Strugurasi de Sept-Oct 2011 *63*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Zubi - hai poate aungeti si voi la munte. Poate pana atunci vi se repara masina. Ce zici?

Abmariana - f haios trebuie sa fie Anton dansand. Sa stii ca si Inez e mare amatoare de dantuiala, asa ca facem disco la munte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut fete dragi..

MIkkka... c. brr ce pediatru, eu am fost nemultumita de a mea ca e prea panicoasa, insa cand vad asa specimene de dr , multumesc Domnului ca a mea e pro alaptat, pro co sleping, nu mi-a dat nici o pastiluta pana acum deloc..
Bravo Maria

Rach.. si mie mi-a venit CM la 10 luni jumate , o fi ceva in aer , de atunci am inceput sa ma ingras, eu care umai slabeam pana acum..
ELa inca e mucoasa rau ..Eu o aspir de2 ori pe i, oricum fara sens , ca in 2 min are iar nasul plin

OANA esti super tar gradinareasa

ZUBI.. bravo lui AYU pt mers.. nu stii ca bbei crsc din cazturi?

HAYAT.. .. am vb pe sub asteaa asa ca nu ic nimik aici doar ca va hug tareee..

ANCA..ce tarc ati luat?eu am devenit mai zen.. cade se ridica.. asta e, asa invata ce e lumea si asa s fac mari.. desi la cate o cazatura serioasa ma dau cu capu de pereti..

NANNA.. nu avm inc nici un dinte la orizont.. tot 5.. nasul e tot groaznic ziua fantana, noaptea nu respira... lasa ca invatam noi sa suflam nasul..
vai asa chinuiala tragi cu masa Indrei..atunci zic mersi ca ELa deschid gura la orice...
cu jobu .. inca nu stiu exact cand incep, sper sa fie 20 , desi sefa mi- batut apropo ca in 15 ar vrea in concediu probabil in 1-2 sapt stiu exact.. oricum ce tare mi-as dori sa ne vedem
ce ai cumparat?

Abmariana.. bravo lui Anton pt dansalit

CUm am zis ELa tot in starea asta.. adik mucoasa.. insa e draguta de numa.. dansam si noi pe populara




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor noi tot cu febra.Chiar si sub antitermice sub 38 nu-i scade.Barbate-miu vrea maine sa ajungem la Bucuresti.
A mai scris cineva ca are febra copilul de ceva zile.Din pacate n-am retinut.Mai are si acum?Pe mine ma sperie ca e doar febra si atat.

Cu intalnirea vad ca e cam nasol. Eu nu pot week cu 11 aug. ca taman atunci suntem la mare.Ar mai fi liber la noi 17 august si 31 august ca pe 24 august luam motul. Greu, greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

nanna eu una zic ca e ok pe 11 august, asteptam si restul fetelor.
Ai gasit bona?
Iancu iubeste tarcul, azi a stat mult in el aproape o ora pt mine e enorm, am reusit sa termin dulceata si sa o pun in borcane.

Camady noi am avut temperatura aproape trei zile si ii dadeam odata la 4 ore panadol si nurofen altenativ, noua ne-a zis la spital ca fiind dumunica doar acolo am putut ajunge ca daca are doar temperatura trebuie scazuta cu antitermice, dezbracat , comprese umede etc, si sa asteptam sa mai apara un simptom.La noi s-a dovedit a fi primul dintisor, ca alte semene nu am avut si dupa ce a disparut febra am observat si dintisorul.

sei am luat tarcul asta http://www.buburuza.ro/in-casuta-mea/tarcuri-de-joaca/tarc-de-joaca-royal si eu sunt fff zen de obicei cand cade dar mai nou a invatat sa deschida dulapurile si sa bage in gura tot ce gaseste si cand lipsesc cinci min vreau sa fiu asigurata ca nu imi mananca prelungitorul sau altceva ce poate sa il curenteze sau inchita, ca de mancatul papucilor de casa deja am depasit momentul cred ca nici nu ma mai chinui sa ii spal ca ii curata el asa de bine cand ii prinde.

Eu de maine imi caut bona oficial, sincer nici nu stiu de unde sa ma apuc, vecina a zis ca e prea mare responsabilitatea si nu poate sa stea cu el deci trebuie sa caut pe cineva strain, si tare as vrea sa gasesc pana la 1 august ca sa stau si eu macar o luna cu ei acasa.
Voi cu cine ii lasati? sau cum ati gasit bonele?

gata fug la nani ca acusi se trezeste piciu.v-am zis ca am evoluat cu biberonul oficial bem 120 ml inainte de culcare + titi. Sper sa cresc cantitatea si sa ii inlocuiesc de tot masa de seara, apoi sa continui cu cea de dimineata, si sa vedem cum fac cu cele de noaptea.Am planuri marete si de durata dupa cum se vede.
noapte buna

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

Camady noi am avut temperatura aproape trei zile si ii dadeam odata la 4 ore panadol si nurofen altenativ, noua ne-a zis la spital ca fiind dumunica doar acolo am putut ajunge ca daca are doar temperatura trebuie scazuta cu antitermice, dezbracat , comprese umede etc, si sa asteptam sa mai apara un simptom.La noi s-a dovedit a fi primul dintisor, ca alte semene nu am avut si dupa ce a disparut febra am observat si dintisorul.



Si noi am avut 3 zile si 3 nopti febra 38.5 dar ceda la nurofen tot la 6 ore. n-a aparut alt simptom nici dinte. are pete pe ea, am banuit roseola, insa nu stiu...le-a avut la 3 zile dupa ce-a terminat cu febra...acum iar are ceva pe brate, maine cred ca mergem iar la pediatru. e foarte maraita, ar fi normal sa-i iasa si ei primul dinte, dar nu se vede nimic nimic. i-a revenit si pofta de mancare. mi-e frica sa nu fie alta boala a copilariei tip pojar...

camady sanatate la nepotei si la fetita!

nanna ´faina´ doctorita! daca-i spuneai ca la 3 luni mananca sarmale poate te felicita!

may gata nasitul¿ vrem poze!

hayat operatia e vindecata complect¿ imi pare rau sa aud ca sunteti stresati

Sotul e mai bine cu degetul, inca bandajat, inca umblam la schimbat pansamente tot din 2 in 2 zile, dar deja s-a mai intramat si el, ne duce la plaja mai des. Saptamana viitoare va fi operat la menisc, iar raman singura cu copiii vreo 3 zile...si eu as vrea sa stau cu el inainte si dupa operatie, dar il opereaza in alt oras, la vreo 7o km, Noa fara mine nu sta si chiar in zilele alea tre sa-l duc si pe Dani la revizie la ochi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare!

Pentru noi este perfect week-end-ul 11-12 august!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Ziua buna si de la noi!

Si intrucat azi este ziua mea va ofer un cocktail de fructe si niste aperitive racoroase
Let's party!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

la multi ani Kora!!! sa ai o zi superba.

Azi va invit la dulceata de caise, dar nu prea imi place culoarea ca nu a ramas asa galbuie a iesit cam inchisa, cred ca am afumat-o.Dar mai fac o portie si sper sa imi iasa.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.

La multi ani Kora.

Azi noapte Eva n-a mai facut febra.A avut fix 3 zile si 3 nopti ca-n basme.Nu stiu de la ce o fi fost.Sper sa nu-i mai apara.

Noi n-o sa putem in week 11 august ca suntem la mare.Dar nu ne suparam daca sunteti mai multe care puteti atunci, noi venim la urmatoarea intalnire .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Camady, Anca, multumesc frumos

Camady, ma bucur ca Eva e mai bine In septembrie vin in Galati la o nunta. Sper sa ne vedem, e in w/e 15-16sept

Anca_toma, nasa mea si inca o prietena si-au gasit bona prin firma asta http://www.cleaning-babysitting.ro/bone-bucuresti-guvernante/
Nasa da 1800 ron/luna ptr 12 ore, cealalta prietena da 1500 ron/luna ptr 9,5 ore. Si bonele se ocupa de copil dar fac si un menaj usor cand doarme copilul.
Si sunt foarte multumite de bone. Poate gasesti asa.



Mergi la inceput