Hai Ned Dana!Bv Gabi Kimmy Aruba Tamys!(53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Kimmy si eu am aceeasi problema. Vai mai poti, cat mai ai??? si preferata mea vai ce te-ai ingrasat!!!!!!!

Nu numai pot dar mai am 5 saptamani si nu am ce face. Picioarele sunt din ce in ce mai umflate la fel si mainile iar vezica mea parca s-a micsorat. Ma trezesc la 5 in fiecare dimineata si nu mai am somn iar in cursul zilei dorm cam de 2-3 ori.

33+

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Aruba felicitari pentru bebe Ana!

38+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza...vreau sa nasc!!!!
Am vrut Leu si acum o sa-mi iasa pe nas,cred...ca astia fac cum vor ei.


Kimmy,la mine nimic nou sub soare.Mi-am fugarirt si sotul aseara si tot degeaba...iese cind vrea el.Si sa mai crezi ca al doilea iasa mai repede,bla,bla.

Azi merg la cumparaturi ca nu mai am stare.Noroc ca aici nu comenteaza nimeni,dar tot surprind priviri de consolare...gen,vai saraca de n-o naste pe aici.

Gabi,te las pe tine,ca la mine mai e pina vineri un pic de timp si apoi cer si eu inducere,ca nu mai am nervi sa astept.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



39+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Haha ce tare cu fugaritul sotului .Acuma stau cumintica,dar daca apuc 39 de saptamani,cred ca la fel fac si eu,numai sa am cu cine ca al meu e fricooooos!Cred ca si eu m-am virginizat la loc,nici nu mai stiu cum se face sex .

_

Mamica mandra 37+Emma Iulia
AMR 11 ZILE

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, fetele. Felicitari,Aruba.Hai, Dana, Gabi.. Ioana, este ok. A iesit Ioana de la terapie si este la rezerva. Urmeaza azi sa mearga sa vada fetita.Eu sunt capie.Acum, Nectarel primeste piept la fiecare masa.Nu stiu ce face el acolo si ce trage pentru ca pe urma cand il dau jos din brate urla pana mai primeste 40 ml lapte muls de la mine.Eu nu mai pot cu mulsul asta, ca abia mai scot si el nu se satura.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dragutelor. Eu am avut prima noapte cu adevart infioratoare, am adormit abia pe la 4 dimineata dupa ce am pierdut nr. iesirilor la toaleta. In plus am transpirat cumplit desi nu era nici pe departe asa cald ca in alte zile.

Dana te inteleg ca nu mai ai rabdare avand in vedere ca tu ai si vreo trei saptamani in avans cu bebe la purtator.

IIuli si Pusi nu au mai intrat de mult, oare s-au copt piersicutele lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Felicitari Aruba, Tamy, Balanta, Ioana si Mititica !
Sa va traiasca piersicutele si sa va bucurati de ele!

Hai Dana, Gabriela!


Eu de 2 zile ma lupt cu hemoroizii. Of, chiar acum mi-au aparaut la 38 sapt. Am inceput sa caut pe la capitolele mai vechi cand va plangeati si voi. Momentan dusuri reci si Hepathrombin. Tare as vrea sa scap de ei ca dor groaznic!

Azi am fost prin magazine si am intrat in febra cumparaturilor. Am scos din saci si hainutele de la Bianca, urmeaza sa le spal si sa calc.

Fetele de azi sunt reduceri la Carrefour la produsele Tex 50%, eu am luat pt 6-9-12 luni si pt Bianca cu costumas pt 3 ani.

Azi am controlul de 38 sapt, sunt curioasa cat a crescut Clara de la ultimul control de 34 sapt cand avea 2200g.



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">37+ cu
AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Bravo Aruba, Tamys, Ioana, Mititica!

Piersicute sanatoase si mancaciose sa aveti!!


Hai Dana, Gabi, Bea!!!


Michelle, bafta la control, astept noutati. Cu hemoroizii ma lupt si eu, scapam de ei dupa nastere Eu folosesc Fitoroid, are efect doar daca insist, probabil hepathrombinul e mai eficient.

Eu astazi am 35 sapt, dar nu stiu cat mai rezist. Sunt ca un hipopotam, ma misc din ce in ce mai greu.

O zi frumoasa!



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

M-am intors de la cumparaturi si ma bag la somn,cred...sunt rupta de oboseala daca ma culcai pe la 2.

Maria,nu-ti pui si tu semnatura cu saptamanile...ca ma gandesc mereu cit mai ai.


Kimmy,asa am stat si eu sa nu nasc saptamana trecuta si uite-ma acum,ma rog de el sa iasa.
Eu recunosc ca nu am facut pauza cu sexul,ca nici nu mi-a fost frica de ceva...si in plus m-a ajutat la moral,ca altfel o luam razna atata vreme.


Ada,de ce a fost Ioana la terapie intensiva?Cum a nascut?
Nectarel e papacios ca are de recuperat...ma gandesc ca e greu tare pentru tine.Oricum respect ca ai reusit pina acum.

Miha,incepi si tu sa intri pße ultima suta...cred ca iti place si tie sa preatesti din nou hainutele.
Cu hemoroizii,eu stiu doar de prezervativ cu gheata sau Hemorzon.



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



39+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

buna fetelor
am venit de la spital
sambata la 10.20 a venit pe lume denis gabriel natural
2.8 kg. 49 cm apgar 9
am nascut relativ usor va pove dupa ce despachetez va pup

Mergi la inceput