici un factor(institutie) extern(a) de control al unor astfel de abuzuri politice.
Asta este legea acum in Romania dupa ultimele modificari facute de USL in iulie.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius,avand in vedere duritatea expresiei,chiar cred ca esti furios.
Insa din ce stiu eu CCR a muscat mana care i-a dat paine,fiind numita de catre cei inlocuiti de USL.

Prin urmare,nu vad exact care e vina si a cui.CCR nu a fost schimbata(oare ma insel?) asa ca sunt aceleasi persoane acolo numite inainte de a veni USL-ul.Pai a cui e vina atunci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Nu-i nimic ca in curind nu va mai avea cine sa dea avize.
Ca nu vor mai exista nici CC, ANI, DNA.




A iesit premierul in conferinta de presa si a afirmat ca documentul prezentat de B1 e o facatura. A prezentat si pus la dispozitia presei documentul real.

M-am saturat de atata intoxicare securistica, de fiecare data cand basescu e pus la colt mai apar tot felul de dezvaluiri extraordinare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Asa ... iar acum vobeste Dogaru care iar confirma tot!!!

Chiar nu inteleg de ce negati evidenta.
Exista scris negru/alb. Ca mai trebuie in plus?
Evident ca Pontacu trebuia sa zica ca n-a semnat asta, ca el a semnat altceva si i-au lipit altii documentele.
Ca doar e mitoman dovedit deja.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Nu sunt furios.
2. Deciziile CCR nu mai au nici o valoare. Faptul ca exista CCR sau nu exista CCR din punct de vedere juridic ca si efect nu are nici o valoare. Cu asta nu sunt de acord. Acesta este rolul CCR tocmai pentru a garanta obligativiatea respectarii deciziilor lor care decizii trebuie sa reliefeze obligativitatea respectarii Constitutiei. Ori USL a anulat prin lege exact aceasta posibilitate, pe scurt prin lege fac ce vreau eu nimeni nu ma poate contrazice legal discutand pentru ca asa am facut legea.
Daca ar fi PDL nu USL sau orice alt partid sau alianta de partide nu are relevanta care anume si principiul in sine il discut - si ar dori azi sau maine sau in decembrie sau peste 7 luni si 7 zile sa suspende un presedinte nimic nu i-ar putea opri indiferent de fapta aruncata in fata, am spus pot sa spun orice vreau eu, si ca s-a uitat stramb la presedintele Guatemalei daca eu vreau sa spun ca a facut o fapta grava nu exista nimic legal sau nimeni legal care sa spuna ca nu este asa. Ceea ce este un abuz.
Iar acest abuz l-a constituit USL.
Poate sa sustina cineva contrariul?
Dar concret pe lege.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Daca nici asta nu este dovada clara a loviturii de stat ...


Un document semnat de Victor Ponta (PSD), Daniel Chitoiu (PNL) si Daniel Constantin (PC), arata ca liderii USL sunt "de acord, in principiu" cu lista obiectivelor propuse de Consiliul National al Societatii Civile (CNSC), printre care si desfiintarea Curtii Constitutionale, ANI, DNA #351;i CNSAS.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/usl-dovada-loviturii-de-stat-document-993683.html








wtf se intampla in tara asta?

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Asa ... iar acum vobeste Dogaru care iar confirma tot!!!

Chiar nu inteleg de ce negati evidenta.
Exista scris negru/alb. Ca mai trebuie in plus?
Evident ca Pontacu trebuia sa zica ca n-a semnat asta, ca el a semnat altceva si i-au lipit altii documentele.
Ca doar e mitoman dovedit deja.






Deci eu apar cu un document si spun ca l-ai semnat tu.
Tu apari cu documentul pe care chiar l-ai semnat, il pui la dispozitia oricui vrea sa-l studieze.
Dar tu esti o mitomana pentru ca nu admiti ca n-ai facut ceea ce spun eu ca ai facut ci ceea ce poti tu dovedi ca ai facut.

Am inteles acum.

Iar Dogaru confirma in calitate de...?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

stiti ce ma distreaza pe mine....ca toti alearga dupa OS...dar toti...si pe toti ii doare in c.u.r. de popor si de nevoile lui...E evident!

la fel de evident cu e si faptul ca PSD-ul se intoarce la putere mascat, pudrat...vine sa mantuiasca neamul!

ar trebuie sa se intample o schimbare dar nu cu ei la putere.CU NICIUNUL.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Premierul Victor Ponta a sustinut joi ca documentul pe care l-au semnat liderii USL contine o singura pagina care prevede doar ca Uniunea Social Liberala "este de acord in principiu cu lista obiectivelor propuse" si ca restul paginilor atribuite Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate si altor organizatii sindicale si ale societatii civile si care prevad desfiintarea Curtii Constitutionale, ANI, DNA, CNSAS nu au fost semnate de el.

O simpla analiza pe test:
- documentul a avut o pagina si am fost de acord in principiu cu lista obiectivelor propuse.
Corect pana acum ?

Continuam analiza in mod logic:
-daca documentul semnat avea o pagina doar dar mentiona o lista de obiective : unde-i lista aceea?

Se poate ca lista sa fie in paginile 2, 3 etc ?
Se poate.

Am recunoscut ca am fost de acord in principiu cu ea ?
Da.

Concluzia logica :

- am semnat un document pe prima pagina, nu le-am citit pe restul desi le-am acceptat in principiu.
Sau le-am semnat si pe restul.

Oricum ar invarti-o acum dl premier daca recunoaste ca a fost semnata de el macar o pagina si si-a dat acordul ori a semnat ca primarul ori a stiut ce semneaza.

Asta e una din multele minciuni pe centimetru patrat din ultimile luni.
Se mai aduna in fiecare zi cate una, ca ciupercile dupa ploaie.
Omul acesta, in ochii mei, nu mai are pic de credibilitate, e un mitoman.



Mergi la inceput