Palatoschizis si formele sale (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:


Craciun fericit tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

CRACIUN FERICIT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Un an plin de impliniri va doresc! http://forum.desprecopii.com/forum/icon_mi_4.gif
Kevin a spus tata, tati, tat#259;, toate in aceeasi zi (IN SOAPTA DEOCAMDATA) Suntem tare bucurosi mai ales ca are numai doua luni de la operatia de palat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Fetele mele, nu am reusit sa mai citesc din urma, va sarut dulce pe toate, am intrat intr-o graba mare sa va mai spun despre noi. Dupa 3 ani si jumatate, David a avut un salt in dezvoltare, in sensul ca a inceput sa vorbeasca, nu corect, pocit, dar a inceput, ceea ce este pt noi un foarte mare salt!
Mergem la 2 sapt la Bucuresti, la logoped, la d-na dr Causneanu Marcela, in policlinica lda la Budimex. Suntem foarte multumiti de dansa, ne place la nebunie.
De la dansa am plecat la d-na dr Rizescu Manuela, la ORL, pentru ca a descoperit ca David are ata la limba si maine mergem la operatie (ne-a spus ca este o operatie usoara, ca plecam in aceeasi zi) ca sa o taie, ca nu poate sa ridice limbuta deloc si ne incurca la vorbit.
In rest, avem si polipi, pe care dansa ne-a spus ca ii putem opera dupa 3 ani de la operatia de palatoplastie (deci pe la 5 ani jumate). Nu ma stresez, pana atunci mai e destul. Plus, o sa ma duc sa ma sfatuiesc si cu d-na dr Bratu.
Fata mea este o raza de soare, o zambareata si o frumoasa si o dulceata de copil. Are acum 1 an si 5 luni si se cocoata peste tot, nu o mai pot controla!!!!!!!!!!!! In schimb suntem bine, incercam sa ne facem timp pentru toate lucrurile. Sunt foarte ocupata, stau numai in fundul lor, pentru ca cea mica a inceput sa copieze tot de la David si nu realizeaza ca este prea mica inca sa faca anumite lucruri...
David e baiat mare, nu mai am treaba cu el (in sensul ca stie ce are voie si ce nu si a inceput sa mai si asculte), merge la gradinita si este incantat de doamna si de tot ce face acolo...
Cam atat! Ma duc la ei. Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Mamici cunoasteti vreuna dintre voi sau ati auzit de un doctor hematolog pediatru in tara care sa fie bun la copii? Nu ma ajuta dr hematologi pt adulti ca am nevoie pt andrei si trebuie sa aiba cunostinte de tratament pt copii de 1 an...astept raspuns daca stiti sau ati auzit de vreunul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

buna,LA MULTI ANI si numai BINE va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Mamici poate va de ajutor la vreuna informatia

http://www.gds.ro/Subiectul%20Zilei/2013-03-19/Americanii+vin+sa+opereze+la+Craiova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anybell spune:

buna seara, din pacate ma alatur si eu voua mamicilor cu palatoschizis. noi suntem micut abia facem pe 12 o luna si nu am fost inca la un control amanuntit miercurea viitoare pe 10 mergem la bucuresti ( sunt din galati)la ORL. noua asa ne-au spus din spital sa mergem la un control ORL la dr Dan Gheorghe de la Budimex si la un examen geneti. voi ati facut copiilor vrun examen genetic? in ce consta asta?
noi mancam cu tetina speciala de la nuk, a fost greu la inceput pentru ca era invatat la lingurita, doarece nu au descoperit de la inceput gaura. din cate am citi aici la voi el are gaura doar la palatul moale, la partea cu gingia si la gurita nu are nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anybell spune:

la ce varsa au operat la voi palatul moale? cat v-a ajuns costul operatiei? s-a operat cineva de curand la timisoara la dr Urtila, aciolo cat ajunge operatia?
as vrea sa se termine totul mai repede.
va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Buna Anybell !Baiatul meu a avut palatul moale despicat asa cum zici tu, palatoschizis posterior. L-am operat cand avea 1 an, acum are 1 an si jumatate. Am fost si noi la Budimex la dr. Gheorghe si la Bratu. Apoi la Urtila, iar in cele din urma la Albean. Iti las numerele mele de telefon 0765438739 sau orange 0758553496 . Ma poti suna oricand. O sa iti fie greu dar o sa treci tu si prin asta. Asa m-au trimis si pe mine la Orl prima data pt ca nu stiau unde trebuie sa merg. Ma poti gasi si pe facebook Carstea Ana Maria. Pupici !

Mergi la inceput