Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adablackcat

Exista un plan si o directie si exista si sanse. Ne rugam sa dea rezultate. Dureri are uneori, prin torace mai des. Dar ia oricum si Nurofen zilnic.

Oh ! Asta e o usurare daca exista inca o schema de tratament pe care o urmeaza, ma refer la o schema de tratament de stagnare a bolii, nu de ameliorare a efectelor. Sigur ca ideal ar fi sa se vindece, dar pana acolo trebuie stagnata evolutia.

Am citit ceva de "ipi" - nu stiu ce inseamna, dar era ceva ce costa mult si nu am inteles daca a intrat pe aceasta linie - daca asta a fost recomadarea doctorilor, poate o putem ajuta cu asta - zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, un sfat, sa scoti din cand in cand banii, ca mamei lui Bibi i s-a blocat paypal mai demult, i l-au blocat ei ca prcedura standard ca primise prea muklte donatii. Nu mai stiu la ce suma a fost asta...cred ca in jur de 2000 daca nu mai putin.

Am reusit o combinatiune cu Helbi, sper sa reusim sa transferam cat mai curand in paypal.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am citit ceva de "ipi" - nu stiu ce inseamna, dar era ceva ce costa mult si nu am inteles daca a intrat pe aceasta linie - daca asta a fost recomadarea doctorilor, poate o putem ajuta cu asta - zic si eu.


Monica spunea ca e prea tarziu acum pentru medicamentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor in afara de paypal nu ne puteti da un cont in care sa viram direct bani? Se face m.usor transferul si merge m.repede. De asemenea daca Moni are nevoie sa vorbeasca in strainatate, oriunde in lume, dati-mi de stire si va fac eu legatura. Ma gandesc ca si tlf.costa si as putea ajuta. Chiar nu conteaza tara, sa-mi dati numai pm.
Ma ingrijoreaza starea ei, pana strangem ceva bani, nu poate sa faca chimio? Trebuie neaparat stagnata evolutia bolii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Pt. IPI e deja tarziu.

Chimio, daca am retinut eu bine, din ce zicea Moni, nu se face in cazul melanomului malign.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Draga mea Lorygaby, daca mai ai putina credinta in Dumnezeu, putina empatie in tine dupa suferinta prin care si tu ai trecut si treci, sterge te rog mesajul. Sunt convinsa ca Monica isi stie sansele, dar probabil ca, cu ultima farama de speranta si cu ochii la copiii ei, inca mai crede in minuni. E pacat de Dumnezeu sa scrii un astfel de mesaj aici. Da dovada de demnitate, de empatie si nu sfarama ultima speranta a unei MAME, tocmai pt ca si tu esti mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Carmenbr
Ai dreptate, poate mesajul lui lorygaby e unul dur dar e o experienta de viata, e ceva ce pe Moni cu siguranta nu o deranjeaza. Moni, e o optimista si o luptatoare prin definitie, un om ce accepta atat criticile cat si aprecierile.
Ea stie ca eu sunt destul de sceptica in ceea ce priveste tratamentul pe care-l urmeaza in acest moment, dar vorba ei, decat sa stai si sa astepti, faci orice posibil, cu orice riscuri, ca nah nu ai nimic de pierdut!
Pentru noi, fetele din Arad si cred ca nu numai, Moni e un exemplu demn de urmat! Pe toata perioada asta, din momentul in care a aflat diagnosticul acesta nenorocit, ea s-a dovedit a fi extrem de puternica, extrem de documentata, extrem de echilibrata...totul la extrem si niciodata nu si-a pierdut increderea si optimismul, lucru care dupa parerea mea nu poate sa duca decat la un final fericit!

Pentru Moni tot respectul! [emoticon care-si scoate palaria]






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Claudelu, cu totii stim cat de puternica e Monica. Sunt sigura ca ea stie ca lupta asta poate avea un final fericit sau nu, dar eu continui sa cred ca atunci cand un om e "daramat" nu te duci sa ii spui ca va fi rau, foarte rau, mult mai rau de atat, chiar daca tu stii sigur ca asa va fi. Dimpotriva te duci si o incurajezi, o minti daca chiar trebuie, doar ca sa nu o lasi sa cada psihic mai rau decat este. In orice boala psihicul e ffff important si oricat de puternici am fi toti, in fata mortii ne speriem orice ar fi. Chiar si daca ai 100 de ani, tot iti pare rau stiind ca vine sfarsitul, nu fiind atat de tanara ca Monica, avand 2 copii care au o nevoie enorma de mama lor. Eu chiar daca trebuie sa o mint, o voi minti mereu ca va fi bine, nu as putea ever sa ii spun partea cealalta a monedei, doar gandul la cei 2 copii ai ei ma termina.
Cu tot respectul pentru voi, eu nu pot fi de acord cu mesajul lui Lorygaby. Monica nu are nevoie de "dusuri reci" acum, are nevoie de dragoste enorma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Carmen




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neata.
Clau, in parte sunt de acord cu tine. Dar oricat ai fi de constient de sansele tale cel mai important tot e sa crezi ca va fi bine! Atata timp cat Moni urmeaza un tratament in care crede e important ca noi sa o sustinem si sa credem alaturi de ea! Ea a vorbit cu oamenii aia care au trecut peste, au intrat in chin si au invins! Deci se poate.
Moni draga, sa nu lasi garda jos. Ai invins deja unele predictii sumbre. Invinge-le pe toate. Noi facem tot ce putem sa te ajutam sa la invingi.


Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput