Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Vi-a scris deja Maria_rubi despre Moni...are dureri mari si nu poate dormi nici noaptea. De 3 nopti nu a dormit aproape deloc. E obosita, agitata, nu mai vrea nimic, vrea doar sa doarma (asa a spus).
Miha(Somleac) m-a sunat din Turcia (ea e in concediu acum) ca a sunat-o Cristi, fratele Monicai sa-i zica ca nu stie ce sa faca, sunt disperati, nu se asteptau la asa o evolutie rapida a bolii.
Am vorbit cu Miha si am zis sa-l indrume care medicul oncolog pt. a-i prescrie morfina (macar sa scape de dureri saraca Moni ).
Sunt sigura ca Moni a luptat cat a putut, dar boala asta ii parsiva si nu prea o poti invinge. Din pacate rezulatul la pet-ct (e postat pe prima pagina) e dezastruos si de aceea a fost agravarea asa rapida.
Scuze daca nu sunt coerenta, eu una sunt daramata.
Urmeaza sa mai vorbeasca Miha cu Cristi azi.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

am trimis si eu niste bani in contul Monicai, macar asa sa pot ajuta familia.
E asa de trist si fara sens ce se intampla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Am trimis si eu niste banuti in contul paypal.

Nu am cuvinte in rest :(. Am asa o mare tristete in suflet de cand s-a deschis subiectul aici.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Sunt inlemnita si nu-mi vine sa cred...adica am citit rezultatul analizelor si sincer m-am gandit ca nu mai e cale de intoarcere, dar mi-am zis ca nu se stie nicodata...ca nimeni nu-si cunoaste destinul, ca organismul si psihicul pot face minuni...ca se poate intampla orice.
Ei bine s-a intamplat ceea ce era de asteptat cu boala asta crunta.

Mi se pare ca familia este complet dezorientata si ma gandesc ca Moni a cedat pishic. Oare daca s-ar simti mai bine psihic credeti ca ar mai putea lupta putin? Oare are vreun sens?

Ma gandesc ca poate totusi una dintre fetele din arad ar putea merge pana la fratele ei...mi se pare ca sunt coplesiti bietii oameni.

Monica are nevoie de morfina si ceva somnifere ma gandesc eu. Poate incepe sa doarma si macar asta ii va face bine.
De asemenea cred ca putina asistenta psihologica ar ajuta atat familiei cat si Monicai. Cati banuti avem stransi pana acum? Ne putem permite un psiholog cateva zile?
Am putea oare sa convingem familia s-o interneze la clinica aceea? Macar cateva zile?
S-ar putea ca degradarea aceasta rapida sa se fi produs si pe fondul slabirii organismului si de fapt ea sa nu fie chiar in ultima etapa-nu stiu, nu sunt medic, insa mai sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorygaby spune:

din pacate eu am vrut sa va atrag atentia ce avea sa se intimple ,imi pare rau ca monica trece prin asa ceva nimeni nu poate sti exact cum e decit cei ce trec sau au trecut prin asa ceva.e groaznica sa vezi ca persoana de linga tine se stinge in dureri groaznice si tu sa fii neputincios sa nu poti face mare lucru.din pacate am trecut si mie graza sa imi ninchipui ce simte ea si toata familia ei. cred ca mai bine ii administrau MIALGIN prinde mai bine ca morfina si o va ajuta sa se odihneasca sa doarma.sper din tot sufletul sa le dea dumnezeu taria de a merge mai departe si sa treaca cit mai usor pete aceste momente atit monica cit si familia ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Am stat deoparte sperind ca se va intimpla ceva bun pentru Moni. Eu tot cred ca tratamentul pe care l-a facut nu a fost cel mai OK. Poate ca a fost diagnosticat prea tirziu, poate ca a avansat asa de repede, poate organismul lui Moni a fost prea slabit. Nu stiu!

Nu a cuvinte, ma gindsec la copii, la Dia, la Tudor...la familia ei. Ce o fi oare in sufletul lor??

E mult prea rapid totul. Am sperat cu toate ca va fi bine.

Azi am sa pun si eu ceva banuti in cont si poate nu ar fi rau sa ii ajutam pe copii si pe viitor - asa sa nu o uitam pe Moni! Sa stie ca au un cerc imens de prieteni!

E trist....foarte trist...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mcoca - 30 eur in paypal
multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Si eu sunt inlemnita, habar n-am ce sa spun decat ca mi se rupe sufletul pentu ea, pentru copii, pentru toti pana la urma. Incredibil, n-am sa pot intelege de ce se intampla lucruri din astea unor oameni atat de calzi, placuti, buni si care ajuta pe cine pot, de cate ori au ocazia. Mi-e putin teama si pentru Diana, nu stiu in ce masura realizeaza Tudor ce se intampla, insa ea cu siguranta intelege. Eu mi-am vazut bunicul iubit stingandu-se tot de cancer galopant si m-a marcat pe veci, am si acum imaginile bine intiparite in minte. Sa le dea Dumnezeu putere la toti, sa-i ajute sa se sprijine si sa creasca acesti doi copii cat mai frumos si mai echilibrat.
Eu inca mai sper intr-o minune.

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
www.lowcostroutes.com/ro" target="_blank">zboruri ieftine

Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

20.00-20.15 rugaciune comuna

va rog, un efort din partea vostra ca Moni sa fie puternica! sa reziste!
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Monica suntem langa tine.
Fetelor din Arad aveti voi grija ca baietelul ei sa aiba maine un tort frumos si Moni sa fie langa el sa i cante ,,La multi ani,,,cadouri,poze,tot tacamul......atat cat se poate, sa faceti totul sa ramana imprimata aceasta zi ?Cred ca Moni a asteptat-o in subconstient, sa fie langa baietelul ei la 3 ani............asa simt eu.

Mergi la inceput