Aradence DC (173) - Alaturi de Moni!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Teolinda, si eu sunt tot rac si sunt curioasa care e boala din spatele zodiei!
Dumnzeu sa-l odihneasca in pace pe tatal tau!






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Claudia, este cancerul...si eu sunt tot Rac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Fetelor nu va speriati va rog... deh..zodiilecand se intampla ceva putem da vina pe ele. E clar... nu-i regula... aici a fost doar coincidenta nefasta.

Si soacra-mea a murit tot de cancer da' era taur, nah!




LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, am scris si la Umanitare, m-a sunat Miha din Turcia azi dimineata. Din pacate Moni are dureri mari, de 3 nopti nu a dormit nimic, nu mai vrea nimic, ii agitata, vrea doar sa doarma (asa a spus).
A sunat-o Cristi pe Miha si i-a zis ca ei nu stiu ce sa faca, sunt disperati, nu se asteptau sa se agraveze asa rapid.
Doamne, nici nu vreau sa ma gandesc ce-i in sufletul ei, in sufletul lor... Macar daca nu ar avea dureri. Sper ca a fost la dr. oncolog si i-a prescris morfina azi. Miha o sa mai vorbeasca azi cu fratele lui Moni, Cristi.
Din pacate boala asta parsiva nu prea poate fi invinsa. Moni a luptat cat a putut ea mai mult, sunt sigura ca nu a abandonat usor lupta. De s-ar intampla o minune!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu nu reusesc sa leg 2 cuvinte la umanitare... mi-e teama ca orice as scrie sa nu para aiurea.
Nu va suparati pe mine ca am dat buzna aici la voi.

Le inteleg disperarea alor Monicai cu atat mai mult cu cat pe tot parcursul bolii..tratamentului ea s-a descurcat mai mult singura cu toate scotocirile despre evolutia bolii... etc.. Poate ca nici nu a spus familiei toate detaliile pe care ni le dadea noua, poate a incercat sa-i mai protejeze cat de mult.. Acum ca a ajuns atat de grav si ca depinde exclusiv de familie ne putem imagina ce-o fi in sufletul ei.. pana la urma nici chiar ea nu putea sa-si imagineze ce suferinta o sa indure.

E crunt... cu-atat mai crunt cu cat stiu ce i se intampla pentru ca am trecut prin asta cu tatal meu...
De rezistat ..va mai rezista... o sa vedeti... morfina o va ajuta sa se mai linisteasca dar noua din pacate nu ne ramane decat sa ne sa-i usureze Dumnezeu suferinta.

In acest moment imi doresc o minune... sa isi revina cat de cat macar pentru ziua lui Tudor...

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

din pacate asta e un drum fara intoarcere Incet incet se va stinge de aceea are mare nevoie de familie.




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Clau cred ca ar fi frumos sa mergeti toate 5 minute sa o vedeti pe Moni...e importanta sustinerea psihica, sa stie ca suntem toti langa ea, ca ne rugam pentru ea...
Pe de alta parte stiu ca multe dintre voi ar zice ca o sa zica ca nu vreti sa oboseasca Moni...ei bine, ea e oricum obosita indiferent daca mergeti sa o vedeti sau nu. Dar macar o vizita scurta i-ar mai ridica moralul...sper...

Eu ma gandesc clipa de clipa la ea si sper din suflet sa reziste cat mai mult ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Clau daca nu se poate azi... vezi cum il simtiti si voi la tel pe fratele Monicai.. poate reusiti maine.. pe motiv si de ziua lui Tudor.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Mergeti la ea, fetelor!
Mergeti sa-i transmiteti toata dragostea noastra, toate gandurile noastre frumoase catre ea........... Mergeti s-o tineti macar putin in brate, s-o incurajati, s-o mangaiati, sa stie ca ne gandim la ea si ca nu e singura.
Nu aveti de ce sa va simtiti jenate, asta nu e deranj, e sustinere fizica, in mod cert ar conta pt. ea sa stie ca-i sunteti aproape.....
E o fata tanara si are nevoie de tinerete langa ea......
Oooofffff suflete chinuit................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:


Dragele mele,

sunt alaturi de voi si va rog sa primiti si rugaciunile mele alaturi de ale voastre
Draga Moni, Dumnezeu sa te vegheze si sa-ti dea putere si alinare


Mergi la inceput