Palatoschizis si formele sale (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Multumesc, Iuliana! Suntem foarte bine, are energie, nu a facut febra, rade, scoate sunete. Vineri mergem la control.('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Am fost la control si suntem OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

BUNA ZIUA
Stie cineva daca vin suedezii luna aceasta ,sa programat cineva ptr operatie ?multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nina_ada spune:

Salutare
N-am mai intrat de mult pe aici, dar sa stiti ca am urmarit de la distanta.
Noi am fost in vara la budimex si am facut si operatia la palatul dur
Totul a decurs bine, Andrei s-a refacut destul de repede si bine, a fost mult mai usor in sensul ca are o varsta si intelege ce i se cere si care sunt regulile ce trebuiesc respectate, el fiid si un baiat cuminte si ascultator.
Am fost la control, d-na dr a spus ca e f bine, s-a rez totul.
Acum avem de luptat cu logopedia si e fff greu si nu se vede nici o schimbare.

Cu suedezii, nu stiu ce sa spun daca vin sau nu, dar cand vin e ffff aglomerat si nici nu esti sigur daca te rez atunci sau mai tarziu.
Ia legatura cu d-na dr. sau da tel la spital si cere chirurgie 2 si te lamuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

BUNA DIMINEATA ,
Maine
o sunam pe d_na doctor si vedem cand ne programeaza
multumesc oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Ma bucur, Nina, sa vad ca inca un copil este bine! Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Salutare!
Nina Ada cat are baietelul tau?A mea face 3 ani in dec....si vreau sa stiu la cat i-a facut palatul dur la al tau d-na dr Bratu.tre sa mergem si noi in toamna asta....dar cred k la anu o opereaza sigur....nu cred k acum:(mi-e groaza de operatia asta....dar o sa trecem noi si peste asta...

In leg cu suedezii am inteles de la Cori k vin intre 20 si 25 luna asta...parca asa zicea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

buna ziua mamici ....nu am mai intrat de mult .....ma bucur ca sunteti multumite si copilasii sunt bine .....CORINA te pup si te astept cu vesti ....AZI A PLECAT LA SPITAL PENTRU OPERATIE ...sa inteleg ca au venit suedezii....stie cineva ceva sigur?.....noi nu am mai dat telefon ...a zis sa asteptam ca ne suna cand vin special pentru op de faringoplastie .........intre timp am fost si am cautat un logoped care sa ne ajute .....am gasit ,am programat-o si am fost la evaluare ....ce credeti ca mi-a spus ....ca nu are nevoie de logopedie si sa faca ore de dictie ..........eu nu mai inteleg nimic ....unde se fac si cu cine???.....am plecat fara sa mai cer explicatii fiindca era foarte racit (gripat)si mi-era frica sa nu ia CRIS raceala de la logoped ...binenteles ca de ce mi-a fost frica n-am scapat ca dupa 2 saptamini de tuse ,muci temperatura ,dureri de cap si urechi ca alergase la ora de sport afara si a trebuit sa o bag pe antibiotic ca nu am avut ce face ....ne-am pricopsit si cu gripa asta pe care am facut-o toti la rand ,fiindca acum sunt eu ....sper sa scape taicasu .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

acum raspund pentru mamicile care au intrebat de op palatului dur ....si sper ca acum sunt inteleasa de ce a trebuit sa fie micuta mea operata asa tarziu ...din experienta pe care am avut-o operatia poate fi facuta si la 6 anisori la noi a fost una singura (palat moale si dur )cu care credeam ca sa terminat ....doamne fereste nu doresc nimanui sa dureze asa mult fiindca noi parinti vrem sa fie bine pentru copil si sa scapam repede ...dar ce bine ar fii daca ar conta numai de noi .....am vazut un documentar unde un baiat de 24 ani a fost operat intr-o singura operatie la buza si ambele palate ,iar dupa vindecare vorbea foarte bine ceea ca nu se inampla inainte de operatie ....era f suparat ca nu era inteles ce cei cu care vb iar dupa op era foarte bucuros ca putea sa mearga singur la cumparaturi sa ceara si sa fie inteles ......deci ....sunt medici care stiu ceea ce fac ....si unii fac chiar minuni ...ceva ce nu ai crezut vreodata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Iuliana dar cum a suportat fetrita ta op la 6 ani? intreb pt ca era marisoara la varsta asta si era constienta de ceea ce i s-a intamplat si ce simtea. Majoritatea sunt operatia mult mai mici cand nu stiu sa explice ce simt si nici amintiri nu au. Chiar as fi curiaoasa cum a trecut prin op asta si cat de dureroasa a fost, cat de greu manca imediat dupa op si cum a fost recuperarea

Mergi la inceput