Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

buna!

revin si eu dupa o lunga absenta...
felicitari fetelor care sunt din nou insarcinate,sa marit listuta cu gravidute , nateri usoare si la termen si copilasi santosi!
Roxy,Wmagnolia ,felicitari !!!!
Yasmi ,merci frumos!
Mary aveam eu o reteta ...am si incercat-o daca o sa o gasec ti-o trimit
Andreea ,bafta la doctor!
Despre noi...la fel probleme cu eruptia dintisorilor ,maraieli si indispozitie ,vreau sa o intarc dar nu vrea ea ,cred ca ne va prinde 3 ani in ritmul asta..in rest ne luptam cu caldura,de 3 saptamani tot 32 grade avem in casa...
pup fetele ,poate ne mai auzim mai pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

buna seara si de la noi!
I- am mai facut lui Rares o programare la un orlist de la Medlife,mergem joi la ora 19. Roxy nu stiu,poate e alt tip de teste
Maduta,da e la fel.Noi l- am primit anul trecut de la niste prieteni si l- am purtat abia acum
Wmagnolia,felicitari mami
Anda,Mary si la noi e jale,daca ne- au pocnit toate deodata.Are dureri micutul meu
Ma duc si eu la nani.Maine iar trebuie sa sun la clinica unde am fscut programarea pt marti ca nu stiu daca a inteles aia ce varsta are Rares si sa nu facem drumul de pomana.Va pup cu mare drag

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Haideti la cafeluta!
Operatiunea intarcare decurge pana acum mai bine decat ma asteptam:a bagat aseara 240ml ,s-a mai jucat cu tati putin si pe la 11 si ceva a adormit pana azi dimi la 7.30,fara nici o trezire azi noapte.Bine,dupa ce a baut sticla aseara m- a tras putin de tricou dar nu a insistat.Sper sa trecem cu bine de etapa asta.Sanii sunt cam plini,am scos aseara cu pompa putin sa nu am probleme peste noapte.Voi ati luat pastile pt oprirea lactatiei sau ati lasat sa se reduca de la sine?

O zi frumoasa tuturor!

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor!
-nu am intrat dinainte de mare-am petrecut de duminica pana joi,de pe 8-12 iulie.prima zi a fost grea-obositor,ei treziti pe la 4 noaptea,dar la 9 eram pe plaja in costinesti ,sa ne intalnim cu niste verisoare de-a lui laur,sonia a facut febra in ziua aia, cam 38,6 intrarectal,cuplata cu oboseala,a daramat-o..si pe noi, ca ne vedeam plecati in 2 zile la buc.dar urmatoarele zile au fost linistite.si frumoase-copiii s-au balacit la mal, s-au bagat in gropile de nisip faute de laur, si udate permananet de valuri, sergiu mergea tantos peste soici, le cauta pe cele invartite,se chinuia sa le ia pe cele de la mal-pe care le vedea prin apa, dupa ce trecea valul-ca era asa limpede apa..sonia s-a plimbat cu colacul cu picioruse, cu barcuta..adormeau pe plaja,in zilele cu briza..ieseam la terasa, si ba stateau cuminti pe scaun la masa, si le dadeam mancarica lor din caserola luata de la vila, ba se alergau printre scaune,si unul dintre noi ii supraveghea..
- la vila au avut 2 masini 4x4 ptr copii, cu care se distrau.,un catelus mic, de care alergau-ca se suia pe ei,si-i zgaria cu labutele..
-dup-amiezele le faceam alternativ- o zi stateam in eforie sud, una plecam in constanta la rude, sau prietena mea.a fost mai mult decat orice placut ptr ca am fost toti 4 o perioada lunga de timp impreuna de dim. pana seara.am dormit impr+euna, am mancat impreuna, ne-am jucat..si ei s-au bucurat clar de prezenta lui laur langa.desi obositor,fericirea lor este ca un balsam ptr tot ceea ce implica un concediu cu copii mici-cum ar fi urcatul scarilor,eram cazati la etajul2-in ultima zi au invatat sa urce singuri,tinandu-se de bari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

neata fetelor!
Anda eu am luat Dostinex in 2 transe ca desi nu credeam aveam f mult lapte!Se da cu reteta,dar daca gasesti o farmacista draguta iti da si fara.E 15-16ron o pastila si iei 2 in prima transa cate jumatate la 12ore.
Millie spor la intarcare.Si noi suntem maraiti si nimic nu ne convine.
Viss ma bucur ca s- au simtit bine copilasii si voi
Yasmi,cat mai petreci?Mai vino si pe la noi.Ce fac Yasmi si Lucas?
va pup pe toate

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Nu va grabiti sa ma felicitati ca inca nu stiu sigur.
Confirmarea sigura va fi peste 2 saptamani.
Mi-am zis si eu grijile mele. Imi doresc al doilea copil dar sa vad.
Eu inca nu am reusit sa o intarc si nic nu ma grabesc ca nu ma deranjeaza. Ea nu mai suge asa de mult doar inainte de culare si dimineata si de cateva ori pe zi dar nu mai mult de 5 minute. In rest incerc sa ii dau produse lactate: iaurt, branza. Lapte praf ii ofer dar nu prea bea.
in rest nu a inceput sa mearga de una singura inca. Merge dar doar daca o tin de o mana sau cand impinge un carucior de jucarie. Trebuie sa mai am rabdare. A inceput sa faca un pas doi asa nesprijinita. Dar ma uit la alti copii de varsta ei care merg fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy-felicitari! wow,ce rapizi ati fost si voisarcina usoara si fara nici un eveniment neplacut in continuare
- am citit ca ally,si delia vor poposi prin Romania!drum bun, fetelor! fie ca revederea familiei si a prietenilor de aici sa fie pe masura dorului de locurile natale si de oamenii care va sunt dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-piticii merg acum amandoi foarte bine in picioruse!de 1 sapt.sergiu este zbir,nu mai am treaba cu el.mi se pare altceva ,o alta atmosfera in casa,in curte,de cand mi-au parasit degetele ptr a-i sustine.stau in pat,sau pe fotoliu in curte si ma uit la ei-nu vad cum si unde au zburat cele 16 luniunul ia mingea,unul balonul,aduna pietricele,dopuri de sticla,unul se urca pe masinuta,unul mananca cereale -pufarine din castronel,apoi isi iau sticla cu apa-beau,o pun la loc pe masuta,si pleaca sa caute pisica..isi fac de treaba,iar eu pot sa curat o leguma ptr ciorbica,sau sa spal niste sandalute langa ei..supraveghindu-i doar din ochi,si tocanind mereu-sonia scoate aia din gura!sergiu ridica-te-nu-i voie sa stai jos pe ciment,treci pe prag,pe covoras!sonia nu-l musca pe sergiu! sergiu nu manca pamant!si asa,ne trece ziua,mergem la somnic,apoi o luam de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mi-e greu cu olita,ca treb supravegheati,ca sa prind primul scremut de caca,ca altfel-pana desfacem capsele laody,pana ajungem la aolita,facem in pampers tot,si la olita nimic.de 2 dimineti sergiu a facut si caca si pisu la olita dim-dar sonia nu a facut deloc,decat dupa masa de 10,si nu am fost pe faza imediat.habar n-am cum sa le creez un reflex dc nu au ore fixe de caca.sonia totusi imi arata pampersul dupa ce face.practic nu ma ajuta prea mult,dar macar sa stie ca face ceva,nu?dar cum oare s-o fac sa-mi arate inainte?se poate asa ceva?la varsta asta?
-nu vorbesc.adica ba da,vorbesc-dar pe limba lor,intre ei,cu noi,se fac ca vb la telefon,,,dar sa imite cuvintele noastre-deloc!
-sonia nu ma lasa sa-i prind nimic in par,nici macar o clamuta.asa ca,m-am bagat iar un pic in bretonul ei,si atat.in spate il las asa..pe caldurile astea se face lac de transpiratie,ma gandesc insa ca dc il tund nu fac nici o afacere la anul va fi iar nici scurt-nici lung,si nu va merge prins intr-o coada,la spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

mai este cald la voi? la noi s-a racorit bine, dimineata era chir frig si am iesit amandoua ca pentru 30 grade dar pe parcurs s-a incalzit si la soare era chiar prea cald, cand batea vantul cam rece.

noi am papat, Anastasia deja doarme, a adormit in scaunul de masa mancand pufuleti, asa comica a fost...am si filmat-o

millie ma bucur ca ne-ai scris si ca sutneti bine. nu mai ai timp de noi, vad te tin printesicile ocupata tare. te aterptam cand poti.

anda super ca nu s-a trezit azi noapte reusiti si voi pana la urma

magnolia nu stiu ce sa zic cu mersul..o fi mai fricoasa sunt copii care isi dau drumul la mers mai greu. dar o sa-si dea ea si atunci sa te tii..... suge destul de des buburuza ta, vad cand simti tu ca este mometul atunci s-o intarci, nu trebuie sa te iei dupa nimeni

viss ce frumos a fost la mare, dupa cum povestesti. asa este, zilele petrecute toti, impreuna clipa de clipa, sunt minunate este obositor dar si frumos. vezi, au invatat si sa urce scarile singurei noroc ca ati stat la et.2
si da, asa trec zilele, petrecute cu ei...fel si fel de activitati cu ei...pe zi ce trece fac tot mai multe, trebuie sa fim din ce in ce mai atenti...ne cresc puii mari

cu olita nici eu nu stiu. si Anastasia imi arata pampers-ul dupa ce face. dar nu zice cand face. eu cred ca intai trebuie sa si zica, apoi sa-i punem sa faca la olita. nu cred ca ii putem face sa faca la olita pana nu se cer ei. eu inca nu m-am stresat prea tare cu treaba asta va face ea si la olita, daca nu direct la wc

eu o astept pe mama pe la noi, mi-am facut o cafeluta mica si slaba ca parca mi-era pofta, nu mai bausem de mult. si vreau sa sterg pe jos putin si sa intind rufele. si cred ca mai bag o tura.

fluturasii si mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si 4+

Mergi la inceput