Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, ti-a spus pediatra ce ii poti da puiului in caz ca face temperatura de la vaccin?
Maine avem si noi programare si am inima cat un purice de frica pfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor m#259; cuprinde disperarea, bb mic a facut acum febra, 38,1, il astept un pic ca abia a papat si ii dau paracetamol, asta mi-a recomandat doctorita. Aici se cheam#259; Pedicetamol si e paracetamol de 100 mg si se da 0,15 mg/kg corp.
Bb dupa vaccinuri e somnoros tare, abia a supt si a picat lat, a uitat si de burta si de tot, a, si respira mai repede.
Va tin la curent.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Anitta draga mea iti dau zen ca stiu cum e...cand am trecut eu prin perioada asta ai ca fost lanaga mine si mi-ai facut bine.E doar o perioada a Iulicai dar apoi ai sa vezi ..eu nu zic ca nu mai stai cu tztz in gura dar te mai lasa...un pic de rabdare sa mai ai.Si acu sunt zile in care T numai cu tztz in gura sta dar sunt zile in care doarme de la 11 la 6 dupa amiaza bine se trezeste sa pape dar prin somn si de schimbat tot prin somn cand pun mana pe pampers si vad ca e plin ..nu se trezeste.dar sunt zile in care nu doarme deloc:)))azi de ex a dormit de la 2 la 6 si de la 3 am bagat si eu somn langa el:)) tare bine a mai fost si apoi la 9 fara un sfert somnu se seara.S-a linistit dar fara voi sincer nu as fi facut fatza.Nu mi-am imaginat ca o sa fie asa de greu..acu cand vad ca se alinta si cand il pup isi da obrazul lui pe langa obrazul meu si rade ...si cand suje pune mana si pe cealalta titica si se uita la mine si rade..sau adoarme isi ridica capul si-o pune pe tzitzi perna sub cap si cu mana cealalta la tztza 2:)) mor de drag dar v-am zis ca fara sms-urile Anitei ,fara ajutorul lui Elishor ca na de vaicarim amandoua una la alta si fara voi celelalte sincer sigur faceam depresie..eu nu am avut ajutorul nimanui si sotului nu prea ii aveam ce sa ii cer ca saracu are si el servici..ufff bine ca e mai bine acuma.
Virgi a plans T la botez:))) la inceput i-am dat oleaca de tzitzi sa se linisteasca,inca nu venise popa ,a umplut pampersul de kk l-am schimbat de pampers.apoi a luat somn pana la dezbracarea de bagat in cristelnita...cand mi l-a scos nu a mai incetat cu plansul isteric pana cand nu l-am luat eu in brate..cam 15 min a plans isteric.Iti dai seama ca mi se rupea sufletu in mine,..,chiar m-am dus intr-un colt ca incepusera sa imi dea lacrimile si vroiam sa dau bine la poze:))))))dar trecut.La petrecre a fost cumnintel..a mai plans oleaca ca ii era somn..apoi a luat somn...
Pun acuma poze pe picasa.
O seara buna va doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Am gasit pampersii de piscina si arata cam asa
http://www.mamiko.ro/produs/1502-Scutece-inot-Huggies-Little-Swimmers-Small-
Cica se gasesc prin Real sau Carefour

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

eleno..am uitat sa iti zic...la mine dupa vaccin a facut febra 38.3 la 38 ardea nu alta..cu toate ca i-am pus supozitor cand am ajuns acasa dim adik la 9 juma dim si el febra mi-a facut-o la 5 la amiaza,a fost nervos urla intr0una dar urlet de durere de jale...mi-a adormit greu tare la 12 noaptea.E bine ca face febra ca organismul a depistat si are anticorpi dar ce sperietura am tras de l-am sunat pe al meu si am inceput sa plang ca se uita cu niste ochi la mine Tudor asa blajini nu avea nici o forta nik ufff bine ca a trecut.Am sunat si dr si am intrebat-o daca sa ii bag al doilea supozitor si i-am mai pus si al 2 lea.Sa nu ii faci baie...sa ii pui compresa rece la picior si sa nu cumva sa il apuce durerea la noapte..ca e jaleeee.Doamne ajuta sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Sarna Onutza de raspuns, vad ca e mai prezent dupa paracetamol. Cat timp a facut Tudorica febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Onutzo, foarte dragute pozele de la botez.. si tu o frumoasa Mai tii regim ca tare mult ai slabit??
Degeaba zici dar Tudorica e bucatica rupta din tine .. o semana cu tac-su dar doar la freza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva bafta maine cu vaccinul, sa nu te sperii ca noi ca o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor am pus poze pe picassa de la botez. Le am pus pe toate pe care le aveam ca nu am avut timp sa selectez, va spun ca unele sunt in dublura sau asemanatoare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Fetelor, dar ati scris nu gluma... Am ramas in urma, cu tot cu cititul meu la alaptat.

Offf...si la mine pleaca mama sambata (ma ajuta enorm) iar sotul e deja la munca in Ro, vine doar in week-enduri. Raman singura cuc. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi in zilele in care puiul e colicit.
Roxana, ai dreptate...bunicii astia (mama in speta) au o rabdare infinita! Si mama il calmeaza f bine pe Luca.

Pana la urma, care-i contul ala de pe facebook? Am vazut ca a mai intrebat cineva.

Eva, In legatura cu pampersii de apa. Vad ca esti din Buc. In centru, intre Unirii si Universitate e un DM. Incearca acolo. Am vazut asa ceva in DM in Germania, de-aia ma gandescca e si in ala din Ro.

Mergi la inceput