Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Somleac de ce nu face chimioterapie pentru metastaze? Am inteles ca la melanom nu se face chimio, dar pentru celelalte tumori? Nu ar ajuta-o?
Poate ar fi bine sa vina la Bucuresti, sunt convinsa ca putem sa ne organizam, voi ce ziceti? Nu mi se pare o solutie grozava faptul ca sta acum acasa...care este ultimul medic care a vazut-o si ce i-a spus? Mi se face pielea gaina cand citesc ca are dureri si-mi dau seama ca sufera, tot imi vine sa fac ceva si nu stiu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am facut si eu plata acum din ING Oradea, 40+10 lei pentru produsele de la bazar donate de Boticelina.

Monica, ma gandesc la tine si esti in fiecare rugaciune a mea



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Miha multumim de vesti.
Diana e o fetita inteligenta si cu siguranta isi da seama ca ceva nu e in ordine.
of Moni draga mea!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daca spuneti ca sufera de cald inteleg ca nu are aer conditionat acasa. Cat cost unul portabil, ca ma gandesc ca ar fi cam greu sa ii monteze acum unul in perete ... trebuie sa existe si in Romania aere portabile, zau asa ... intreb pentru ca aici sunt destul de ieftine.

Nu trebuie unul puternic, il poate tine doar la ea in camera, nu trebuie sa raceasca toata casa ... ea sta la bloc sau la casa ?

Sper sa nu bat campii, dar poate punem mana de la mana si luam un aer din asta portabil ... sau banii i-ar fi mai folositori pentru doctori ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Monica, Dumnezeu sa- ti dea putere sa rezisti pentru ca ai motive sa lupti cu boala asta perfida!
Sunt cu gandul alaturi de tine pentru ca stiu f bine ce inseamna sa ai probleme de sanatate si sa simti ca nnu poti face nimic!
Sanatate multa multa!
O imbratisare stransa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Buflea, aerele portabile, in Ro cel putin, sunt mai scumpe decat cele fixe si dau mai multe batai de cap, cum ar fi cea de evacuare a condensului. E mult mai complicat la cel portabil unde se evacueaza apa. Cred ca tot varianta pentru cel fix este cea mai buna.
Cat despre banuti, poate ar fi cazul ca administratorii DC sa organizeze o campanie in toata regula, asa cum au facut de atatea ori, ca sa putem intr- adevar sa o ajutam pe Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fete dragi-haideti totusi sa ne mobilizam si cu aerul conditionat(se gaseste cu 10mil bun) sau ai mei au o aeroterma mare f. buna care e mai putin de jumate din costul AC-sa stringem repede niste banuti -eu pot trimite sapt asta 4 milioane.
MIHA-eu am mai vb cu ea si cu niste prietene bune ale ei din Timisoara si la ora actuala trebuie mobilizata psihic si convinsa sa mearga la Timisoara sa o stabilizeze medicii de acolo-Andreea(Ingrid) stiu ca se ocupa de asta si cred ca e cel mai bine sa i se puna perfuzii si sa ii se calmeze durerile intr-un mediu adecvat-cu medici ,se incearca intrarea la o clinica privata.
Diana -parerea mea,trebuie lasat in jurul ei pt ca ajuta la MORAL-acolo e problema la Moni-copiii chiar d c ne vad suferind, ne incurajeaza extraordinar de mult si ajuta enorm.
Moni a avut totul sub control pina acuma si fiind f energetica si mobila,acuma asta o macina si o face sa fie demoralizata pe linga dureri.
NOI TREBUIE SA O AJUTAM SA REZISTE INCA 2 Luni pina la Trailul din Belgia-care e f bun, o poate salva si EA IS DORESTE ASTA-ne-a spus la mai multe persoane asta si am vb cu ea saptamina trecuta,azi u am reusit si mi-a promis ca Rezista, haideti sa o incurajam.
Fetele din Arad care o viziteaza ii pot spuen zilnic lucrul acesta si sper ca dc ii revine moralul si ajunge la Timisoare, castiga aceast pas important-Ea a luptat mult pina acuma si e pacat sa renunte cand mai e atat de putin.
Multumesc mult pt suport!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah, pai clinica privata este o solutie si mai buna ca aerul conditionat. Exista asa ceva in zona ei ? Este posibil sa se interneze si sa o viziteze familia regulat ? Ar fi ideal daca exista aceasta solutie.

Nici nu stiu cum sa pun asta in cuvinte - pentru boala asta nu merita sa suferi, suferinta nu vindeca si degradeaza si mai tare calitatea vietii. Dupa mine, trebuie facut orice sa i se mareasca confortul de trai, in conditiile date. Suntem toate alaturi de ea dar ajutorul nostru concret este financiar - daca aerul conditionat e un impediment atunci sa ne concentram pe asta, daca ii trebuie calmante sau perfuzii atunci sa strangem bani pentru asta, daca clinica particulara i-ar imbunatati calitatea vietii, atunci clinica sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu stiam ca Moni are Ac, poate ma insel.

Clinica de care zicea Denisa este in Timisoara, Ingrid incearca sa ia legatura cu dr. care se ocupa pt a vedea daca sunt locuri. Dar nu cred ca vrea Moni sa plece de acasa, eu pe undeva o inteleg (nu dati cu rosii), dar nu stiu care dintre voi ati pleca de langa cei dragi.
Denisa trialul din Belgia nu incepe la sfarsitul anului?

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Buna seara!

Sper sa nu spun aiurea dar parca pe subiectele ei,Moni zicea ca are ac pe hol...repet,sper sa fii retinut bine.

Ar fi bine sa poata rezolva Ingrid la Oncohelp,sunt f sufletisti.Cu relatii se poate cred si oricum acolo nu se prea ramine peste weekend si da,sunt f aglomerati insa anul trecut lucrau la extindere,poate se va gasi un pat si pt ea.

Gio ,ar fi bine sa fie asistata zilnic,analize zilnice,perfuzii cu de toate,etc.
Activeaza-ti pm-ul,te rog:)

Doamne,sper sa reziste cumva,trebuie !


Mergi la inceput