Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

WMAGNOLIA felicitari mami, sarcina usoara, mai treci pe la noi sa ne pove ce mai faceti!

ROXY dormi adanc de la sarcina!
ANDREEA un pupic mare de la Anda pt Rares si bafta la doctor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

mai placut azi pe afara m fost aseara la un gratar la prieteni si m-au ciuruit tantarii , sunt plina de ciupituri pe picioare..

roxy, da, 2 luni e diferenta intre copilasii mei. Cand am terminat CIC1 cu Cristi, am intrat direct in prenatal cu Cata. Cu 1 luna inainte am anuntat la serv ca ma intorc si plec din nou , mi-eu cerut o copie dupa un control la dr din care sa reiasa ca sunt din nou gravi , de parca nu aveam ditamai burta la 6-7 luni, apoi m-au trimis la medicina muncii sa iau niste semnaturi si gata

ally, poze cu cristi gasesti pe FB , dra hai ca pun cateva si aici . Ma bucur ca merge bine munca in particular

strumph, normal ca va vor fi 30 de grade in sept , dar pt noi la ce temp am indurat acum, cred ca ni se va parea racoare

wmagnolia, felicitari! De ce tb sa astepti inca 3 sapt? Te duci si faci Bhcg, si afli in 24-48 de ore

cami, ce frumos, excursie in Bulgaria neprevazuta . Unde ati fost, cat ati stat? la ce bani cazarea? As vrea si eu sa-i iau pe mei la o tura la mare, dar nu stiu sigur daca ne vom permite..si nici nu stiu daca sa merg la noi sau in afara....

In dupa-amiaza asta vreau sa trag o fuga in Kiabi, vroiam de mult sa merg ca mai e deschis doar pana la sf lunii..nu stiu daca voi mai gasi ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, acum am vazut si pozele tale facuta la mare. F frumoase, am vazut ca avti tricou ca al lui Duracell cu RUN DMC . Asa va invidiez pt pozele alea cu aglomerare de pitici

ally, gata, am pus pozele si aici. Si sunt si cu Cristinel, ca sa nu ma tragi de urechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Fetelor o reteta de pateu de pasare pt copii aveti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello

Ne mai primiti si pe noi?am fost plecati in ultima luna in concediu,apoi la bunici.am renuntat la Grecia cum planuisem initial si am fost la mare in Italia langa Livorno pt 2 saptamani.a fost superb si parca as mai fi stat vreo 2 luni.
azi am fost la controlul de 1.3 ani+ vaccinare ROR.Alex are 10.6kg si 77cm,e umblaret si guraliv,are 8 dinti si niste masele in eruptie.deseara finalizam operatiunea intarcare dupa 2 dimineti in care a baut lapte de vaca din sticla.mi-e groaza doar de momentul cand se trezeste noaptea urland din cauza dintilor ca asteapta tzitzi dar vedem noi cum il adormim la loc.
Felicitari Roxy si Wmagnolia pt sarcini,40 de saptamani frumoase si bebei sanatosi.Sper sa ma gravidez si eu prin toamna asa.
Mai citesc din urma pana se trrzeste piticul.


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

abia am reusit s-o culc pe Anastasia, era rupta de somn dar nu vroia sa doarma. greu nu somnicul asta de pranz. fara titi este greu, cand s-o obisnui? inca ma trage de bluza, dar numai la somnul de pranz. seara si dimineata nu avem nici o problema.

ally ce ma bucur merge treaba cu job-ul acasa este fain asa, nu te mai deplasezi, il ai pe Duracell langa tine... el ce face cat tu lucrezi?

magnolia ma bucur ca ne-ai scris, hai mai des. ce faceti? ce face printesica ta? cum adica trebuie sa mai astepti 3 saptamani? fa-ti un test.

madutza am inteles cum este cu CIC-ul. o sa intreb si eu la mine la servici sa vedem. oricum, de mers nu merg nici eu
mi-e dor si mie de-un gratar, week-end-ul asta nu-l mai ratam

andreea saracutul Rares cat mai sufera...hai ca o sa treaca repede zilele astea si mergi cu el. trebuie sa ai rabdare. sa merite asteptarea si sa rezolvati tot

mary de cand am intarcat-o pe Anastasia si nu ne mai trezim deloc noaptea dormim ca valizele, nu mai auzim nimic

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anda ma bucur ca sunteti bine poate nu o sa se mai trezeasca noaptea, dupa intarcare. poate aveti si voi noroc


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Roxy,sper sa nu se mai trezeasca dar nu cred sa am norocul asta pt ca il dor tare gingiutele asa de tare tipa.Sper sa ne reuseasca intarcarea,acum 2 saptamani a renuntat la tzitzi de pranz,adica dupa ce papa pranzul il duc la el in patut,ii dau apa si 3 papitoi de plus si i zic ca vin imediat.Plec in bucatarie,il aud cum se joaca,apoi arunca papitoii jos din pat,se pune pe spate,canta,bombane si in 5 min adoarme.Si doarme cam 3-3.5h.
Sper sa tina figura si la somnul de seara.Vedem deseara cum o fi.Ai vostri copilasi cat lapte beau?Eu am pus 240 ml azi dimi si l a baut tot.Ii dau lapte de vaca din comert ca nu am de unde sa iau de casa.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ROXY ce bine ca nu se trezeste Anastasia noaptea, a mea a renuntat la laptele de noapte nu mai mananca dar tot se trezeste de la dintisoti, o sa treaca si asta si sa vad daca se mai trezeste.

ANDA15 sigur ca te primim, a mea bea lapte de vaca si bea 240 seara si mai bea dim sau la amiaz inca 200.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, ma gandeam acum... la testele de data trecuta era mult mai roza liniuta si erau facute in ziua 12 DPO acum am facut in ziua 11 DPO si este mult mai pala liniuta. care este explicatia? implantarea a avut loc mai tarziu? voi ce ziceti?

mary inseamna ca o dor tare de se trezeste noaptea, saracuta.

anda buburuza mea bea maxim 210 ml. la inceput, dupa intarcare, bea putin. dar acum a inceput sa bea destul de bine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si 4+

Mergi la inceput