Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Alara, Tudor si Iris!
Alina, si noi am avut o faza din asta cu treziri foarte dese noaptea, dar vad ca de vreo 3 zile s-a mai calmat. Sper s-o tina.
Georgia, da, de regula, daca refuza masa de fructe/legume o mai incerc o data dupa aprox. 1 ora. De obicei papa bine, dar uneori o refuza si atunci, iar in cazul asta nu mai insist. Ii inlocuiesc masa cu titi, sau, daca nu sunt eu acasa, ii da tati bibe.
Cati, multa sanatate nepotelei, Doamne ajuta sa fie bine!
aerlilian, abia astept sa vad si eu pozele profi! Mi-ai dat o idee, as face si eu asa ceva... Doar ca eu n-as vrea sa apar in poze...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti astazi!
Iaca am intrat si eu dupa o groaza de timp cateva minute.
Alina, e posibil ca Fipilone sa nu aiba neaparata nevoie de titi cat sa te vrea langa el. Matzul mic incepuse sa se trezeasca pe la 7. Daca il iau in pat cu mine si-l strang la piept si sta cu mana pe obrazul lui atunci adoarme din nou pana pe la 10.30. Daca nu fac asta la 7 are chef de joaca si distractie.
Aerlilian, ma uit pe net acum dupa dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Cati o fi urmarile ec-ului sau ei sunt constienti ca sunt baieti si de asta face asa?

Alina daca te ajuta cu ceva Rafi doarme de la 5 luni jumate cu tazta in gura every night dar macar doarme intr-o parte si dorm si eu.
Vai sunt nesi am uitat de oua.Nici nu sunt acasa azi nici maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Multumim mult de urari!!! Mi-a fost dor de voi!De vreo saptamina am net la Eforie, dar nu prea am avut timp sa intru, mi-e mai usor pe fb, unde am pus si poze in dimineata asta.
La multe lunite si lui Tudor si Iris!!
Ileana, abia astept sa vad pozele!
Ma duc sa recuperez din urma si revin mai pe seara.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Neata fetele!

Ce ma fac eu cu Filip? ca de cateva nopti sunt folosita pe post de suzeta..Nu vrea sa adoarma decat cu tzitzi, se trezeste din ora in ora (sau chiar mai des) si vrea tzitzi (doar ca sa o tina in guritza). Am incercat sa nu ii dau dar iese scandal si nu imi permit, k se trezesc si Sara, si Doru...etc.. Nu stiu cum sa il reobisnuiesc sa doarma noaptea fara sa suga, sau sa il reimprietenesc cu suzi.. Astept orice sfat..

In rest suntem ok, Filipone papa bine mancare, ne pregatim si noi sa plecam la munte si la mare.
Revin.


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


ori e de la dinti ori e perioada de crestere!

daca accepta suzeta..ok daca nu incearca apa la bibe

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ghiulten, pupa si tu bucalata din partea noastra! Sa creasca mare si sa o putem curta!
Lexi, nu vrei in poze din acele motive pe care le stiu eu? Alea cu grasa si urata? Bataita iti trebuie! Fa poze cu fetele, o sa le fie drag mai tarziu sa se mandreasca cu tine!
Georgi, cand am bagat ceapa si am vazut ca icneste sa vomite, n-am mai insistat. Dar acum cateva zile cand nu a mancat pt ca nu-i era foame, am incercat mai tarziu si a ras tot! A gustat si n-a mai vrut? Sau n-a vrut din start? Sa nu fie ceva care nu-i place...fie gust, fie miros...sa nu fi schimbat tu cantitatile, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Alara, Tudor, Iris
- de-abia am timp sa va scriu..stau cu toate deschise si cu forumul si cu face bookul si de-abia daca pot scrie ceva..ma tot chinui sa fac si eu curat in casa..si le fac asa..o zi una, zi alta..
- nu stiu fetelor ca sfat sa vad dau eu cu statul la tzitzi...poate poate in timp o sa se dezobisnuiasca bebii...cand nici nu va asteptati...
- va pup fetelor
-Ileana, astept sa vad poze cu Tudorel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

La multe lunite!!!
Sebastian Ioan AndreiIlinca StefaniaIlinca de madyIlinca de noce
Lady superb mesaj.
Carina concediu placut!
Aerlilian buna intrebare la asta nu m-am gandit cum fac cu carnea daca ii dau tot 3 zile apoi o schimb, asteptam mamicile cu experienta sa ne spuna cum au facut.
Am o intrebare dar nu aruncati cu rosii in mine, ma gandeam oare ar fi ok sa ii dau porumb fiert bine blenduit?



Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

Da, eu i-am dat si i-a placut!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Multumesc de sfaturi . Astept sa vad cum se mai comporta si zilele urmatoare si iau o decizie (apropo de intarcat..).


Eu nu v-am mai spus, dar sunt suparata pe gradinita Sarei si nu cred ca o voi mai duce.. O sa fac pauza luna august si din septembrie o duc in alta parte.. Imi pare rau ca abia se obisnuise, dar asta e..

Ileana, felicitari pt ideea de a face sedinta foto. Abia astept sa vad fotografiile!

Azi a fost dr,le-a facut vaccinurile copiilor, au fost cuminti. Sara nu a schitat nimic, Filip doar s-a incruntat putin. Acum i-am culcat si imi savurez cafeaua



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Dragelor si noi ne confruntam cu "crize". David nu mai manaca legume. sub nici o forma, si in nici o combinatie. Mai am sa incerc cu brocoli si i'm done! nu mai am solutie! de insistat cu mancarea nu insist. nu vrea asta e...lapte in loc de masa de legume! am mai auzit teoria ca nu se amesteca lactate cu fructe....da atunci nu inteleg de ce majoritatea schemelor de diversificare a alimentatie include combinatia de fruct cu branzica! in fine...noi mancam asa si nu au fost probleme. am luat de la plafar orez brun bio, pe care vreau sa il fac la abur si apoi sa il amestec cu carnita si iaurt....poate, poate il mananca. ideea e ca nu renunt la legume, o sa incerc sa ii var sub nas diverse combinatii pana se satura si accepta, ca pe taramul asta virgin al gusturilor bebelusilor nu vreau sa pudrez numai cu lapte si miere, trebuie sa invete sa aprecieze si legumele
Noaptea avem minim 2 treziri, care se reolva repede cu suzi...numai ca pana la el in camera ma trezesc si deci somn compromis! la 6 suge, apoi ori doarme pana pe la 9, ori se mai trezeste odata pe la 7.30, iar tzitzi si trezire finala la 9-10. deci frichineala si la noi
De o saptaman sunt si eu cu dieta Dukan...down 2 kg si e tare bine! Mai am un kg si sunt la T0, 57 de kg ca inainte de sarcina....dar la ce energie are D.,sigur o sa dau mai mult. Maine sper sa ajung la Regina Maria sa ii fac hemoleucograma lui D., ca sa vedem cum stam cu sanatatea la 7 luni, trebuia facuta la 6 luni..da deh...mama denaturata ce sunt.
Va invidiez muuuuult pe cele care sunteti in vacante....noi anul asta nu cred ca ajungem nicaieri ca nu poate sotul sa isi ia concediu...pfff...asta e, m-am resemnat cat de cat am citit si am rasss de povestile voastre cu soacrele. eu am super noroc cu a mea, e de treaba si ne ajuta mereu cand avem nevoie sa vina sa stea cu david, asa mai putem sa iesim si noi! e pensionara, deci a lot of free time! de fapt cu ea o sa stea david din decembrie cand o sa incep eu serviciu! deja ma gandesc cu groaza...dar deh! intr-un fel simt nevoia de activitate intelectuala , ca numai in lumea asta a bebelusiei, cateodata parca simt ca ma tampesc!
hai ca acum vad ca am scris un roman! va pupacim muuuuult!

Mergi la inceput