BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (11)!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Vikisor, ai incercat ceai de fenicul? Mie imi ajuta un pic la arsuri, beau o cana seara inainte de culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Vikisor, ai incercat ceai de fenicul? Mie imi ajuta un pic la arsuri, beau o cana seara inainte de culcare.

------------------
Still looking for pieces of heaven...



multumesc mult aschiutza... o sa incerc ceaiul de fenicul

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

e f bun feniculul , si la sugar, pt colici, asta ca pont pt viitor!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Va ofer un buchet de ca v-am suparat.

Nu revin si nu insist; intelesesem ca poftele de care aminteati apar mult mai des si sunt mult mai...satisfacute decit m-ati lamurit acum ca se intimpla de fapt.

Cu antacidele, mie ginecologul mi-a spus de Gaviscon. Altceva nu stiu, nici de-ala n-am luat ca nu am suferit f intens si se linisteau de obicei cu un pic de apa, de exemplu, sau cu ceva uscaturi (piine prajita, sticksuri cu susan etc)



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Neata fetele, ce harnicute ati fost

Bun venit viitoarelor mamici de bulgarasi si bulgarasi gemenasi

Lidia si Lilimara, succes la eco si BT

Dankutza, legat de nastere am eu asa o fobie cu cea naturala (nu dati cu pietre, ii stiu avantajele) si asta nu pt. mine ci pt. bebe, cred ca am citit pe net prea multe grozavii intamplate la nasterile naturale.

Fetele, eu aseara am mers la prima eco si mi-am vazut minunea si m-am indragostit iremediabil. Dr mi-a schimbat DPN-ul, mi-a scris 1 martie, cred ca asta inseamna ca bebe e un pic mai mare (eu calculasem DPN 06.03)

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Neata!

Pisigri, nu se supara nimeni! Eu sunt nitel obsedata cu mancarea sanatoasa. Si inainte de a ramane incercam sa luam chestii bio, eram ovo-lacto vegetarieni (mancam si peste ocazional). Acum obsesia a ramas, dar eu nu mai pot manca peste, mi-e greata numai cand ma gandesc.
Eu am inceput sarcina cu vreo 56 kg (172 cm), iar azi aveam 60,3. Eu zic ca sunt in grafic

Aseara am folosit angelsound: atat de clar s-a auzit inimioara! Ca un calut

Acum ma simt destul de rau. Ma dor sinusurile, capul, gatul...am luat oscilo si ma gandesc sa merg la medicul de familie pt un medical...

14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Neata!

Aseara am folosit angelsound: atat de clar s-a auzit inimioara! Ca un calut

Acum ma simt destul de rau. Ma dor sinusurile, capul, gatul...am luat oscilo si ma gandesc sa merg la medicul de familie pt un medical...

14+

Ce dragut !

Cu raceala stiu foarte bine, si eu am tras una crunta acum vreo 2 saptamini, si ginecologul risea de mine si-mi recomanda spalaturi nazale si gargara cu apa calda cu sare (pt dezinfectat git si curatat nas si sinusuri), miere si propolis si ceai cald si citrice pt git si sirop de patlagina pt tuse. Dupa jumatate de ora de descris pe larg toate babismele astea, l-am intrebat daca vrea sa mor











IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Blue-sea, neaparat iati un medical! Eu am stat la prima sarcina pe la servici si am avut pe urma o tuse foarte timpita.

Eu incerc sa imi adun curajul sa sun la servici si sa anunt sarcina. Si de trei zile nu reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Ashchiutza, eu mi-am anuntat seful cand eram in 9s, iar HR-ul o sapt mai tarziu. It was so easy!


14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

Dankuta, multumim pentru urari...problema e ca am tot citit pe net si nu cred ca bebe poate sa aiba asa mult la 13 saptamani .... poate s-a inselat dna la ecograf. Maine ma duc la ginecolog ca mi-a iesit rezultatul la DT ... sper sa fie bine

Carmen 13+ cu
UM 24-04-2012; DPN 27-01-2013

Mergi la inceput