Aradence DC (173) - Alaturi de Moni!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, nu ma lasa sa ma loghez cu numele tau sau nu mai stiu eu parola. Mai scrie-mi te rog pe PM.

Buflea, ii foarte bine acolo la Generale, va fi mult de lucru la proiect si speram sa se implice cat mai multe fete.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Ah! Si habar n-am sa schimb avatarul ala, asta cum se face ?

http://valerie.ro/m/
Rall a pus pe acest site cateva avatare. Descarci care vrei in PC-ul tau si mergi la poza ta de profil si adaugi.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Fetelor, as vrea sa contribui si eu la coroana.

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
www.lowcostroutes.com/ro" target="_blank">zboruri ieftine

Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Fetelor, Monica a scris din 2005 la noi la spiridusi, ma alatur si eu celor care vor sa ajute la acest proiect, il aveam si eu in gand.
Din pacate, sambata plec in concediu, asa ca numai dupa 29 august voi fi disponibila.
insa, va rog, sa-mi trimiteti linkuri sau orice info prin mesaje private.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Eu vin cu alta idee vizavi de jurnalui lui Moni. Ar trebui facut un script care sa culeaga toate mesajele Monicai. Ar fi mai simplu decat de pigulit fiecare mesaj din toate linkurie, iar apoi puse cap la cap...

Monica70 are nevoie de ajutorul nostru. Hadeti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ideea ta e buna ... banuiesc ca asa va face admin ca sa ne dea link-urile la mesajele ei ...

Sa vedem cum arata fisierul ala primit de la Admin

- mi-am schimbat avatarul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

E aproape ora 1900 in tara, si stiu ca acum sunteti in fata cimitirului, va intalniti sa mergeti la priveghi...
As vrea sa fiu si eu acolo, sa imi iau ramas bun de la Moni asa cum ar trebui...impreuna cu voi... dar sunt aici....cu gandul si cu rugaciunile acolo...si plang si nu ma mai pot opri!

E nedrept!!!! E nedrept fata de Tudor si de Diana! Nu e corect ca ei sa creasca fara mama!
Si nu pot sa cred ca una dintre noi s-a dus! NU pot sa cred!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,buna seara!

Eu am scris de dimineata despre aceste multe mesaje ale Monicai,cred ca ar fi cea mai vie amintire despre cum era ea...a povestit atit de multe si era atit de naturala in tot ce scria incit cred ca va fi un dar nepretuit pt familia ei greu incercata .

Am citit ce si cum vreti sa faceti,va ajut si eu cu drag.Din 29 plec in concediu dar vin peste 2 saptamini.Eu zic sa nu ne grabim,sa ne dam un termen (de ex,pina la Craciun)ca sa avem timp sa facem frumos,cu sens,cu sensibilitate si migala.

Transmite-ti familiei Monicai toata compasiunea noastra,e nedrept si de neacceptat acest final insa,de cind a murit mama mea aceeasi boala-cancer-,am ajuns eu la concluzia ca fiecare are un destin caruia nu i te poti opune indiferent cita lupta si cit zbucium poti duce iar asta a fost destinul ei,pur si simplu .Vedeti cita mobilizare si solidaritate umana a creat ea si suferinta ei...chiar a fost un om deosebit si peste marea aceasta de durere din zilele astea,trebuie sa ne amintim cu placere de Monica.

Cred ca voi,aradencele,sunteti deja la priveghi,sa ne spuneti cum sunt copilasii,ce fac si cum sunt si daca putem face ceva pt ei acum...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Copilasii ei nu isi vor aduce aminte de ea ... ce simtim noi pentru ei, ei n-o sa simta nici o secunda. Poate e mai bine asa, ce sa spun, durerea asta de a fi orfan o stim noi, cei care nu am crescut orfani ... pentru ei asta va fi o normalitate. Sunt sigura ca o sa fie inconjurati de atentie si dragoste si n-o sa inteleaga niciodata ce au pierdut, pentru ca nu o sa-si aduca aminte de timpul cand au avut-o langa ei.

In mod sigur ca o sa stie ca ea a existat in viata lor, o sa vada poze, o sa vada video, dar sa fiti sigure ca amaraciunea asta a noastra n-o sa aiba acelasi gust pentru ei ...

Poate e mai bine asa, sa nu-ti aduci aminte ca sa nu stii ce ai pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Copilasii ei nu isi vor aduce aminte de ea ... ce simtim noi pentru ei, ei n-o sa simta nici o secunda. Poate e mai bine asa, ce sa spun, durerea asta de a fi orfan o stim noi, cei care nu am crescut orfani ... pentru ei asta va fi o normalitate. Sunt sigura ca o sa fie inconjurati de atentie si dragoste si n-o sa inteleaga niciodata ce au pierdut, pentru ca nu o sa-si aduca aminte de timpul cand au avut-o langa ei.

In mod sigur ca o sa stie ca ea a existat in viata lor, o sa vada poze, o sa vada video, dar sa fiti sigure ca amaraciunea asta a noastra n-o sa aiba acelasi gust pentru ei ...

Poate e mai bine asa, sa nu-ti aduci aminte ca sa nu stii ce ai pierdut.

Buflea,cu siguranta Diana si-o va aduce aminte pe mama ei,are 6,8 ani iar la virsta asta intimplarile astea se tin minte toata viata.Cred ca de pe la 4 ani deja tin minte deja,eu am probat cu fiica-mea si cam de pe la 4 ani sunt primele ei amintiri...
Tudor,cu siguranta nu....

Sunt convinsa ca vor purta in suflet povara asta toata viata,vor fi anumite momente in viata lor cind vor zice "ce bine daca era mama"...

Mergi la inceput