Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Roxana, te rog trece-i si pe urmatorii in lista donatorilor: Bogdan V, Dan D., Dan J., Florina B., Mircea P.. Multumesc.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
am modificat.
Sabinelu, stiu de problema aceea, sa ajungem noi la 2.000
anul trecut nu am avut nicio problema in cazul lui David, si atunci erau o gramada de bani, oricum voi tine sub suraveghere situatia.
eu plec maine dimineata cateva zile la munte, dar am acces la mail si voi face confirmarile pe masura ce le am.

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helebolero spune:

Monica, multa sanatate!Sunt noua pe forum, dar va citesc de vreo 2-3 saptamani pentru ca am si eu niste alunite suspecte pe care cam o data le urmaresc la dermatoscopie.Imi pare rau ca nu o pot ajuta pe monica financiar pentru ca am un copil cu probleme-autism, insa o port mereu in gand si am sa o port in rugaciunile mele.Iti doresc sanatate multa monica si te imbratisez, si iti spun ca batalia o vei castiga, sunt sigura de asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Lorygabi,sa-ti dea D-zeu multa putere sa-ti cresti copilasii .

Sa stii ca nu vorbesc in lipsa de cunostinte medicale si in mare parte ai dreptate,boala asta si in general,cancerul e un diagnostic cumplit.Insa stiu citeva cazuri sau chiar mai multe unde prognosticul realist al medicilor sau cel din statistici s-a prelungit cu mult...cind ceea ce pot face medicii se termina,trebuie sa mai credem si in destin.Noi nu cunoastem ce soarta va avea Monica sau oricare dintre noi asa ca practic ne ramine speranta...

Daca te uiti atent in jur,se moare subit si mult mai rapid prin accidente cardio.vasculare,accidente auto sau diverse cauze rapide si stupide .

Sanatate multa Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Monica, ma gandesc la tine si ma rog sa fi bine, fiindca TOTUL ESTE POSIBIL, eu am vazut MAME care au invins boala, au invins orice, capacitatea omului de a trece peste probleme este nemarginita, in anumite situatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Lorygabi, imi pare rau pentru pierderea ta si iti doresc multa putere sa iti poti creste copilasii.
Stiu ca nu ti-a fost usor sa intri si sa scrii acest mesaj care iti rascoleste amintiri dureroase. Vreau doar sa spun ca fiecare om este deosebit, si fiecare pacient se trateaza individual pentru ca, chiar daca boala poarta acelasi nume in diagnostic, manifestarile ei pot fi diferite de la o persoana la alta, la fel si tratamentul poate varia si organismul poate raspunde diferit.
Deci sperante exista.
Iar unui om ca Moni, care iubeste viata si isi doreste cu disperare sa traiasca, cred ca este crud sa ii luam speranta.
Doar Dumnezeu stie ce a pregatit pentru fiecare dintre noi.


Mama Marei si a Dorei


Monica70 are nevoie de noi

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Am primit mail cu noi confirmari: Cornelia, corap si alte nume pe care nu le pot asocia cu nick de pe DC. Cum procedam in cazul asta? Sa-mi dea mie PM cine a depus cu numele si nick-ul de pe forum? Ca sa nu le scriu aici, ca nu cred ca e ok...

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ada, poti scrie initialele si suma ? Poate asa se recunosc mai usor fetele.

Moniii, esti in gandurile si rugaciunile mele !





Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

P.A.M = anca16
P.A.G
I.O.C.=tzitziri

N-am sumele scrise. Cine se recunoaste...sa spuna.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Ada,din punctul meu de vedere,acel mesaj,nu-si are rostul aici,indiferent de experienta acelei mamici sau nu...e inuman sa-i scrii asa ceva unui om aflat in aceasta stare...eu as vb cu un moedrator sa-l stearga,sa nu vada Monica asa ceva...

In alta ordine de idei,eu am asociatia umanitara,ma gandeam poate incercati si sponsorizari,pe la firme,societati...

Multa putere Monica,si nu-ti pierde speranta si optimismul,trebuie sa lupti pt puisorii tai!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput