Palatoschizis si formele sale (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anybell spune:

Iti multumesc pentru raspuns si am sa te sun zilele astea. am atatea intrebari sa-ti spun. vad ca ai fost la toti doctorii la care as vrea si eu sa merg. din cate am citi aici la voi pe net ar fi cei mai buni, nu pot sa-mi spun parerea personala ca nu i-am cunoscut personal. Va pupam. V-am vazut pe facebook si kevin e un scump . nimeni nu s-ar fi gandit ca a avut o asa problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Buna Anybell...si eu sunt mamica unui baietel nascut cu o forma mult mai grava numita cheilognatopalatoschizis...adica a avut si buzam gingia, palat dur si moale despicat...are 1 an si o luna si a fost operat o singura data la buza deocamdata la dr albean in brasov...la palatul dur si moale inca nu il opereaza deorece despicatura inca e mare si s-ar desface operatia...si pe mine ma gasesti pe facebook ramona Olah si putem vorbi oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ewy spune:

Anybell daca pot ajuta o fac si eu cu placere. Sunt si eu mamica unui baietel nascut cu palatoschizis. Noi dupa ce am epuizat medicii din Cluj, Timisoata (dr. Urtila), Bucuresti am facut operatia in Ungaria. Iti raspund cu placere la orice intrebare, stiu cat e de greu la inceput de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nina_ada spune:

Buna,sunt din Galati si am un baietel acum in varsta de 5 ani si jumatate nascut cu palatoschizis( palatul moale si dur afectate, fara gingie sau buza), care in prezent este operat- cred ca e rez pb complet - cel putin din punct de vedre chirurgical, avem in continuare de lucru cu logopedul. Daca vrei putem vb pe net, pe tel sau chiar ne putem intalni sa vezi cum e acum Andrei. Pe mine m-a ajutat mult sa vb cu cineva care a trecut prin aceleasi pb.
Adresa mea de mess nina_adascalitei@yahoo.com, tel 0740246507, stau in Micro 19 la capatul troleului.
Toate cele bune si capul sus ca toate se pot rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anybell spune:

buna, am fost si noi ieri la bucurest la Marie Curie la un control ORL, deoarece asa ne spusese de cand s-a nascut sa-i fac un control ORL; acolo mi-a spus ca nu tine de dansul (ce m-a sfatuit a fost sa nu-i dau niciodata apa de mare sau ser fiziologic in nas; nu stiu exact de ce, voua v-a spus asa ceva?) si astfel am ajuns la doctorita Bratu. ne-a tinut maxim 15 min. ne-a spus ca trebuie operat pt palatul dmoale (omulet asa cum ii spune ea) la 7 luni si pt palatul dur la 2 ani. Speram sa fie doar palatul moale dar nu a fost asa, si pe voi tot asa tarziu v-a facut palatul dur? nu se poate mai devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anybell spune:

Am vb si cu cipcirel, am vazut si la voi ca ati mai fost si la dr. Albean vrem sa ajungem si noi la dansul pana in 1 iunie, pentru un control sa mai auzim si o alta parere.
Ewy ce anume te-a determinat sa faci operatia in Ungaria? Ce ai avut mai exact si cate operatii ai avut nevoie? cat avea copilul si cat te-a costat operatia in Ungaria? Ai fost multumita de rezultat?
Eu sunt pe facebook ani prodan

Mergi la inceput