Strugurasi de Sept-Oct 2011 *63*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Dbunny, Alex2011, multam ptr urari

Michella, la multi ani si tie sa ne fie de bine ziua de azi

Fetelor, vin si eu la munte. Dar 99% o sa fiu doar eu si baietii, sau doar cu Dimitris, depinde daca mai vine cineva cu copilasi mai mari sa nu se plictiseasca Iannis cu bebelusii Nana, vii si cu Indra?
In principiu ptr mine e ok orice w/e din august.

Va pup si va doresc noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Am reusit si eu s aintru in sfarsit

La Multi Ani fericiti cu multe bucurii si multa sanatate, Kora, Michella



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Multumesc frumos, Racheel
Pupam fetele frumoase


Citat:
citat din mesajul lui racheel

Am reusit si eu s aintru in sfarsit

La Multi Ani fericiti cu multe bucurii si multa sanatate, Kora, Michella




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex2011

Intrebare ptr Alayna: la obtinerea pasaportului ptr bebe, a trebuit sa prezinti acreditarea de la oficiul de migratie german, tradusa in lb romana?

Pe mine ma omoara ambasada de aici


Alex de ce vrei sa-i faci pasaportul in Lituania? Noi ne-am facut doar titlu de calatorie la consulat si apoi in tara am facut certificatul de nastere roman si pasaportul. Noi am considerat mai simplu asa.

Titluri de calatorie pentru copii nascuti in strainatate:
Copiii nascuti în strainatate, care au cel putin un parinte cetatean roman, sunt cetateni romani.

Pentru a se deplasa in Romania, misiunile diplomatice #351;i oficiile consulare elibereaza, la cererea parintilor, un titlu de calatorie; in acest sens se vor prezenta la sediul ambasadei/consulatului ambii parinti (daca ambii sunt trecuti în actul/certificatul de nastere al copilului), cu urmatoarele documente:

a) pasapoartele / cartile de identitate romanesti ale parintilor;

b) certificatul de nastere al copilului, eliberat de autoritatile straine si in care sunt inscrisi parintii.- cu apostila de la Haga

ATENTIE! Documentul eliberat in conditiile de mai sus este valabil numai pentru o calatorie in Romania. In vederea reintoarcerii in strainatate, va trebui transcrisa nasterea copilului in Romania si obtinerea unui certificat de nastere romanesc, pe baza caruia va fi eliberat pasaportul cu care va putea iesi din tara.

Mami fericita de bebe Max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor!
Michella - La multi ani! Sa fii fericita si inconjurata de zambetele copiilor tai minunati! Te.ai gandit daca veniti si voi la munte?

Kora - eu pot sa vin si cu Indra si fara. Ma gandisem sa o iau daca vine si Camady cu Razvan. Sau daca vrei tu sa il iei si pe Iannis o iau. Daca nu, pot veni si fara ea.
Eu pot veni we 11,12 sau 24,25. Cum facem supunem la vot? :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI !!!!!! Kora , Michella.....multe bucurii si fericire. Sper ca v-ati petrecut ziua de nastere asa cum v-ati dorit.


Lali acum 2 zile am uitat sa te si pe tine......luv u.


Bunny , ma bucur sa aud ca sotul tau e mai bine. Doamne , prin cate probleme trebuie sa treceti si voi..:(
Operatia lui Razvan este vindecata doar 70%, abia peste 6 luni se considera vindecata 100%. Insa, pe noi ne mai asteapta inca o operatie la inceputul lunii septembrie.

Ieri ne-au plesnit, in sfarsit, cei doi dinti de sus, dar asta nu inseamna ca nazdravanul meu s-a linistit peste noapte.....M-a terminat cu somnul, nu stiu cat o sa mai fac fata nedormitului...


Nanna , din pacate noi anul acesta nu ne permitem o excursie la munte....poate ne intalnim la anul si noi cu toata lumea....Deocamdata trebuie sa punem deoparte toti banutii pentru Razvan.Noi, oricum, va uram de pe acum petrecere frumoasa .....

Nu mai stiu cum sa=l fac pe copilul asta sa manance legumele....Mi se pare ca e prea putin sa manance doar lapte si un bol de piure de fructe, la varsta lui........

Michella ...imi era dor de tine.

Zubi....mi-a traznit un gand prin minte....Prin Bucuresti cand veniti si voi? Incepe de maine Ramadanul, nu veniti in nici o zi pe aici? Sau poate de Eid,daca se face iar ca anul trecut pe stadionul Dinamo?

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Eva are rubeola, pojarel. Tot asa i-au aparut ieri cateva pete rosii pe nasuc, obrajiori si urechiuse.Azi e mult mai mult.Toata boala asta e asociata si cu iesirea dintisorilor de sus astfel ca nu mai mananca decat lapte.cand ma vede cu lingurita deja intoarce capul. Noptile sunt crunte.Geme, scanceste, plange se zvarcoleste toata noaptea.

Nanna si eu mi-as fi dorit sa vin cand poti si tu deoarece avem copiii cei mari de aceeasi varsta dar din pacate week 11 august suntem la mare cu bilet, iar week 24 luam motul de 1 an.

De la Bucuresti nu am vesti prea bune.Teo nu are nici acum diagnostic.Azi i-au zis fratelui ca trebuie sa-i faca transfuzie de sange ca are hemoglobina 7 si nu-i creste deloc.Inca ceva care e strigator la cer.I-au spus fratelui de pe la inceputul sapt. ca asteapta rezultatul la urocultura.Buun. Ieri intreaba cumnata cum a iesit.Dr. fff pasiva zice: stiu ca a iesit rezultatul dar nu m-am uitat pe el. Sa moara cumnata dar a lasat-o in pace ca era ziua de nastere a dr.Seara se duce si intreaba o asistenta cum e urocultura.Se uita si ii zice e negativa..............dar ce sa credeti rezultatul la uro era a lui Andrei.Teodorei au uitat sa-i faca urocultura.Deabia azi i-au facut.E strigator la cer fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh


Ieri ne-au plesnit, in sfarsit, cei doi dinti de sus, dar asta nu inseamna ca nazdravanul meu s-a linistit peste noapte.....M-a terminat cu somnul, nu stiu cat o sa mai fac fata nedormitului...



Imi aduc aminte de la Dani ca incisivii de sus ne-au dat de furca cel mai urat. Vreo 3-4 zile, am promis ca nu mai fac prunci. au iesit deodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Alayna, iti imaginezi ca mi-a gresit certificatul de nastere al Clare, n-am sesizat, si am plecat in Ro sa fac pasaport? De fapt, cnp-ul era gresit, dar la pasapoarte preiau automat data nasterii de acolo. Cu chiu cu vai am plecat din Ro, ca se poate schimba certificatul doar de autoritatea emitenta, respectiv Ambasada. Ptr ca mi-au gresit certificatul, sa-mi faca alt pasaport, ca vreau si eu in vacanta.

Si asama chinui din mai
Iti imaginezi ca stau pe ghimpi. Am inchiriat o casutza la mare, aici, sa nu raman nerelaxata plecam si noi pe 1 si vin si prietenii nostri romani, care au gemeni de 14 luni... Deci bibiceala maxima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

multumesc pentru urari, dragele mele!
azi sunt acasa !!!!!!!!!
pt. munte mie imi e mai bine 11-12 august. camady, imi pare asa de rau ca nu e ok si pentru voi!
eu categoric vin cu amandoi copii. are cineva un link cu pensiunea? as vrea sa ii arat si sotului!
fug la stefan ca ma striga de zor!

Mergi la inceput