Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

traiesc la indigo clipele de acum 3 ani.
atunci ne uneam in rugaciune ca tatiana sufletului meu sa nu plece de ziua puiului ei care e nascut in aceeasi zi cu puiul meu meu.si a plecat 3 zile mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,
haideti sa vorbim la prezent de Moni,sa gasim resurse de optimism si sperante pina in ultima clipa ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Uff... este atat de dureros..
Cu atat mai dureros cu cat fiecare dintre noi a mai trecut prin astfel de clipe cu persoane din familie... din nefericire sunt atatea fete aici care au trait astfel de momente cumplite.

MONI spera sa ajunga sa o vada pe Diana incepand scoala...asa ca mai avem inca vreme de rugaciune si slujbe pentru ea.

Dumnezeu sa o intareasca ... si sa-i usureze suferinta.

Multa putere si rabdare familiei ei.

Histamina esti fantastica.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

MONI-te rog eu mult mult, cum i-am zis si sotului tau, nu abandona, ai atatea la care trebuie sa iei parte in urmatoarele luni, miercuri trebuie sa canti LA MULTI ANI LUI TUDOR si in curand DIA merge la scoala-ANDA te asteapta in Belgia sa mergi la trial si sa fie bine, da-te imbratisez mult draga mea si va fi bine!!
Iti respectam decizia de a sta acasa, dar te rog sa primesti tot ce iti ofera familia,inclusiv calmante si poate medici care sa te ajute putin sa iti fie mai bine.

FETELE-haideti sa ne rugam in continuare, va rog sa nu va resmenati,Dumnezeu ne aude si azi era mai bine , am vb cu sotul, a dormit de ieri f. f.mult, si era mult mai bine,acum juma de ora spunea ca nu are dureri in momentul ala,doar de oase, au inceput sa ii dea pastilele cele mai bune de oase, i le trimisesem acum 1 saptamina, speram sa fie bine.
VA ROG NU VA RESEMNATI,chiar dc moralul lui Moni nu e ridicat,poate dc calmantele o ajuta, poate isi mai revine cu moralul.
GANDURILE POZITIVE, RUGACIUNILE SI SPERANTA O SA O AJUTE!
MULTUMESC TUTUROR CA SUNTETI ATAT DE SPECIALE!!!

Eu o sa tin legatura cu Ingrid, ca nu stiu cand mai pot intra, va

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

in fata voastra, fetelor! Sunteti fantastice! Nu am intalnit nicaieri in lume atata solidaritate, atata suflet ca aici pe DC!

Histamina si eu sunt alaturi de voi cu rugaciunile.

Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Denisa... e bine ca a reusit Moni sa se odihneasca.. o veste buna in sfarsit...

Noi de vom ruga neincetat.. fiecare cand, cum si pe unde poate.
La mine la biserica este si maine seara slujba iar miercuri e Adormirea Maicii Domnului... MONI nu va lipsi de la Sf. Liturghie asa cum nu a lipsit nici ieri... Atatea fete au mers la biserica si s-au rugat pentru ea , au dat cate o Sf. Liturghie, un Sf. Maslu iar faptul ca a fost si preotul la ea nu poate decat sa-i faca mai bine. Daca mai punem la socoteala si cate persoane a mobilizat Histamina...

.

Sa auzim numai de bine!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Denisa, Doamne ajuta!
Macar daca tie iti raspund la telefon, tine-ne tu la curent, atat cat poti.

Doamne, fa Doamne o minune!

Pt.HISTAMINA un brat mare, o caruta maaaare de flori! Sa-ti dea Dumnezeu rasplata, pe sufletul tau, fata buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_rosa spune:

Denisa, mi-ai redat speranta. De azi-noapte de cand am aflat ca Moni este tot mai rau m-am gandit doar la ea si la copilasi. Dar ai dreptate, Moni trebuie sa-i cante La multi ani! lui Tudor si sa o vada pe Diana in prima ei zi de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

MONI-te rog eu mult mult, cum i-am zis si sotului tau, nu abandona, ai atatea la care trebuie sa iei parte in urmatoarele luni, miercuri trebuie sa canti LA MULTI ANI LUI TUDOR si in curand DIA merge la scoala-ANDA te asteapta in Belgia sa mergi la trial si sa fie bine, da-te imbratisez mult draga mea si va fi bine!!
Iti respectam decizia de a sta acasa, dar te rog sa primesti tot ce iti ofera familia,inclusiv calmante si poate medici care sa te ajute putin sa iti fie mai bine.

FETELE-haideti sa ne rugam in continuare, va rog sa nu va resmenati,Dumnezeu ne aude si azi era mai bine , am vb cu sotul, a dormit de ieri f. f.mult, si era mult mai bine,acum juma de ora spunea ca nu are dureri in momentul ala,doar de oase, au inceput sa ii dea pastilele cele mai bune de oase, i le trimisesem acum 1 saptamina, speram sa fie bine.
VA ROG NU VA RESEMNATI,chiar dc moralul lui Moni nu e ridicat,poate dc calmantele o ajuta, poate isi mai revine cu moralul.
GANDURILE POZITIVE, RUGACIUNILE SI SPERANTA O SA O AJUTE!
MULTUMESC TUTUROR CA SUNTETI ATAT DE SPECIALE!!!

Eu o sa tin legatura cu Ingrid, ca nu stiu cand mai pot intra, va

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Zambeste, si maine e o zi!




Multumim pentru vesti!

DUMNEZEU ESTE MARE! Trebuie doar sa strigam catre EL!!!Ne aude si va face ce este mai bine pentru Monica!



are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Denisa multumim pentru vestile bune.
buna idee a avut Gabi pentru maine, poate reusiti sa ii faceti o surpriza trecand pe la ei. si sigur moralul ei va fi altul. poate reusiti sa printati cateva pagini de aici, sa vada cati oameni sunt alaturi de ea.

sunt alaturi de voi in rugaciune si sunt sigura ca va gasi resurse sa se redreseze.

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput