Strugurasi de Sept-Oct 2011 *63*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Mama, mama ce preturi au bonele astea.Am colegi de birou cu facultate si n-au salariul asta.De........... suntem bugetari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Intrebare ptr Alayna: la obtinerea pasaportului ptr bebe, a trebuit sa prezinti acreditarea de la oficiul de migratie german, tradusa in lb romana?

Pe mine ma omoara ambasada de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumesc Kora o sa sun sa vad ce imi propun, eu una sper sa gasesc ceva pana in 1200, dar acum pt asta mic ce nu fac, sa gasesc ceva ok.
Daca nu si nu cresa ne mananca, si mi se pare asa de mic.o rezolv eu pana la urma.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare si de la noi!

Ne-am hotarat azi pt o bona. Este o doamna care ne-a placut, are experienta, referinte, pare potrivita. Am gasit-o prin intermediul agentiei Homee, mi s-au parut foarte profi si amabile doamnele de acolo. Ne-am inteles la 1.200 Ron pt 8 ore. Mai trist este ca platin si comisionul agentiei, care ne duce cam la inca un salariu

Am trecut si pe la servici, am hotarat sa ma intorc cu data de 3 septembrie, asa ca voi avea o luna de stat cu bona sa vedem cum ne acomodam.

Fetelor, eu vreau neaparat sa merg la munte, noi mergem oricum, daca ne intalnim si cu cat mai multe dintre voi cu atat mai bine! Eu nu pot we cu 18 ( pt ca am o nunta) si ultimul din august pt ca ma voi intoarce la munca de luni. In rest, cum propuneti, cum ne strangem, haideti sa ne organizam! . Camady, eu chiar vreau f tare sa vii si tu!

Inteleg ca pt we 11-12 am fi eu, Anca si Mariana. Alcineva? Alta varianta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ziua buna tuturor!
n-am disparut de tot dar tot cu multe pe cap la munca! nici in mesajul asta nu stiu ce sa scriu mai repede, deja e haos in capul meu. sincer va spun ca ma simt epuizata! am reusit sa ajungem la mare saptamana trecuta, dupa o alta nebuna saptamana la munca in care nu l-am vazut pe Stefan decat dormind . din pacate am plecat asa pe fuga, n-am mai apucat sa memorez nr. de telefon al lui Lali, tare mult mi-ar fi placut sa ne cunoastem! esenta la noi pentru perioada asta ar fi ca Stefan a inceput sa mearga singur iar Teodorei i-au cazut primii 2 dinti!
de maine sper sa pot citi mai din urma, sa vad ce ati mai facut, ce inseamna intalnirea la munte!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Michella - m-am tot gandit la tin ein ultimul timp. Am remarcat ca nu ai mai intrat de ceva vreme. De fiecare data dupa ce dadeam send la msj imi aminteam ca nu te-am strigat si imi ziceam ca o voi face la urmatorul msj! Imi pare rau ca esti epuizata! Poate este doar o perioada acum? La mare nu ai reusit sa iti tragi sufletul? Felicitari pentru plimbaret! Si Teodora e stributa?
Haideti la munte, haideti la munte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la multi ani kora_b!

cica petele de pe brate + febra nejustificata de acu 1o zile ar putea fi boala mana-picior-gura doar ca Noa are pete doar pe brate si f putine in zona scutecului. e ceva viric...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

nanna, la mare am stat aproape numai in picioare, Stefan nu se oprea deloc din alergat de-a busilea pe plaja iar Teodora autoproclamata fiind "zana marii" nu vroia neam sa iasa din apa asa ca tot in picioare eram, indiferent care bucata copil imi revenea spre supraveghere! in fine, important e ca s-au simtit bine copii! sper ca in curand sa se mai normalizeze si pe la munca treburile!

kora LA MULTI ANI! dam de baut impreuna, azi e si ziua mea. esti a 5-a persoana pe care o cunosc cu aceasta data de nastere in afara de mine. e si ziua mamei mele, ziua unei prietene din liceu, a sotiei unui prieten si a mamei unuia dintre cumnatii mei! super lista am pe ziua de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetele, o intrebare:

in rotobil e musai incaltataż eu o pun in ciorapi doar, nu c-ar sta mai mult de 1o min dar na...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Camady,am avut trmperatura doua zile si ne-a trecut, fara urma de dintzoc. Are trei-patru pete mici pe fata, ureche, nu stiu ce sunt. La roseola oare cate pete apar? Sa caut imagini!
Kora, multi ani fericiti!
Dbunny, ma bucur ca e sotzul mai bine.
Anca, felicitari ptr tarc, l-am testat si noi la niste prieteni, dar parca n-am curaj sa cumpar si tarc... Am luat deja prea multe.
V-am zis ca imi caut o dadaca ptr o seara pe saptamana sa ies cu sotz?

Mergi la inceput