Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 11

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Eu nu cred ca reusesc sa ajung la kiabi si moor de ciuda...dar sunt toata saptamana asta singura cu copiii ca sotul e la un concurs de pescuit

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

buna ziua, fetele!
am citit si eu din urma pe fuga
chito sper ca sunteti bine acum
JD, Cristina
Irina, foarte tare Andrei
Amy, Elena nu se mai trezeste noaptea de pe la 2 luni: la inceput dormea de la 22 la 4-5-6, acum a ajuns sa doarma de la 21-21:30 - la 7
magda - eu ma gandesc la al doilea, dar la noi pe natural mai greu asa ca mai degraba inca un fiv; deci nu e exclus sa fie 2; dar deocamdata mai stam

azi ma duc sa-mi depun dosarul de cic; sper sa scap repede; cand am fost iau lista cu actele necesare nu era nimeni
noi vrem sa mergem la munte si inca ma gandesc daca sa cumpar un patut pliant sau nu; cele care ati plecat cu bebeii de acasa, unde i-ati culcat?

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Am facut si eu un efort si am fost cu fata dupa mine in wrap la kiabi, mai mult pt comforter, imi pun speranta in el ca inlocuieste degetelul, bine-ar fi! Am lut 2 la fel, cu tigrisor. Si o fusta pt mine care era cu elastic, nu necesita proba. As fi luat eu mai multe, dar nu puteam sa probez... Desi mare lucru n-a mai ramas. Ma oftic, stau (aproape) toata ziua cu nasu-n internet si abia acum aflu de reduceri....

Cred ca spal la chiuveta tigrisorul, ca nu mai am rabdare sa vad daca il accepta...

Mada, nu mi-a venit menstruatia.. La andrei a venit la 8 luni, nu m-ar deranja sa fie la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Salut!
Mada nici mie nu mi-a venit cm.
Fetelor puteti sa-mi recomandati ceva site-uri cu jucarii ptr bebelusi, as vrea sa ii comand Giuliei , ca nu prea ajung prin magazine, sunt fan Imaginarium, dar nu imi permite bugetul....
Supermami da si noi am decis sa asteptam pentaximul de la stat si amanam vaccinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Mada, la mine a revenit menstruatia.. insa eu nu alaptez. la 2 luni de la nastere a revenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

ronina mersi
mada mie mi-a venit un soi de menstruatie la 11 sapt de la nastere, desi eu mulg lapte si dau la bebe aproape cat are el nevoie. Si de atunci pauza, am vreo 16-17 saptamani acum de la nastere si inca n-a venit. Eu si inainte o aveam neregulata, si am inceput sa am simptome ca vine a doua oara deja.

Nu mai stiu cine intreba, eu ma gandesc serios sa spun pas la al doilea desi inainte as fi vrut vreo doi. Vedem peste un an-doi poate imi schimb parerea. Va admir mult pe cele cu mai multi copilasi, cum va descurcati cu toate

Mami de Adrian, 31.03.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Danang... Siteuri sunt multe, eu am luat din mai multe parti... Poate sunt fete care au mai multa experienta cu cumparaturile online.

Am uitat sa spun ca Sovi se distreaza, a fost la o petrecere in chiloti ...copiii erau in chiloti , am vazut poze pe fb la o cunostinta comuna, si asa a denumit albumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaang

Salut!
Mada nici mie nu mi-a venit cm.
Fetelor puteti sa-mi recomandati ceva site-uri cu jucarii ptr bebelusi, as vrea sa ii comand Giuliei , ca nu prea ajung prin magazine, sunt fan Imaginarium, dar nu imi permite bugetul....
Supermami da si noi am decis sa asteptam pentaximul de la stat si amanam vaccinul.




Daca cumperi mai multe... sau de suma mai mare...http://mytoys.de/ transportul e 16 euro indiferent de cantitate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Fetele am o intrebare: e normal sa miroase din urechi la bebe? Aseara am dat din greseala cu nasul pe langa urechea lui si am simtit un miros urat . Ce pot face sa nu mai miroase asa? In fiecare seara la baita il spal si prin urechiuse

pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

sa nu uiti sa il speli dupa urechi! si sa-l stergi. urechile imediat miros!

Mergi la inceput