Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Off..noi nu avem reactie la vaccinul BCG si pe cand ma gandeam sa ma duc sa-i fac testele si eventual sa-l revaccinez a aparut asta:

http://observator.a1.ro/social/Vaccin-periculos-pentru-bebelusi_65246.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

hop si noi..

eu am fost azi la birou, desi ma intorc oficial de vineri azi au fost niste intalniri destul de importante pe care nu le-am putut rata. Sunt nitel zombie, dupa 5 ore dormite asta noapte... si ma gandesc cu groaza ca de sapt viitoare asta o sa fie programul oficial

la multi ani Tudor, Alara si Iris! de fapt, la multi ani tuturor bulgarasilor, in fiecare zi e ziua cuiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Alara, Tudor si Iris!!!

Azi am incercat iar supica si pireutz de morcov cu o feliutza de tzelina! Esec total! Se stramba tare tare si nu vrea...Ce ma fac io fetelor dc o sa tot incerc si nu va vrea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Nici Antonia nu este incantata de legume...v-am mai povestit, insa se pare ca am gasit un remediu...
Ii dau la ora 13 cateva varfuri de lingurita...si restul papa pe la ora 18, cand mai in joaca, mai de buna voie papa legumele...

Nici de mar piure nu e foarte incantata...dar mergem inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Buna dimineata!

O pt fete!

Noi suntem bine, inca la tara, temperaturi super!
La cat mananc aici am sanii beton tot timpul, mai ales ca si domnisoara are 2 mese mese pe zi...fructe pe care le mananca (50-80 g) mai greu, insa fara jucarii sau distractie. Preferate ii sunt legumele cred si pt ca nu sunt chiar atat de puternice la gust. Sunt tare incatatata ca am si eu un copil care DESCHIDE GURA!
Tare as vrea sa fiu si eu la intalnire insa se pare ca mai stam pe aici cel putin o saptamana...e tareeeeee bine! Ai mei merg la Buzau la 2 zile la marfa si imi aduc orice doresc...aici in curte au un magazin si chiar nu imi lipseste nimic! Mai mai ca imi vine sa ma mut aici....glumesc desigur!
Cu somnicul e altceva, se trezeste doar o data pe noapte la 3-4 insa la 7 cel tarziu 8 e fresh si trebuie sa cobor cu ea(dormim la etaj) casa nu o trezeasca pe sora-sa. Incepe sa imi convina, ca la ora aia tata face cafeaua pt tot familionul si mi-o serveste imediat
Am scapat! Nu mai sunt suzeta maimuticii! Mananca cat ii trebuie si gata...
Acum ma duc sa pregataesc micul dejun ca aerul asta de munte ma face sa mananc ca o purcica (ajunsesem si eu la 52,5 dar si fusesem bolnavioara si acum deja am 1 kg plus...dar imi revin eu..promit!)

LMA bulgarasilor de saptamana asta!

azi tre sa

Editez.....Olga am pierdut linkul pus de tine si nu stiu cum sa mai dau de produsele pt Iulia ca vroiam sa iau si eu una alta inclusiv rochita de la tine...ma ajuti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
La multi ani gemenasilor Matei si Natalia, Azra de yasmin , Andreas de annisia si Alexa de lady!
Eu sunt la cafea , astept sa se trezeasca pitica. Vad ca saptamina asta si-a revenit cu somnul, ca saptamina trecuta nu prea mi-a dormit nici ziua , iar noaptea se trezea o data, si mi-era tare greu, ca asa-i cind te obisnuiesti cu binele. Acum doarme de la 11 de aseara .
Azi mergem si noi la vaccin .
Lali, ce mai faci?
Alice, ti-am trimis ieri un mesaj.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fetelor, a fost super la sedinta foto...desi Tudor era somnoros si marait, s-a chinuit omul ala in fel si chip, s-a tavalit, s-a maimutarit...au iesit niste chestii super, atat cat am putut sa vad eu din ce-mi arata. Voi primi pozele intr-o saptamana, asa ca mai avem un pic de asteptat. Tudor s-a trezit sa manance abia la ora 5!!! Asadar vin vremuri bune!
Alina, supararea este din cauza a ceea ce am vorbit noi? Ai toate motivele, daca e din acea cauza...
Uca, doar 2kg intr-o saptamana? Ai tinut o faza de atac scurta, probabil, pentru ca nu aveai mult de dat jos... Nici nu stiu ce sa zic cu puiutii astia care nu mananca...Mi se rupe sufletul si de ei si de eforturile voastre...Mult succes si mai intrebati si medicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Andreas Fabian si Alexa!
Aerlilian, m-ai prins! Si eu m-am gandit la ce-ai spus tu, ca poate peste ani or sa vrea fetele sa aiba poze cu mine. In plus, poate ca un fotograf profesionist stie sa ascunda mai bine defectele...SPER! Pana acum nu am facut nicio sedinta foto profi, tocmai din motivele pe care le banuiesti, dar cred ca imi iau inima in dinti pana la urma.


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Matei si Natalia
Azra
Andreas Fabian
Alexa
Anca piure de morcov cu dovlecel ai incercat? nu e asa de aromat si poate il vrea....
Denisa felicitari pentru frumusetea mica care vrea sa pape! Poate pe viitor o mai stimuleaza si pe Leyre sa pape mai bine. Spor la .

Avem si noi rezultatele la hemograma si Alex are o usoara anemie. Asa ca am inceput cura de Ferrum Hausmann.

O zi cat mai frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata tuturor si La multi ani puiutzilor nascuti saptamana aceasta sa fie sanatosi si voiosi!!!
Mar_ysa- ma bucur tare mult ca va prieste in "deplasare" de fapt unde-i mai bine ca la mama acasa
Ghiuli-suntem bine,cu ceva musafiri asa cum este firesc vara ptr constantenidar frumos tare...poate reusim intr-o seara sa ne vedem asa mai pe racoare.
Suzieq - intrebai ce ceai dam copiilor.Andrei bea f bine ceaiul anticolici de la Fares,,, dar acum prefera apa, ii dau de la HIPP,pediatra mi-a zis ca apa plata pe care o bem noi nu este recomandata copiilor ptr ca are multe cloruri, floruri cine stie si bea cu paharelul .Am vazut postarea ta cu vaccinul oare la noi ce fel de vaccin s-a folosit romanesc sau de import? o sa ma uit pe iesirea din spital dar nu cred ca au specificat sursa...
Anca_cls-f bine ai facut ca ai luat taurul de coarne... sportul face bine si la minte si la trup. Tine-o tot asa mai ales ca ai motivatia care te asteapta acasa Ai sa fi o mamica vesela si f sexi .Fetele au dreptate , de ce trebuie instiintata tabara adversa???



Mergi la inceput