Hai Ned Dana!Bv Gabi Kimmy Aruba Tamys!(53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Porumbita , noi am depus dosarul pt alocatie , acum astept sa termin cele 126 de zile ca sa depunem pentru indemnizatie .
Bani pentru trusou nu se mai dau

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Multumesc Fetelor pentru raspunsurile cu laptele praf.

Mai am o problema. Bebe nu prea face kk. Mai exact ieri si alarteieri noapte i-am pus juma de supozitor ca sa-l ajut, ca se screme, se chinuie si nu face. Voi ati avut problema asta? Cum ati rezolvat? Ca nu pot sa-i pun zilnic supozitor. :((


Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana


Eu stiu ca bebe e constipat daca nu face cel putin 2 zile ! Tu il alaptezi, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:


Felicitari Aruba !
Bine ai venit bebe Ana Grace !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Felicitari Aruba !
Bine ai venit bebe Ana Grace !




rocsi adica nu e la nivelul burtii cum e al nostru e mai in afara cu vreo 1 sau 2 cm dar eu stiu ca asa a fost si la primul si s a retras in timp.nu tin minte sa il fi legat cu ceva.credeam ca asa e normal

laura mi a zis sa ii dau calciu lactic sau ceva ca sirop cate 10 zile in fiecare luna.

carmen ce lp ii dai?si al meu face tot asa.atata se screme si se gheia o pauzaste si nu poate sa faca.in schimb se partzaie toata ziua.dar dimineata dupa o serie de ghemuire si plans si stres umple pampi.spune mi cum e copilul de la lp ?are un program mai stabil sau papa tot asa cum are chef ca al meu?noaptea doarme?
eu cred ca voi avea o noapte super din nou...ca de la 4 doarme intruna .i am dat de 2 ori tzitzi mai mult in somn decat treaz si a dormit linistit mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:



FELICITARI ARUBA!!!! BINE AI VENIT ANA GRACE !!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Multumesc fetelor pentru gandurile bune si incurajari. Sunt convinsa ca asta e de abia inceputul, dar mi-e ciuda ca s-a intamplat din cauza noastra.
Culmea e ca, singura pot sa cobor/urc fara probl. cateva scari cu carutul, il tin cu ambele maini, ma rog deocamdata e destul de usor pt mine, cand o mai creste vom vedea. Dar acum eram cu sotul, stiti vorba aia cand sunt 2 nase...
Multumesc Doamne ca ai avut grija de el si nu a patit nimic!

Felicitari Aruba! Asteptam detalii si poze cu frumoasa ta printesa Ana Grace, sa creasca mare, sanatoasa si fericita!

Carmen, Eric face kk de multe ori pe zi, practic dupa fiecare supt, e ceva normal la bb-ii alaptati exclusiv. Dar cateodata are si el colici, se screme si il doare burtica. Probioticul i-l dau ca, cica il ajuta sa dezvolte flora intestinala, proces mai incet la bb-ii scosi prin cezariana decat cei iesiti natural (asa mi s-a spus la farmacia homeopata de unde am luat). Unul din efecte e ca accentueaza si tranzitul, lucru pe care l-am cam observat imediat, nu ca ar fi avut neaparat nevoie...

Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Eu ii dau san pana ii golesc si completare cu lp in functie de cum se satura, de obicei 60 ml. E posibil ca de la lp sa fie constipat...

Ali, cu mici exceptii cand e in durerile alea mari si numai sanul il linisteste, al meu papa cam la 3 ore. Noptile nu sunt la fel. Oricum pana acum cateva zile incercam sa-l trezesc la 3 ore ( la rec pediatrei). Asta e prima noapte in care a adormit la 22.30 si s-a trezit abia acum cand nu pot sa zic ca e asa infometat. E drept ca inainte de culcare, a tras din san pe la 21.30, n-a vrut lp ca era adormit dupa baie, iar pe la 22.30 l-a cerut. I-am dat vreo 90ml si a dormit pana acum, la 3 si ceva. Da, lp e mai satios...

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

fetelor, ce de bebei

Felicitari Aruba, Tamy, Balanta, Ioana si Mititica
sa va traiasca comorile si sa fie sanatosi si cu mult noroc


Dana si Gabi voi urmati, clar
Bag niste agitate pt incurajare




noi suntem bine, doar ca pe drumuri toata ziua

pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi!!!!!!!!!
va invit la cafea sau ceai ca nu vi am mai dat de pe vremea cand eram gravida

eu am niste nopti superbe.bebelicu a facut kk azi noapte de 3 ori daca m am tot plans(nu i am dat ieri lp).in rest a dormit binisor cu mici treziri ptr supt.in rest mai nou se trezeste si bebeloiurafi.s a culcat la 12 si s a trezit la 3 si de atunci nu mai vrea nici cum sa doarma.si acum ma rog de el.ne a calarit toata noaptea si pe mine si pe bebe si ne a pupat.cand vedea ca caraie bebele cum era bucuros si ma trezea.hai mami scoalate dai tzatza.hai va sculati?si tot asaaaaoare cand o sa am o noapte plina de somn??????????da da stiu nu trebuie sa imi ziceti.peste cel putin un an ca sa nu zic vreo 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!

Aruba felicitari!Iti doresc recuperare usoara si bebe Ana sa fie sanatoasa si papacioasa!

Of fetelor eu nu mai stiu cum sa scap de durerea de gat,parac dureaza de o vesnicie si nu se pare ca s-ar fi ameliorat.Adica nu e chiar foarte grav,nu am facut febra,si ma doare mai mult noaptea si dimineata.Chiar nu as vrea sa ma apuce nasterea cu infectie in gat

Intrebare ,daca bebe e tare sughitacios in burtica,asa o sa fie si dupa ce se naste?Ca Emma sughite foarte des!Acuma iar e in perioada de repaos,de obicei dureaza cam 3 zile,deja astept cu nerabdare cateva tumbe sa ma relaxez

Felur imi pare rau de patanie .Ma bucur ca e bine Eric.Si Timi a luat trante peste trante.O data s-a rostogolit din pat chiar de langa sotul,de imi venea sa-l sugrum.Astea sunt cele mai stresante,cand esti langa ei,si esti neputincios...

Dana,inca nimic?
Gabi,nici la tine?

Eu iar m-am saturat de toata lumea...Vai da mai puteti?vai da mai aveti mult?
Plus ieri doua destepte da sigur e baiat!100%
Stiu ca nu trebuie sa le bag in seama...

Va pup,ma duc cu Timi la gradi.

_

Mamica mandra 37+Emma Iulia
AMR 11 ZILE

Povestea noastra

Mergi la inceput